Skocz do zawartości

Internet za granicą


TadeuszG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 godzin temu, kleo77 napisał(a):

Dołączę do tematu,

czy ktoś może polecić sprawny internet działający we Włoszech? Interesuje mnie coś bez abonamentu - pre-paid najlepszy. Będę przez miesiąc we Włoszech i muszę pracować zdalnie - potrzebuję czegoś do płynnych połączeń zwłaszcza Teams (potrzebuję obraz i dźwięk). 

My używamy Vodafone za internet bez limitu płacimy 36€ … w wakacje używaliśmy go przez prawie 6tygodni teraz również siedzimy we Włoszech :) wystarczyło się zalogować opłacić PayPal i z głowy. Jest drobna zaleta tej karty ma 8Gb roamingu więc nawet jak mam się płatności z powrotem nie synchronizują to wykorzystujemy w drodze powrotnej :) a i w PL działa :) …. Może najtaniej nie jest ale z zasięgiem raczej nie mieliśmy problemów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z sieci TIM, było ok, ale pamiętaj że to nie będzie kosztować 15E bo dojdą dodatkowe opłaty za uruchomienie kartę itd. Wyjdzie pewnie na pierwszy raz ze 30-40E i musisz biegać do salonu z dowodem albo paszportem.
Jak ci wystarczy 20GB to proponuje kupić ukraińską kartę i z niej korzystać masz tam 40GB w roamingu za 450 UAH https://oplata.lifecell.ua/en czasem trafi się fajna promka na GB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rtwppk napisał(a):

My używamy Vodafone za internet bez limitu płacimy 36€

Dzięki, pytanie może głupie ale płatność przez pay pala ale gdzie wcześniej kartę "wyrabiasz" w Polsce? ta płatność 36 EUR to pre-paid czy abonament?

36 minut temu, Voku napisał(a):

Jak ci wystarczy 20GB to proponuje kupić ukraińską kartę

Tego to w ogóle nie ogarniam. Jak taką kartę kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kleo77 napisał(a):

Dzięki, pytanie może głupie ale płatność przez pay pala ale gdzie wcześniej kartę "wyrabiasz" w Polsce? ta płatność 36 EUR to pre-paid czy abonament?

Załatwiasz temat w salonie Vodafone w pierwszej Włoskiej miejscowości :). My najpierw kupiliśmy kartę w promocji ze 100Gb za jakieś 19 czy 20 € .to było w lipcu 2023…. pracy było dużo i po 8 dniach okazało się że neta braknie. Zalogowałem się na koncie i w promocji online dokupiłem nielimitowany net. Obecnie jak 28.12 dojechaliśmy ponownie wystarczyło opłacić „abonament” za miesiąc i działa … co mam nawet nie wiem :) jak zapłacę PayPal to przez miesiąc użytkuję jak nie opłacę kartą nie jest aktywna … :) Włoskie czary mary :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kleo77 napisał(a):

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Jestem mądrzejszy i myślę że to ogarnę :hej:

Powodzenia :) jak coś to teraz jakieś 14*C internet śmiga :) Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

korzystał ktoś z jakiejś globalnej karty e-sim ?? 

np: https://mobimatter.com/travel-esim/sparks-europe-usa-20+5-gb-free-esim?destination=europe

22 usd za 25gb na 30 dni  praktycznie cała Europa ze Szwajcarią i Turcją i nie trzeba zmieniać karty sim .

Chyba trochę drożej niż Lifecell  ale jak bym kupił modem gdzie ma slot na klasyczną kartę SIM + e-sim to nie musiałbym przekładać karty po przekroczenia granicy PL.

Zastanawiam się  nad zakupem modemu Acer Connect ENDURO M3 5G .

Ma funkcję e-SIM,  5G ,  LTE kat 18 , WiFi 6 2x2 MIMO i dużą baterię 6500mAh . Powinien zapierdzielać. Ktoś może takiego używa :hmm:

https://www.acer.com/pl-pl/networking/5g/acer-connect-enduro-m3-5g-mobile-wifi#filterHeader

https://spidersweb.pl/2023/05/test-acer-connect-enduro-m3-modem-5g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

korzystał ktoś z jakiejś globalnej karty e-sim ?? 

np: https://mobimatter.com/travel-esim/sparks-europe-usa-20+5-gb-free-esim?destination=europe

22 usd za 25gb na 30 dni  praktycznie cała Europa ze Szwajcarią i Turcją i nie trzeba zmieniać karty sim .

Chyba trochę drożej niż Lifecell  ale jak bym kupił modem gdzie ma slot na klasyczną kartę SIM + e-sim to nie musiałbym przekładać karty po przekroczenia granicy PL.

Zastanawiam się  nad zakupem modemu Acer Connect ENDURO M3 5G .

Ma funkcję e-SIM,  5G ,  LTE kat 18 , WiFi 6 2x2 MIMO i dużą baterię 6500mAh . Powinien zapierdzielać. Ktoś może takiego używa :hmm:

https://www.acer.com/pl-pl/networking/5g/acer-connect-enduro-m3-5g-mobile-wifi#filterHeader

https://spidersweb.pl/2023/05/test-acer-connect-enduro-m3-modem-5g.html

Akurat z tej oferty nie korzystałem ale z IMG_1872.jpeg.0b231bb2f966b75ec657e9801a6abdfa.jpeg

I osobiście jakoś mnie nie pociągają globalne rozwiązania. Może dlatego, że mam internet w Fordzie za 250 PLN na rok 100Gb. To starcza na dojazdach.  A zazwyczaj w kraju docelowym zostajemy dłużej i wtedy kupuje kartę u lokalsów bez limitu za 36/40€.

Co do rutera też inne potrzeby :) muszę mieć nie tylko WiFi ale i porty sieciowe :) 

Ten Acer wygląda imponująco i jako mobilny router powinien zdać egzamin 😇

5G … tylko cena 1250 min może odstraszać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rtwppk napisał(a):

5G … tylko cena 1250 min może odstraszać :) 

i tak i nie ... ten router powinien podziałać z dobre pięć lat a może i dłużej.  Dla mnie tylko minus że nie ma wyjścia na antenę zewnętrzną .

Mój Huawei E8372 działa już grubo  ponad 5 lat ale nie ma 5G więc niedługo pewnie będę musiał zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Suzu4x4 napisał(a):

i tak i nie ... ten router powinien podziałać z dobre pięć lat a może i dłużej.  Dla mnie tylko minus że nie ma wyjścia na antenę zewnętrzną .

Mój Huawei E8372 działa już grubo  ponad 5 lat ale nie ma 5G więc niedługo pewnie będę musiał zmienić .

Tu się z Tobą zgadzam. Obecnie niestety większość routerów 5G to min 1000 :( myślę że LTE jeszcze pociągnie jakieś kilka lat. Dodatkowo zapotrzebowanie na prąd przy 5G jest dużo większe jak przy LTE. Może to się rozwinie i producenci zaoferują coś eco :) narazie przynajmniej biorąc moje potrzeby trzeba poczekać na rozwój sytuacji i większą konkurencję w tym segmencie rynku :) zwłaszcza gdy router pracuje 24h/dobę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.