Skocz do zawartości

Mycie przyczepy na myjniach?


old

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście masz rację Balthur . I ciepła woda i ruch na powietrzu i brak ryzyka że wypłuczę uszczelniacz , same pozytywy.

Podajcie jednak receptę na umycie przyczepy dla mieszkańców bloków , którzy nie maja innych możliwości umycia niż na myjniach. Powtórzę z uporem, myjnia nie jest złym sposobem na mycie przyczepy , zachowując jednak rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja myłem moja przyczepe na myjni samoobsługowej typu Karman.

wszystko super tylko że środki które są stosowane w tego typu myjniach powodują rozpusczenie lub odbarwienie lakieru na przyczepie.

po jednym takim gruntownym myciu poddałem przyczepe renowacji tzn. odmalowałem ją od podstaw gdyż po myjni rozpuściło mi lakier na paskach ozdobnych i wyglądała tragicznie.

jednak jeśli użyjemy szczotek lub samej wody to nie powinno byc problemu gożej jak zastosujesz kercher który ciśnieniem rozpuści wszystko.

 

aktualnie nie korzystam już z tych myjni tylko wiaderko gabka/ delikatna szczotka drabina i do roboty - gożej z dachem ale jak ktoś weżmie dobrego mopa i drabine to też da się zrobić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że w grę wchodzi tylko gąbka i własne środki chemiczne . Karcher potrzebny jest tylko aby zapewnić wodę do namaczania i spłukiwania z dużej odległości. Kilka razy myłem w ten sposób i nie ma żadnych negatywnych skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze używam Karchera i jest wszystko ok :ok: oczywiście z rozsądnej odległości a budke szoruje np szamponem do mycia auta i szczotka taka jak do rąk tylko większą Przy myciu dachu często właże na krawędz bo najwygodniej jest szorować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugą ciciepkę myję w myjni samoobsługowej (coś jak karcher), robię to w miarę regularnie, najczęściej przed wyjazdem na zloty, a porządne mycie z dachem funduję sobie na wiosnę. Przyznam się, że do tej pory nie miałem żadnych problemów, ani z lakierem, ani z plastikami.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu,korzystając z Twoich doświadczeń zaopatrzyłem sie w Biedronce w Cler i umyłem przyczepę.Efekt

Cieszę się, że jesteś zadowolony z efektu. Dodam jeszcze, że zastosowałem kij do szczotki teleskopowy i szczotkę osadzoną kątowo z długim, miękkim włosem. Kilka razy w jednym miejscu szuru buru i jest ok.

Adaś pozdrowienia dla Grażynki i chłopaków. Ślumorki :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ,że jestem tzw tirowcem to uważam ,że mycie przyczepy na myjce dla tirów to masakra -ludzie nie róbcie takich doświadczeń na własnych budkach !!!!!! :ok: może na początku negatywne efekty nie będą widoczne, ale po czasie wyjdą na światło dzienne ,tylko ,że wted :sciana:

 

[ Dodano: Wto 13 Kwi, 2010 20:20 ]

poszukaj myjni dla TIR-ow

polecam tam mycie z dwoch powodow , jest tam uzywana do mycia inna chemia jak w normalnych myjniach tzn lepsza jakosciowo i zawiera od razu konserwanty

tak a świstak siedzi i zawija w sreberka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Wto 13 Kwi, 2010 20:20 ]

radwan napisał/a:

poszukaj myjni dla TIR-ow

polecam tam mycie z dwoch powodow , jest tam uzywana do mycia inna chemia jak w normalnych myjniach tzn lepsza jakosciowo i zawiera od razu konserwanty

 

tak a świstak siedzi i zawija w sreberka

Kolego zgadzam się z tobą.

Ja myję na myjni autobus nie raz trzy razy w tygodniu .

Środki są lepsze bo bardziej żrące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję na myjni autobus nie raz trzy razy w tygodniu .

Środki są lepsze bo bardziej żrące.

 

:ok: raczej ciężko to inaczej wytłumaczyć. cudów nie ma

albo żrąca chemia, albo szorowanie mechaniczne np szczoteczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a świstak siedzi i zawija w sreberka
wiesz nie wypada mi dosadnie na to odpowiedziec

sa rozne srodki do mycia samochodow jak i sa rozni ludzie ktorzy je stosuja ,widac w Twoich okolicach na myjniach uzywaja gorszych srodkow , wiec po co od razu takie teksty? widze po swoim samochodzie ktory myje w takiej wlasnie myjni ze pomimo ze czasem jest zasyfiony po pierwszym deszczu wyglada jak po myciu wiec cos w tym jest , swoim zestawem krecisz wiele kilometrow wiec bez srodkow konserwujacych Twoj zestaw by wygladal tragicznie a jakos tak nie wyglada wiec ktorys z nas sie chyba myli ? lakier na samochodach ma podobne wlasciwosci wiec nie wyobrazam sobie zeby te TIR-y co dwa czy trzy lata szly do lakiernika skoro sa w takich zracych srodkach myte

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.