Skocz do zawartości

Targi turystyczne Stuttgart 2023


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Odwiedziłem tegoroczne Targi CMT 2023 w Stuttgarcie. Pierwsze co się rzuca w oczy, to płatność kartą lub telefonem. Można powiedzieć, że klient z gotówką, nie mile widziany. Na wejściu w głównej hali, tylko jeden automat do zakupu biletów za gotówkę. Blisko 20 punktów zakupu biletu za pomocą karty lub telefonem. Odwiedzających bardzo dużo. Wystawców, w porównaniu z rokiem poprzednim, mam wrażenie, że mniej. Knaus i Weinsberg zajmują w ekspozycji całą halę. Dużo nowości. Poszukiwacze Kamperów będą zadowoleni, jest ich wręcz wysyp, w przeróżnych konfiguracjach. To co mnie tym razem zaskoczyło, to oferty firm, produkujące gotowe moduły pod zabudowę, dla tych, którzy sami budują/przerabiają - adoptują Busa/y na Kampery. Naprawdę oferowali prawie wszystko. Mnie bardziej interesowały nowinki i rozwiązania techniczne. Wysyp ofert akumulatorów LiFePo. Bilet kosztował 20 € od osoby. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Firma Valeo, wyprodukowała Alternator 200A z modułem, który może ładować podczas jazdy kilka akumulatorów. Oferta jak na razie do aut grupy VW i Mercedes. Kompozytowe butle gazowe były w sprzedaży na targach w cenie chyba 105 €. W tym roku na targach, Weinsberg wszędzie komunikuje, że daje 10 lat na szczelność. Klimatyzacja sufitowa, na targach była w ofercie za około 1400 €. Nie wiem czy to była nowość? ale ja widziałem pierwszy raz, stoisko, które oferowało dachowe klimatyzacje, montowane w okna dachowe. Oferowali klimatyzacje różnej wielkości i różnej wydajności. Stoisko było oblegane. Była też Adria Adora , która miała podwójne drzwi wejściowe. 

 

Kunstoff-Gasflasche.JPEG

1673878094006.JPEG

Akumulator 460 Ah.JPEG

Alternator 200A.JPEG

1673877874229.JPEG

Batterie LiFePo.JPEG

1673878003621.JPEG

FlyBat.JPEG

Adroa Adora.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy obywatela PL, jestem zdziwiony tymi formami płatności. Karta lub telefon, jak to wymyślili i że w ogóle to tak można. technika....?

 

Butle kompozytowe czy 2 x drzwi w przyczepie są znane i oferowane od lat?

 

Ceny tych aku chyba rosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał(a):

Z perspektywy obywatela PL, jestem zdziwiony tymi formami płatności. Karta lub telefon, jak to wymyślili i że w ogóle to tak można. technika....?

Chodziło mi bardziej o to, że jest nacisk na płatności bezgotówkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Helmut napisał(a):

Nie wiem czy to była nowość? ale ja widziałem pierwszy raz, stoisko, które oferowało dachowe klimatyzacje, montowane w okna dachowe.

Czyli nie trzeba tego targać na dachu? To by było świetne rozwiązanie, gdyby klima dachowa mogła jechać w aucie i dała się łatwo zamontować na miejscu w oknie.

17 godzin temu, Helmut napisał(a):

Akumulator 460 Ah.JPEG

A to aku pod konkretna markę auta, czy kupujesz całość i zamieniasz u siebie?

17 godzin temu, Helmut napisał(a):

Adroa Adora.JPEG

Tutaj się zdziwiłem.

Adora 673 PK jeździła na jednaj osi, czy druga oś to będzie opcja, czy postęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipert napisał(a):

Czyli nie trzeba tego targać na dachu? To by było świetne rozwiązanie, gdyby klima dachowa mogła jechać w aucie i dała się łatwo zamontować na miejscu w oknie.

A to aku pod konkretna markę auta, czy kupujesz całość i zamieniasz u siebie?

Urządzenia klimatyzacyjne były jak się nie mylę dostosowane do wielkości już zamontowanych okien dachowych.  Oprócz tego oferowali tez wentylatory montowane w okna dachowe o różnej wielkości  z możliwością samodzielnego montażu.

Ja tylko załączyłem, przykładowe zdjęcie Akku, wbudowanego w zabudowę pod siedzenie. Mają w sprzedaży o różnej pojemności i do prawie każdego producenta aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Helmut napisał(a):

Urządzenia klimatyzacyjne były jak się nie mylę dostosowane do wielkości już zamontowanych okien dachowych.  Oprócz tego oferowali tez wentylatory montowane w okna dachowe o różnej wielkości  z możliwością samodzielnego montażu.

a masz jakieś zdjęcie z tego stoiska albo pamiętasz nazwę tej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Helmut napisał(a):

Urządzenia klimatyzacyjne były jak się nie mylę dostosowane do wielkości już zamontowanych okien dachowych.  Oprócz tego oferowali tez wentylatory montowane w okna dachowe o różnej wielkości  z możliwością samodzielnego montażu.

Jeśli byłaby to opcja montowania na oknie z możliwością szybkiego demontażu to coś takiego byłoby rewelacją. Podpinam się pod prośbę o namiary na firmę co by poznać jakieś szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał(a):

Czyli nie trzeba tego targać na dachu? To by było świetne rozwiązanie, gdyby klima dachowa mogła jechać w aucie i dała się łatwo zamontować na miejscu w oknie.

Ale jak miało to by być rozwiązane? Że dojeżdzasz na miejsce, demontujesz okno dachowe, a następnie tarabanisz się z klimą na dach i ją montujesz? Kuriozalne rozwiązanie :D Wg mnie @Helmut coś pomieszał, bo wątpie aby ktoś wpadł na pomysł zrobienia przenośnej klimatyzacji montowanej na dachu. 


Natomiast klim montowanych w miejscu okna mamy już na rynku kilka. I to właśnie tak wygląda, że na czas jazdy ją demontujemy a po przyjeździe na miejsce montujemy w oknie bocznym. 

42 minuty temu, Zulos napisał(a):

Jeśli byłaby to opcja montowania na oknie z możliwością szybkiego demontażu to coś takiego byłoby rewelacją. Podpinam się pod prośbę o namiary na firmę co by poznać jakieś szczegóły.

No przecież jest coś takiego. @Helmut pewnie ma na myśli takie klimatyzacje:

image.thumb.png.79674a15579411e9eb1798418dfadaad.png

image.thumb.png.cf087ac75a07ea9f96e21cdb04bbb7c4.png

 

Widziałem dwa modele tego ustrojstwa.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.