Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, marek230482 napisał(a):

Można znaleźć lżejsze. Mój miał jakoś 25kg. Pamiętaj też że taka moc w elastyku też nie waży "zero" :) 

Mój jeden waży 3,5 kg … te realne 350W na moje potrzeby wystarcza. Oczywiście po informacjach z forum biorę pod uwagę trwałość :) ale już pisałem , że obecnie ze względu na wagę trzymam się opcji „jest super” :) i chyba po tym co napisał @Łza Włóczynutka nie mam innej opcji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, coxWlkp napisał(a):

moje 3 elastyki 190W nigdy nie zbliżyły się do 30 A.

Moje dwie 185W potrafią dawać nawet około 20-24A (chociaż i tak je miałem dawniej ograniczone na 10-12-15A)

Screenshot_20220821-095903.thumb.jpg.d09cbe2c8a50d9fde7bc40765672004b.jpg

To 565W nawet i 34-37A powinno mieć...

Ale i tak ważniejsze jest co one potrafią zrobić w pochmurny dzień, czy też stojąc w mocnym cieniu drzew...no i na ile akumulator to będzie potrafił przyjąć...

A nawet w te idealnie piękne dni...nie będziemy widzieli tych maksów, bo aku będzie naładowany, więc statystyki tego nie pokażą, bo o 9-10rano już aku będzie miał 100%...a nawet w marcu widać że większy problem w "super" statystykach jest naładowany akumulator.

Screenshot_20230319_091720.thumb.jpg.520dc6bdb5f53afbb2fa5ad07d193c55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Tak wygląda mój układ do testów?

Przydałby się chociaż daszek na gorsze warunki atmosferyczne ;)

4 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Zastanawiam się teraz czy żółta ściana, eksponowana na południe nie odbija sporej ilości fotonów które padają na solar podbujajac moc.

Może tak być, warto zrobić test z przeniesieniem.

3 godziny temu, coxWlkp napisał(a):

To mnie wyleczyłeś - 32 kg. Wrrr dużo :)

Z tego co pamiętam, mój 160W waży naście kilo, więc by się zgadzało.

Według mnie każdy kilogram pracuje na siebie i tutaj nie ma co oszczędzać :ok:

Jak widzę, ile teraz kosztuje podłączenie na polach kempingowych, to cieszę się, że kilka lat temu zdecydowałem się na tą inwestycję - myślę, że już się zwróciła :brawo:Choć ważniejsza jest niezależność (niech będzie to słowo - wolność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lbuster napisał(a):

Przydałby się chociaż daszek

Daszek jest,(prawie codziennie pada, od pierwszego dnia..) - tylko został zdjęty do zdjęcia ?

18 minut temu, lbuster napisał(a):

Jak widzę, ile teraz kosztuje podłączenie na polach kempingowych

No właśnie, czasem ktoś wrzuca cenniki po 50zł/dobę, to przy takich kwotach stopa zwrotu będzie nie dość że realna to w dostrzegalnie krótkiej perspektywie - w odróżnieniu do przydomowych instalacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lbuster napisał(a):

cieszę się, że kilka lat temu zdecydowałem się na tą inwestycję - myślę, że już się zwróciła :brawo:Choć ważniejsza jest niezależność (niech będzie to słowo - wolność).

Tylko też "w miarę jedzenia, apetyt rośnie" :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

stopa zwrotu będzie nie dość że realna to w dostrzegalnie krótkiej perspektywie

Dokładnie tak. Kiedyś, jak prad był po około 10 PLN za dobę, to trzeba było kilka lat na zwrot, teraz zdecydowanie krócej. Przy średnich panelach jak mój, to zwrot może już być po jednych wakacjach :D

30 minut temu, Misio napisał(a):

Tylko też "w miarę jedzenia, apetyt rośnie" :hop1:

Och, żebyś wiedział, że tak. Moja wizja przyszłego dostawczaka jest trochę abstrakcyjna, ale nie będę zaśmiecał Łzie wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał(a):

Przy średnich panelach jak mój, to zwrot może już być po jednych wakacjach

może warto pomyśleć, czy nadwyżki nie da się sprzedać sąsiadowi z parceli obok, za powiedzmy 50% ceny kempingowej :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 14:29, jacek00 napisał(a):

W jakiej akcji? https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png Syn ma MacBooka Air, używany tylko na biurku. Kabel z obu stron wygląda jak psu z gardła wyjęty. Te kable są gorsze niż najtańsze chińczyki. Dokładnie to samo co z kablem USB C stało mi się z kablami lighting od Apple. https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji2.png

Imo nie warto kupować kabli Apple bo są do kitu. Za 120 zł to mamy 2 komplety Ugreena. Już nawet Baseusy są lepsze. Mam różne kable USB C w domu i żaden się nie rozleciał poza tymi od Apple

image.thumb.jpeg.a04fc2797721d6ed8b9bbe203eda6c28.jpegM

Mam dwa MacBooki z 2017 roku używane codziennie, nadal wyglądają i działają jak nowe z oryginalnymi zasilaczami. Córce studentce muszę raz w roku kupować zasilacz. Łamie kable, psuje zasilacze ... masakra. Iphona też używa w trakcie ładowania miażdżąc podłączony do niego kabel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, witus napisał(a):

Mam dwa MacBooki z 2017 roku używane codziennie, nadal wyglądają i działają jak nowe z oryginalnymi zasilaczami. Córce studentce muszę raz w roku kupować zasilacz. Łamie kable, psuje zasilacze ... masakra. Iphona też używa w trakcie ładowania miażdżąc podłączony do niego kabel. 

:) hehehe to jak z moją żoną … ja zasilacz mobilny mam z 2013 i działa …. Tu średnio co 3 do 6 miesięcy jest afera i twierdzenie, że G … nie działa … wersja pancerna również padła … temat rzeka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, peja76 napisał(a):

Powiem wam Panowie co mi się najbardziej podoba w tej niezależności elektrycznej, to że nie trzeba kabla na polu rozwijać i zwijać:D chyba się starzeje albo co:niewiem:

Jak mowa o solarach to dziś taką ławkę trafiłem :o

20230326_165826.jpg

To jest ta za 200 tys pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, peja76 napisał(a):

Powiem wam Panowie co mi się najbardziej podoba w tej niezależności elektrycznej, to że nie trzeba kabla na polu rozwijać i zwijać

O, pominąłem ten aspekt, w ogóle nie trzeba go wozić - a przecież ten kabel to chyba z 15kg waży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.