Skocz do zawartości

Jak dobrze kupić swoją pierwszą przyczepę i się nie wpakować....w kłopoty


DorkaDorka

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, DorkaDorka napisał(a):

Będę szukać o jak najniższej masie własnej, z DMC 1000. Dzięki.

Dorota - celuj wyżej - 1200 - 1300 kg.

Od 1000 kg to diametralny przeskok wielkości i wygody.

A nie wierzę, żeby obecne auta nie mogły pociągnąć 1300 kg.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, BuryKocur napisał(a):

A nie wierzę, żeby obecne auta nie mogły pociągnąć 1300 kg.


No jak Włodek, mierzysz wszystkich swoją miarą. Nie każdy kupuje auto z 2.0 TDi :]. Mój Dusterek 1.0 LPG może 1200 kg, a w sumie nie wygląda na małe auto miejskie. 

IMG_20230327_191439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomii napisał(a):

Mój Dusterek 1.0 LPG może 1200 kg,

No to nawet Tomku 1200 kg - ale zgodzisz się ze mną, że między 1000 a 1200 jest ogromny przeskok przyczepki wyrażający się w wygodzie, funkcjonalności wielkości itd..

Pzdr

Wł.

PS Qrcze - zaskoczyłeś mnie - myślałem naprawdę, że wielkość rzędu 1300 to już pociągnie średnio standardowy samochód ...

Naprawdę nie porównywałem do 2l TDI....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz @DorkaDorka. Bielsko to do mnie niedaleko. A właśnie wystawiam przyczepę do sprzedaży. Nie, nie chcę Cię namawiać na zakup, bo to jest DMC 1350, ale przyczepa w tej chwili jest wypróżniona i można pozaglądać w różne zakamarki. Ponieważ już kilka przyczep kupowałem, to mogę Ci w mojej pokazać na co zwracać uwagę. Na szczęście ewidentnych problemów Ci nie pokażę, bo ich nie ma, ale pokażę Ci miejsca za szafami, jak wyglądają, jak wyglądają narożniki, wczołgamy się pod przyczepę, żeby obejrzeć podłogę. Pokażę Ci miejsca, gdzie została uszkodzona jeszcze przed zakupem przeze mnie, co widać i jak zostało zamaskowane. Powinno Ci pomóc w innych oględzinach. Mieszkam na Śląsku, jadąc w kierunku Tychów kojarzysz Kobiór. Jeśli będziesz planowała takie oględziny - daj znać. Niestety, ze względów zawodowych zbyt wiele czasu nie mam (np. najbliższa sobota odpada), ale jak Cię temat interesuje, to jakoś się zgadamy i mogę Ci pokazać na co zwracać uwagę. Oczywiście najpierw, jak koledzy wcześniej radzili - zajrzyj do odpowiednich wątków, gdzie jest cały wykaz punktów na co zwracać uwagę przy zakupie przyczepy. Wtedy z tą listą będziemy mogli przeanalizować moją przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomii napisał(a):

Nie każdy kupuje auto z 2.0 TDi. Mój Dusterek 1.0 LPG może 1200 kg (...)

To czym jeździsz ?

Bo w awatarze masz wpisane VW Sharan 2.0 TDi 184 KM ...

To ten ma tych kucyków chyba nawet więcej niż mój Misio 150 PS ...?

pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, DorkaDorka napisał(a):

Już zauważyłam, że właśnie tak jest. Będę szukać o jak najniższej masie własnej, z DMC 1000. Dzięki.

Kupiłem Adrię Avivę 400 PS z obniżoną DMC z 1100 do 1000 kg. Czteroosobowa, więc dla dwóch osób jest idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

PS Qrcze - zaskoczyłeś mnie - myślałem naprawdę, że wielkość rzędu 1300 to już pociągnie średnio standardowy samochód ...

...a 1350 i żeby się zmieścić jeszcze do 3,5T ; nie zgrzytać zębami i nie być zawalidrogą dla innych w górach to już trzeba się nabujać żeby dobrać ciągnik :):hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Qrcze - zaskoczyłeś mnie - myślałem naprawdę, że wielkość rzędu 1300 to już pociągnie średnio standardowy samochód ...
Naprawdę nie porównywałem do 2l TDI....

Może i pociągnie ale zapewne do pierwszej poważniejszej górki. Dacia Duster 4x4 dci 115KM/270Nm ma 1500kg na haku, to dopiero nasze początki ale pustą budkę DMC1000kg (realnie pewnie około 800kg) mocno było czuć w trasie, szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie nic cięższego w górach. Jeżeli ktoś ciąga budę dwa razy w roku nad jezioro i tam siedzi dwa tygodnie to w sumie każde przeciętne auto powinno dać radę, ale regularne podróżowanie szczególnie przez góry typu Alpy może szybko zrewidować plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2023 o 16:15, Michalc3 napisał(a):

No i widzisz @DorkaDorka. Bielsko to do mnie niedaleko. A właśnie wystawiam przyczepę do sprzedaży. Nie, nie chcę Cię namawiać na zakup, bo to jest DMC 1350, ale przyczepa w tej chwili jest wypróżniona i można pozaglądać w różne zakamarki. Ponieważ już kilka przyczep kupowałem, to mogę Ci w mojej pokazać na co zwracać uwagę. Na szczęście ewidentnych problemów Ci nie pokażę, bo ich nie ma, ale pokażę Ci miejsca za szafami, jak wyglądają, jak wyglądają narożniki, wczołgamy się pod przyczepę, żeby obejrzeć podłogę. Pokażę Ci miejsca, gdzie została uszkodzona jeszcze przed zakupem przeze mnie, co widać i jak zostało zamaskowane. Powinno Ci pomóc w innych oględzinach. Mieszkam na Śląsku, jadąc w kierunku Tychów kojarzysz Kobiór. Jeśli będziesz planowała takie oględziny - daj znać. Niestety, ze względów zawodowych zbyt wiele czasu nie mam (np. najbliższa sobota odpada), ale jak Cię temat interesuje, to jakoś się zgadamy i mogę Ci pokazać na co zwracać uwagę. Oczywiście najpierw, jak koledzy wcześniej radzili - zajrzyj do odpowiednich wątków, gdzie jest cały wykaz punktów na co zwracać uwagę przy zakupie przyczepy. Wtedy z tą listą będziemy mogli przeanalizować moją przyczepę.

Tak, temat mnie bardzo interesuje. Potrzebna mi taka wiedza, chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia. Proszę napisz kiedy możemy się spotkać.  Szukam namiętnie, tej jedynej,:D, od Bielska do 100 km. Jak już sobie coś upatrzę, dam znać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BuryKocur napisał(a):

To czym jeździsz ?

To zależy od okoliczności ?. Przecież spokojnie można mieć kilka aut, na różne okazje ?. Nie róbmy offtopa koleżance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2023 o 12:38, janm napisał(a):

...a 1350 i żeby się zmieścić jeszcze do 3,5T ; nie zgrzytać zębami i nie być zawalidrogą dla innych w górach to już trzeba się nabujać żeby dobrać ciągnik :):hej:

Mój Passat B8 2.0 TDI 150 km ma DMC 2090 a na haku 2 tony. Przyczepy 1400 kg prawie nie czuć na haku.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marco82 napisał(a):

Mój Passat B8 2.0 TDI 150 km ma DMC 2090 a na haku 2 tony. Przyczepy 1400 kg prawie nie czuć na haku.

Mogę powiedzieć to samo o moim Misiaczku - 2,0 TDI 150 kucyków - DMC na haku 2000 kg - budka DMC 1300 - i jadę nic nie czując ...

Jednak co diesel to diesel :) i nikt mnie nie przekona do innej opcji ...

I jak ładnie sobie mruczy ;) przy tym...

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mateaknl napisał(a):

a oplaca sie dac 38tys za przyczepe z 2003 w bdb stanie, suchą (ale gołą)? Czy lepiej czekac na lepsze czasy?

Lepsze czasy już były ...

A tak na poważenie - opis "bardzo dobry - sucha"  znajduje się w opisie każdej - nawet najbardziej zalanej i zniszczonej przyczepie - a sprzedający rżną głupa, że nic nie widzieli.

Poczytaj na forum wątki - pooglądaj zdjęcia z opiniami.

Jak chcesz cokolwiek wiedzieć o danym egzemplarzu to obejrzyj dokładnie lub przynajmniej zamieść dokładne fotki a potem sie zobaczy co tzn stan  "bardzo dobry - sucha" - inaczej pytanie jest mocno abstrakcyjne...

Chętnie pomożemy, ale nie na tak zadane pytanie.

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.