Skocz do zawartości

Włóczywóz czyli forda transita L4H3 tranzycja na campervana


Łza Włóczynutka

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

budowa wiaty ??

Super :ok:

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Wszystko robię sam)

No ja aktualnie remontuję ubikację, więc można powiedzieć, że robimy razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa ;) Taką wiatę się bardzo fajnie buduje. Tak sobie dłubę co dzień po godzinę / dwie po pracy, o ile nie pada. Wsobotę trochę więcej.. Najnudniejsze jest malowanie, ale skręcanie tych wszystkich elementów jest całkiem fajne. Właśnie skończyłem czwarte pudełko wkrętów do łączników ciesielskich, czyli 1000 wkrętów zostało wkręcone i.. brakło, muszę zamówić kolejną porcję. Baterie do wkrętarki/piły/wyrzynarki teraz zawsze ładuję z solara, więc można powiedzieć, że słonce produkuje w reakcji fuzji termojądrowej całą energię do budowy wiaty ;) 

Fakt, dzisiaj pogoda w dechę, miały być przelotne burze, cośtam, grzmiało, ale nie przyszło. nie zazdroszczę WLKP, ale też mam sygnał z Lublina, że też mieli dziś słabo.

8 godzin temu, Misio napisał(a):

ja musiałem zmienić parking dla Osiołka

Ale teraz pewnie masz bliżej domu? Tam pod Batowickim jeszcze jest ten parking, czy zlikwidowali? Już tam nie jeżdżę.. Właściwie to w ogóle do Krakowa już nie jeżdżę - od pierwszego ataku DAVIDa, jak najpierw nagle zamknęli przedszkola - musiałem jechać po juniorkę, w pracy powiedzieli chyba trochę dla beki "weź laptopa, bo nie wiadomo kiedy się zobaczymy".. No i wykrakali.. tak do dziś zostało XD -na zdalnym od 3 lat ;) 
 

4 godziny temu, lbuster napisał(a):

No ja aktualnie remontuję ubikację, więc można powiedzieć, że robimy razem

No więc tak... robimy z lbusterem razem, on kibel ja wiatę. Albo będzie wiabel, albo kita :lol:

Solar jak rzuciłem na trawnik, tak do dziś działa. Biurko zasilam cały czas z solara :) Do tego ładuję w domu wszystko co ma baterie, wszystkich członków rodziny. Podłączam też grzałkę 100W do akwarium, na jakieś 5-7 godzin dziennie. Nawet jak są grube chmury i nie ma słońca starcza na to wszystko.(jak jest dzień 0 słońca, to grzałki nie podłączam)  Powinno się sprawdzić w kamperku (kwiecień-październik) - gdzie nie będzie grzałki, nie będzie biurka, ale będzie lodówka i ogrzewacz spalinowy i jakieś oświetlenie. Może sobie kiedyś spróbuję pojechać popracować zdalnie przez tydzień czy dwa z jakiegoś dowolnego "gdziekolwiek", w sumie ciekawy jestem jak by się tak pracowało.

Biurko (laptop + stacja dokująca + monitor 29") mi zjada dokłanie 0,3-0,4 kwh dziennie. (włączone po 8h dziennie)


Screenshot_2023-04-15-20-47-02-154_com.victronenergy.victronconnect.thumb.jpg.a4a627a8775167d8010b00b640cda083.jpg
 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...;)

A na Windowsie nie słyszałem żeby się komuś udało to uruchomić...

Myślałem troszkę o jakimś emulatorze androida na windę... ale to nie moja bajka więc odpuściłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na windzie BT nie jest wspierany, Więc tą drogą się nie da połączyć. tylko przez kabel i interfejs VE-direct.

image.png.713a25fcf32af8746c6dcf270c87e523.png
Być może przez emulator by się dało, nie za bardzo mogę spróbować, bo mam na kompie aplikacje, która używa wirtualizacji i się wzajemnie blokuje z emulatorami androida (nie mogą być zainstalowane jednocześnie). Kiedyś się bawiłem takim emulatorem i to było całkiem łatwe do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał(a):
10 godzin temu, Misio napisał(a):

ja musiałem zmienić parking dla Osiołka

Ale teraz pewnie masz bliżej domu? Tam pod Batowickim jeszcze jest ten parking, czy zlikwidowali?

Podobne odległości, stoję na żwirze...nie na asfalcie...

Tamtego parkingu już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

(Wszystko robię sam)

 

11 godzin temu, Misio napisał(a):

No i pięknie...

Hej. Fajnie, że wszystko robisz sam - bo to największa frajda ale niestety ,nie jest pięknie... Masz jeszcze szanse żeby zrobić dobry projekt - to, co budujesz może uszkodzić Twoje auto. Na forum jest sporo specjalistów, którzy pewnie dobrze podpowiedzą, jak to zrobić. A jeżeli chcesz coś dogadać, to pisz śmiało...

Pzdr

Kuba

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

No więc tak... robimy z lbusterem razem, on kibel ja wiatę. Albo będzie wiabel, albo kita :lol:

Mam nadzieję, że kibel z tego nie wyjdzie.

Choć z drugiej strony, kota też trzeba mieć gdzie "wypuścić" :P

11 godzin temu, Stu napisał(a):

Masz jeszcze szanse żeby zrobić dobry projekt

No to dawaj, pisz, co według Ciebie jest nie tak. Ja zakładam, że jeszcze będą elementy wzmacniające całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Stu napisał(a):

Masz jeszcze szanse żeby zrobić dobry projekt - to, co budujesz może uszkodzić Twoje auto.

Pisz śmiało, jak będzie trzeba to coś dodam. Można powiedzieć, że dopiero jestem na początku drogi, jeszcze zostało ponad 150 elementów do zamontowania, a skręcone jest jakieś 16, więc, ledwo 10%

Dziś byłem w Lublinie. Problem ogrzewania i ciepłej wody został rozwiązany. Kombajn z drugiej ręki, ale nie był zamontowany, wygląda na nówkę. d6e, czyli może grzać dieslem i/lub prądem 230V

1681672287301.thumb.jpg.a0438fe009ef469283568f7a247e2760.jpg

1681672287250.thumb.jpg.5d796d7cd69d8737a068fe2176e3b0e6.jpg

1681672287264.thumb.jpg.b1d6b518f4460defe4a21e663f0abf51.jpg

1681672287288.thumb.jpg.572527c04270915e657905ace58f5721.jpg

1681672287234.thumb.jpg.62e7487ad98eb8b50109efae35a456b6.jpg

Chyba ostatni wydatek tego sezonu, idzie wiosna, lato, muszę się skupić na innych zagadnieniach.
Dzwonili też z forda, jest niezerowa szansa, ma zaplanowane miejsce na taśmie 13 maja, aczkolwiek może z niej spaść, jak braknie jakichś części.
 

1681672287279.jpg

zastanawiam się czy nie sprzedać tego sterownika i nie kupić w zamian tego panela dotykowego, kolorowego iNetX z bluetooth, tylko czy jest mi potrzebny? 
image.png.2d74bea503f360d4fe32aec733f9371b.png

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawka :)

Ciekawe jak będzie z głośnością bo pompka widzę jak w chińskim webasto. A moje chińskie webasto ciche nie było :) moja poprzednia truma kombi była sporo cichsza. A obecna kombi (6002) jest wręcz bezszelestna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem ciekaw, podobno tą pompkę można skazać na dożywotnią banicję pod podłogą, gdzieś koło baku. (?) Może by nie była dokuczliwa.
Muszę dorwać w ogóle jakiś manual do instalacji. 

kabel pompka - truma ma chyba z 6 metrów, więc bez problemu powinno wystarczyć na podciągnięcie gdzieś daleko pod spód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.