Skocz do zawartości

Internet za granicą


TadeuszG

Rekomendowane odpowiedzi

@Voku jak ten net z ukraińskiej karty, śmiga Wam w IT?

Mój wyjazd zbliża się wielkimi krokami i muszę się w coś zaopatrzyć. Rozumiem że dla Insta i np relacji to nie zżera transferu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kilka słów w temacie internetu za granicą. Najlepszym rozwiązaniem jest kupienie karty sim z netem w kraju do którego jedziecie.

Dla przykładu 100Gb we Włoszech na miesiąc kosztuje między 18 a 30€. Do szczęścia potrzeba tylko routera do tej karty. Ja korzystam obecnie z https://allegro.pl/oferta/zte-mf297d-domowy-router-wifi-4g-lte-do-600-mb-s-12902980082 podpięty na stałe w Pickamperze.

W kraju mamy kartę z Play 500Gb wiec raczej do przesyłu danych nie brakuje i nigdy nie jest z budy wyciągana. 
 

Do tego pod router jest podpięta kamera ale to w osobnym wątku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, borek6 napisał(a):

@Voku jak ten net z ukraińskiej karty, śmiga Wam w IT?

Mój wyjazd zbliża się wielkimi krokami i muszę się w coś zaopatrzyć. Rozumiem że dla Insta i np relacji to nie zżera transferu?

Powiem tak, ogólnie do Włoch go używałem, ograniczyli teraz limit do 30GB A teraz jeszcze ktoś pisał że już nie ma tych kart?
We Włoszech kupiłem pakiet bez limitu bo u mnie GB idą w bardzo duże ilości :D 
Z tym że ja miałem już kartę kupioną w lutym (sieć TIM) teraz aktywowałem tylko pakiet 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na Allegro kartę jeszcze można kupić. Co do TIM to czytałem że chyba mają najtańsza ofertę z największa ilością GB. W takim układzie chyba zaopatrzę się w coś na miejscu

100 giga za powiedzmy 20-30 euro nie brzmi źle


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, borek6 napisał(a):

No właśnie na Allegro kartę jeszcze można kupić. Co do TIM to czytałem że chyba mają najtańsza ofertę z największa ilością GB. W takim układzie chyba zaopatrzę się w coś na miejscu https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png

100 giga za powiedzmy 20-30 euro nie brzmi źle https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja kupiłem za 39 euro bez limitu., bo jeszcze jakieś aktywację i dodatki. A sam pakietu niby 17 euro

 

Screenshot_20230626_221826_MyTIM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, borek6 napisał(a):

No właśnie na Allegro kartę jeszcze można kupić. Co do TIM to czytałem że chyba mają najtańsza ofertę z największa ilością GB. W takim układzie chyba zaopatrzę się w coś na miejscu https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png

100 giga za powiedzmy 20-30 euro nie brzmi źle https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja kupuje zawsze na miejscu :) nie ma z tym większego problemu i w dowolnym centrum handlowym można to zrobić. Przy okazji masz przegląd cen i promocji lokalnych. Rozwiązania z PL są mocno limitowane i traktowane jako wyjście awaryjne na spacerze lub lokalnej wycieczce :)

4 minuty temu, Voku napisał(a):

Ja kupiłem za 39 euro bez limitu., bo jeszcze jakieś aktywację i dodatki. A sam pakietu niby 17 euro

 

Screenshot_20230626_221826_MyTIM.jpg

To bardzo dobra cena :) a TIM ma również dobry zasięg porównywalny z Vodafone :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rtwppk napisał(a):

Ja kupuje zawsze na miejscu :) nie ma z tym większego problemu i w dowolnym centrum handlowym można to zrobić. Przy okazji masz przegląd cen i promocji lokalnych. Rozwiązania z PL są mocno limitowane i traktowane jako wyjście awaryjne na spacerze lub lokalnej wycieczce :)

Ta karta Ukraińska jest dobra bo jak jechałeś lub byłeś chwilę dłużej w innych krajach to się nie martwisz o internet. Docelowo lepiej kupić na miejscu internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Voku napisał(a):

Ta karta Ukraińska jest dobra bo jak jechałeś lub byłeś chwilę dłużej w innych krajach to się nie martwisz o internet. Docelowo lepiej kupić na miejscu internet. 

Ja dla takiego rozwiązania mam internet w Fordzie 100 GB na rok za 250 pln (chyba) wykupione w plusie jako ich partnera….

Ale rozumiem idę Ukraińskiej karty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta tania włoska oferta bez limitu nie dotyczy tylko sieci 5G ?

Jeśli tak, a we Włoszech ta sieć jest dostępna jak u nas tylko w dużych miastach, to mała szansa skorzystać z niej na kempingach a co dopiero "na dziko" ?

Też wybieram się niedługo w tamte regiony i jestem zainteresowany fajną ofertą na internet. Router mobilny mam ale tylko na LTE/4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, glomir napisał(a):

A czy ta tania włoska oferta bez limitu nie dotyczy tylko sieci 5G ?

Jeśli tak, a we Włoszech ta sieć jest dostępna jak u nas tylko w dużych miastach, to mała szansa skorzystać z niej na kempingach a co dopiero "na dziko" ?

Też wybieram się niedługo w tamte regiony i jestem zainteresowany fajną ofertą na internet. Router mobilny mam ale tylko na LTE/4G.

Na 100% cis znajdziesz. Z TIM korzystałem tylko przy LTE/4G jak i z Vodafone.IT jest jeszcze kilka innych operatorów a koszt miesięczny nie przekracza 30€ z 100Gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rtwppk. Standardowe oferty to żaden problem. Idzie się do pierwszego lepszego operatora i gotowe. Fajnie by jednak było mieć taką uniwersalną miesięczną na całą UE bo jadąc w ciemno, nie bardzo wiemy, gdzie dokładnie nas poniesie. Włochy będą tam na pewno ale czy tylko :niewiem: Kupować w każdym kraju oddzielnie, nie wiedząc dokładnie jak długo tam się będzie to interes taki sobie. Oczywiście zawsze jest te parę GB roamingu w telefonie ale przy naszej konsumpcji na długo nie starcza ;) Na pewno najdłużej będziemy  we Włoszech więc chyba jednak trzeba będzie skorzystać z Twojej podpowiedzi :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, glomir napisał(a):

Dzięki rtwppk. Standardowe oferty to żaden problem. Idzie się do pierwszego lepszego operatora i gotowe. Fajnie by jednak było mieć taką uniwersalną miesięczną na całą UE bo jadąc w ciemno, nie bardzo wiemy, gdzie dokładnie nas poniesie. Włochy będą tam na pewno ale czy tylko :niewiem: Kupować w każdym kraju oddzielnie, nie wiedząc dokładnie jak długo tam się będzie to interes taki sobie. Oczywiście zawsze jest te parę GB roamingu w telefonie ale przy naszej konsumpcji na długo nie starcza ;) Na pewno najdłużej będziemy  we Włoszech więc chyba jednak trzeba będzie skorzystać z Twojej podpowiedzi :hej:

Masz rację co do oferty uniwersalnej. Niestety takiej nie znalazłem w PL. Jedyna ta opcja Vodafone ale tylko dla Forda i w ograniczonym pakiecie 100Gb na rok. Play wymiękł jak poprosiłem o coś podobnego. My dużo podróżujemy i to nie tylko po EU dlatego polecam Ci lokalsów. Wychodzi najtaniej z dużym pakietem. Jest jeszcze kilka uniwersalnych pakietów również na świat ale zawsze przepłacasz a i limity na dane są duże. Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rtwppk napisał(a):

Jedyna ta opcja Vodafone ale tylko dla Forda i w ograniczonym pakiecie 100Gb na rok

Masz ten hotspot forda w aucie? Jak to działa? można wrzucic dowolną kartę sim, czy wymuszają kartę vodafone? Czy karta jest wbudowana na stałe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Masz ten hotspot forda w aucie? Jak to działa? można wrzucic dowolną kartę sim, czy wymuszają kartę vodafone? Czy karta jest wbudowana na stałe? 

Karta wbudowana na stałe. Musisz załozyć konto, potem jechać do Plusa aby Cię zweryfikowali i już możesz kupować pakiet. Najlepsze że okazuje się, że weryfikacji u mmie można dokonać w JEDNYM punkcie w całej Warszawie. Absurd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.