Skocz do zawartości

Waga do pomiaru nacisku na hak -Reich TLC


Sudwind

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie do końca jestem przekonany. Mam sprężynówkę (nie chodzi mi o dokładność pomiaru, bo ta w sprężynówce jest tragiczna), taką nakładaną na hak i wkładaną w zaczep i to jest po prostu nie do końca wygodne bo:
1. zestaw musi stać tak jak by był spięty
2. jest tendencja do "koszenia się" tej wagi 
3. przy założonej wadze i przyczepie nie jestem w stanie otworzyć bagażnika w celu przepakowania czegoś

Więc jak jestem w domu, to najbardziej lubię używać łazienkowej i kawałka deseczki do podparcia zaczepu. Na wyjeździ, ciężko o coś bardziej poręcznego i z jakąś dokładnością pomiarową, niż ten Reich. No chyba że ktoś łazienkową wozi, ale tu do pomiaru też potrzebne stabilne podłoże :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tomii napisał(a):

3. przy założonej wadze i przyczepie nie jestem w stanie otworzyć bagażnika w celu przepakowania czegoś

Ja zawsze sprawdzam nacisk z otwartym bagażnikiem :D Owszem, może trzeba podpiąć ją na stałe z autem, ale wg mnie to własnie pokazuje niemal 100% wynik nacisku na hak i jest jak najbardziej miarodajne. 

Natomiast ja osobiście wagi używam sporadycznie. Wystarczy mi jeden pomiar przed takimi weekendowymi wyjazdami, bo potem nacisk na hak jest raczej podobny. Drugi pomiar robię zawsze przed wyjazdem wakacyjnym gdzie wiadomo, że zestaw jest załadowany inaczej niż na weekendy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Piotrek zmienił(a) tytuł na Waga do pomiaru nacisku na hak -Reich TLC
11 godzin temu, Dodi napisał(a):

Czy ktoś z Was używa tej wagi i czy warto ją kupić?

ja posiadam taką wagę i mogę polecić . pomimo że budę sprzedałem to wagę mam nadal i używam jak podpinam jakąś lawetę czy przyczepę towarową.

Jedyna wada to jak napisał @Tomii

Cytat

2. jest tendencja do "koszenia się" tej wagi 

potwierdzam, przyczepa musi stać " prosto " w jednej lini z holownikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi niezbyt była waga potrzebna

Jak brałem za zaczep ręką i lekko leciała do góry to mniej niż 50kg...

Jak nie mogłem podnieść to ponad 100kg...

Pomiędzy było ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dodi napisał(a):

Czy ktoś z Was używa tej wagi i czy warto ją kupić?

Też używam, co ciekawe pokazuje mniej niż spręzynowa waga którą używam (np. moja spręzynowa pokazuje ok. 100kg a na tej jest 85kg) , do samego uzywania trzeba sie się przyzwyczaić i fakt że musi stać stabilnie, ale nie ma z tym jakiejś większej filozofi, zresztą do spręzynowej tez musi być stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.