Skocz do zawartości

Internet za granicą


TadeuszG

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

co za prącia.. oczywiśice pakiet droższy niż u innych operatorów, bo nie ma opcji przesiadki??

Nie ma. Umowa jest z Vodafone. W PL przedstawicielem Vodafone jest właśnie PLUS:

https://www.plus.pl/internet-w-samochodzie

I ceny pakietów:

image.png.1cc18c3466af69c50b53ba2e7d340347.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

aż dziwne że nikt tego nie zgłosił, to jawne działanie monopolistyczne; ale ceny są porównywalen do orange.

w ornage pakiet 3GB ważny 3dni kosztuje 3zł
więc 3 razy taniej, ale reszta mniej więcej tyle samo:

30GB na 30dni tyle samo - 30zł
rocznego nie ma, ale jest 100-dniowy 100GB, więc powiedzmy też za rok wychodzi nawet drożej.

btw, ten pakiet vodafone jest na PL czy całą UE? jak z krajami poza UE, typu CH/TR/GB itp)?

[edit], ok znalazłem, cała UE i niektóre 'somsiody';

 

Cytat

 

"Internet w samochodzie" jest dostępny także za granicą BEZ DODATKOWYCH OPŁAT ROAMINGOWYCH.

Poza Polską usługa jest dostępna dla następujących krajów: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

 

image.png.7ed18a385d2f21e37f59118807f8f353.png

To nie tak tragicznie jeśli chodzi o cenę, spodziewałem się że będą doić, skoro monopol

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

co za prącia.. oczywiśice pakiet droższy niż u innych operatorów, bo nie ma opcji przesiadki??

Nie ma dramatu na całą EU 100Gb za 240…. Czy 260 jakoś tak :) 

Korekta 279 :) 

Mają podpisaną umowę z Fordem i trochę im zależy na tym układzie … i może dlatego cena przystępna. Innym problemem jest używanie tego na parkingu :) … niestety router się wyłącza jak wyłączysz auto … i jak stoisz nie ma netu :) … w trasie działa a na postój potrzebny osobny router :) …. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniałeś tematu przepięcia na zasilanie z hotelowego? (takie wifi potrafi trochę żreć energii, więc nie dziwię się że odłączają). Z drugiej strony, jeśli to jest głęboko zintegrowane fizycznie z innymi stystemami to będzie lipton z taką operacją :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łza Włóczynutka napisał(a):

Nie ogarniałeś tematu przepięcia na zasilanie z hotelowego? (takie wifi potrafi trochę żreć energii, więc nie dziwię się że odłączają). Z drugiej strony, jeśli to jest głęboko zintegrowane fizycznie z innymi stystemami to będzie lipton z taką operacją :(

Generalnie zlałem Forda i założyłem dodatkowy router na kartę. Jak dojeżdżamy mamy neta z auta a jak już poruszany się po danym kraju to lokalną kartę w Pickamperze :) 

A pod domem robi jako alternatywna się WiFi jak padnie światło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja napiszę o Lifecell.

Niestety u mnie są z tym problemy (oglądanie UPC, Viaplay, Dysnej+)

20231029_070707.thumb.jpg.696fff52663749231cd0dae867e753b0.jpg

20231029_071815.thumb.jpg.ca8c0d97090475346b83a324c43b025d.jpg

Nawet VPN z tym sobie nie radził...

20231029_071850.thumb.jpg.bb037b0d1270604bbde0d72c7b6e8566.jpg

20231029_071147.thumb.jpg.1799d24dc9706d76d82c0d0c509fb643.jpg

Może ktoś coś podpowie?

Do innych celów Lifecell jak narazie ok...

Poza reklamami po Ukraińsku itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vpn pewnie by pomógł, z proxy w PL. tylko to znowu dodatkowe koszty

(To oprogramowanie które łączy się przez serwery proxy w innych miejscach/krajach, w wyniku czego zostajesz rozpoznany jako klient z kraju/miasta serwera proxy a nie rzeczywistej lokalizacji)

Możliwe że są jakieś darmowe przez jakiś  okres próbny, to może na wyjazd by starczyło, albo przynajmniej mógłbyś sprawdzić czy pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz i nie dwa pisałem że starlink złatwia wszystkie te problemy bo "polski" starlink zawsze geolokalizuje się w polsce a dokładnie chyba w łomiankach :-) /jeżleli nic nie zmieniło się w tej kwestii/ ceny tez nie sa tragiczne bo 470brutto miesięcznie (dają fakturę z polskim vat) jak jest włączony, z możliwością zawieszenia w zasadzei limitu transmisli nie ma (przynajmniej w europie nie ma). jedyny "feler" to wymóg "czystego" nieba nad anteną ale z tym da się żyć. Nie używasz to zawieszasz i nie płacisz. Ja swojego włączam na 3-4 miesiące w roku i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to jednak nie mój budżet...

Poza tym za granicą bywam 10-15dni w roku (w tym roku akurat był rekord...Jak pojechałem na Litwę, ale to nie wyznacznik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hultaj i Szelma napisał(a):

Misio to są 2x2 ryby nad morzem z frytosami i z surówką z białej... bez browara... no już nie przesadzaj... ;-)

x 12 miesięcy...

A odwieszanie co drugi weekend to też bzdura...

Do tego sprzęt...

Niestety, to nie dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołączę do tematu,

czy ktoś może polecić sprawny internet działający we Włoszech? Interesuje mnie coś bez abonamentu - pre-paid najlepszy. Będę przez miesiąc we Włoszech i muszę pracować zdalnie - potrzebuję czegoś do płynnych połączeń zwłaszcza Teams (potrzebuję obraz i dźwięk). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.