Skocz do zawartości

Targi turystyczne Stuttgart 2023


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, filipert napisał(a):

Adora 673 PK jeździła na jednaj osi, czy druga oś to będzie opcja, czy postęp?

 

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Jest to opcja. I widnieje w cenniku od chyba 2 czy 3 lat

Dokładnie, od poczatku była opcja na 2 osie, tutaj w 2021 roku, z jedną osią max DMC było 2000, a na dwóch osiach max 2500.

 

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacek00 napisał(a):

Natomiast klim montowanych w miejscu okna mamy już na rynku kilka. I to właśnie tak wygląda, że na czas jazdy ją demontujemy a po przyjeździe na miejsce montujemy w oknie bocznym. 

No przecież jest coś takiego. @Helmut pewnie ma na myśli takie klimatyzacje:

Widziałem dwa modele tego ustrojstwa.

To, że coś takiego jest to oczywiście wiem - w zeszłym roku myślałem, że nie wytrzymam, wezmę młotek i rozpieprzę to sąsiadom, bo tak to dawało popalić załączając się w nocy - ale ja zrozumiałem, że pojawiła się nowość montowana na okna dachowe i dopasowana do nich w sensie takim, że demontuje się częściowo okno dachowe (czy tylko zewnętrzną jego część (pokrywę) i w to miejsce instaluje klimatyzację. Tylko nie wyobrażam sobie, żeby to mogło się odbywać jakimś prostym montażem i demontażem, żeby z tego korzystać wybiórczo - np. wyłącznie na wyjazdy w upały, a poza tym demontować i zakładać okno. Ale coraz większe cuda powstają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zulos napisał(a):

To, że coś takiego jest to oczywiście wiem - w zeszłym roku myślałem, że nie wytrzymam, wezmę młotek i rozpieprzę to sąsiadom, bo tak to dawało popalić załączając się w nocy - ale ja zrozumiałem, że pojawiła się nowość montowana na okna dachowe i dopasowana do nich w sensie takim, że demontuje się częściowo okno dachowe (czy tylko zewnętrzną jego część (pokrywę) i w to miejsce instaluje klimatyzację. Tylko nie wyobrażam sobie, żeby to mogło się odbywać jakimś prostym montażem i demontażem, żeby z tego korzystać wybiórczo - np. wyłącznie na wyjazdy w upały, a poza tym demontować i zakładać okno. Ale coraz większe cuda powstają...

Nie sądze aby coś takiego powstało i wg mnie @Helmut widział normalne klimatyzatory dachowe i wziął je za przenośne. Nie ma możliwości aby cokolwiek montowane na dachu było użyteczne, wygodne i szczelne. Już te przenośne klimatyzatory są totalnie nieużyteczne, bo to są ogromne i ciężkie kloce, które zajmują sporo miejsca. Jak ktoś ma możliwości w sensie ładowności, to sama klima dachowa jest najlepszym rozwiązaniem, bo można jej używać przecież także jak jest chłodniej - ja osobiście tak robię i na kempingach bardzo często grzeje klimą i nie włączam piecyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Nie sądze aby coś takiego powstało i wg mnie @Helmut widział normalne klimatyzatory dachowe i wziął je za przenośne. Nie ma możliwości aby cokolwiek montowane na dachu było użyteczne, wygodne i szczelne. Już te przenośne klimatyzatory są totalnie nieużyteczne, bo to są ogromne i ciężkie kloce, które zajmują sporo miejsca. Jak ktoś ma możliwości w sensie ładowności, to sama klima dachowa jest najlepszym rozwiązaniem, bo można jej używać przecież także jak jest chłodniej - ja osobiście tak robię i na kempingach bardzo często grzeje klimą i nie włączam piecyka. 

Też nie sądzę, ale techniczne nowości wciąż mnie zaskakują...

Te zawieszane na oknach powinny być zakazane. Spanie przy otwartym oknie, jak ma się często o 2m czy nawet 1,5 m od okna taką wywieszoną przez sąsiada z okna klimę to koszmar. Ich używanie powinno być dozwolone tylko w godzinach dziennych - absolutnie nie w nocy.

Oczywiście większość chyba to rozumie i schładza w dzień (wieczorem), a na noc wyłącza, ale są też inni, którzy mają to gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Też nie sądzę, ale techniczne nowości wciąż mnie zaskakują...

Te zawieszane na oknach powinny być zakazane. Spanie przy otwartym oknie, jak ma się często o 2m czy nawet 1,5 m od okna taką wywieszoną przez sąsiada z okna klimę to koszmar. Ich używanie powinno być dozwolone tylko w godzinach dziennych - absolutnie nie w nocy.

No ale chyba jest to zabronione. Wszędzie jest jakiś regulamin dotyczący ciszy nocnej. Jeśli to się tak tarabani, że przeszkadza to podpada IMO pod zakłócanie ciszy nocnej.

Godzinę temu, Zulos napisał(a):

Oczywiście większość chyba to rozumie i schładza w dzień (wieczorem), a na noc wyłącza, ale są też inni, którzy mają to gdzieś.

No ja z pewnością. Klimy używamy tylko w ciągu dnia. Ona na tyle schłodzi budę, że wieczorem jest normalnie, bo zwyczajnie ściany nie są nagrzane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Wg mnie @Helmut coś pomieszał, bo wątpie aby ktoś wpadł na pomysł zrobienia przenośnej klimatyzacji montowanej na dachu. 

Nigdzie nie wspomniałem o przenośnej klimatyzacji, tylko o klimatyzacji montowanej w oknach dachowych. Na stoisku pokazane były, bardzo urządzenia klimatyzacyjne, bardzo małe urządzenia, jak i duże, przy czym jako wzór, większość była zamontowana w oknie dachowym.

Hala NR 7 , zaraz przy wejściu , stoisko firmy Airxcel Europe obok stoiska Dometic oraz warto zobaczyć urządzenia klimatyzacyjne zaprezentowane przez firmę Autoclima Deutschland obok stoiska Qool.

zapomniałem dodać

 

1674058410620.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Helmut napisał(a):

Nigdzie nie wspomniałem o przenośnej klimatyzacji, tylko o klimatyzacji montowanej w oknach dachowych. Na stoisku pokazane były, bardzo urządzenia klimatyzacyjne, bardzo małe urządzenia, jak i duże, przy czym jako wzór, większość była zamontowana w oknie dachowym.

Hala NR 7 , zaraz przy wejściu , stoisko firmy Airxcel Europe obok stoiska Dometic oraz warto zobaczyć urządzenia klimatyzacyjne zaprezentowane przez firmę Autoclima Deutschland obok stoiska Qool.

zapomniałem dodać

 

 

OK, dzięki, wszystko jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Helmut napisał(a):
21 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Wg mnie @Helmut coś pomieszał, bo wątpie aby ktoś wpadł na pomysł zrobienia przenośnej klimatyzacji montowanej na dachu. 

Nigdzie nie wspomniałem o przenośnej klimatyzacji, tylko o klimatyzacji montowanej w oknach dachowych. Na stoisku pokazane były, bardzo urządzenia klimatyzacyjne, bardzo małe urządzenia, jak i duże, przy czym jako wzór, większość była zamontowana w oknie dachowym.

Uściślijmy. W oknie dachowym, czy zamiast okna dachowego?

 

To ja zasugerowałem pytaniem, że może być to coś przenośnego po tym jak przeczytałem

W dniu 17.01.2023 o 12:53, Helmut napisał(a):

Nie wiem czy to była nowość? ale ja widziałem pierwszy raz, stoisko, które oferowało dachowe klimatyzacje, montowane w okna dachowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zulos napisał(a):

Czyli nic nowego w tej kwestii - żadnego przełomu nie ma...:(

no niestety :niewiem:

jedyne co znalazłem to klima Dometic  z wbudowanym oknem , ale waga 45 kg i montowana na stałe więc dla mnie bez sensu

image.png.6d6607a1e91d2ae12bd0515338a516cd.png

 

https://www.dometic.com/pl-pl/outdoor/pojazdy-rekreacyjne-icampervany/klimatyzatory-do-pojazdow-rekreacyjnych/dometic-freshlight-2200-20662

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał(a):

no niestety :niewiem:

jedyne co znalazłem to klima Dometic  z wbudowanym oknem , ale waga 45 kg i montowana na stałe więc dla mnie bez sensu

Dodatkowo cena - kompletnie bez sensu:niewiem:

Ale faktycznie patent z w miarę niekłopotliwym montażem/demontażem takiej dachowej klimy w oknie dachowym jest chyba niemożliwy do zrealizowania z uwagi głównie na zapewnienie szczelności takiego połączenia. To se ne da...

A mnie - i podejrzewam nie tylko - coś takiego by interesowało jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Helmut napisał(a):

Montowana w Oknie dachowym , nie zamiast okna. 

Żeby zamontować klimę o której ciągle dyskutujemy to są dwie opcje. Albo wymontowywujemy okno, po którym zostaje otwór w dachu o rozmiarach 40x40 cm i w tym miejscu montujemy klimę. Albo wycinamy nowy otwór 40x40 i tam montujemy klimę.

Nie ma klimy, którą montujesz w oknie dachowym. Jest albo okno, albo klima. 

Zresztą wystarczy zapoznać się z ofertą wspomnianych przez Ciebie firm. Airxcel Europe robi takie klimy do pojazdów turystycznych:

image.png.c11066e858a68d57f2e9fc71d7578f43.png

i w kwestii montażu niczym się to nie różni od Dometica, Trumy, Webasto czy jakiegoś Sinclaira. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.