Skocz do zawartości

Konwersja Ducato


mac28

Rekomendowane odpowiedzi

Wąskie te łóżko będzie, tak patrzyłem na targach na te układy to fajnie wyglądają ale mało miejsca i w łazience i wąskie łóżko, zobaczysz jak będzie, mam nadzieję że podzielisz się opinią użytkowania takiej zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 468
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgadza się i mam świadomość że będzie wąsko. Zimą nie będzie źle, gorzej latem :]. Próbowalem zdobyć węższy brodzik 60cm ale nikt mi nie chciał takiego zrobić. Wolałbym ściskać się podczas mycia ale wysypiać się.

Jeśli po czasie okaże się że łóżko jest nie do zaakceptowania to na wysokości materaca zmniejszę łazienkę. Liczę jednak ze będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kamperze łazienkę 65x200 i łóżko 145x200 z podcięciem bocznym...
Gdybym pomyślał przed wzmacnianiem ściany tylnej, budowy łóżka i remontu łazienki, to bym zrobił przynajmniej te 5cm większą łazienkę...
Jednakże u mnie w kampervanie było by to za wąskie...tym bardziej że łazienka się zwęża ku górę...dlatego jednak u mnie będzie łazienka w poprzek na tyle..
Ale trojaczki są bardziej prostokątne i szersze więc powinno być ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ostatnich dni było mocno pracujących. 

IMG_20221103_101800.jpg

IMG_20221104_122544.jpg

IMG_20221104_122553.jpg

IMG_20221106_163507.jpg

Zamierzam wszystkie odbiorniki montować na 12V i teraz pytanie do Was czy poniższe jest dobrym pomysłem. 

Ogrzewanie Truma z nawiewem 12V, lodowka Abem, oświetlenie Led, pompka wody zanurzeniowa. Ciepła woda kiedyś na gaz, chwilowo będzie tylko przygotowana instalacja. Możliwe ogrzewanie podłogi 12V ok. 1,5m i szer 30cm.

Screenshot_20221106_174853_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka jest już zakupiona i tylko czeka na montaż. Teraz już nie będę się zagłębiał czy słusznie czy nie. 

W przyczepie na kempingach jedynie oświetlenie pod markizą i lodówka pracowała na 230v więc wybór urządzeń na 12v będzie raczej właściwy. W przyszłości jeśli będą pobyty poza kempingami z pewnością dojdą solary i wtedy przetwornica też nie będzie konieczna. Myślę, że weekendowo sam akumulator 84Ah powinien wystarczyć dla samej lodówki i oświetlenia. Piec w takim przypadku obejdzie się bez nadmuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adaml61 napisał:

Jeszcze jedno pytanie , jak zamierzasz zalegalizować drugi rząd siedzeń .

Auto jest już osobowe 5-cio miejscowe. Akcyza została opłacona od przeróbki na osobowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prusiak napisał:

że budujący kampervany kupują lodówki kompresorowe na 230V i zasilają je przez przetwornice... Rozwiązanie tańsze i wydajniesze.

Bez sensu , opisałem moje doświadczenia tu https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=32172&postdays=0&postorder=asc&start=30  i tu https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=35335&postdays=0&postorder=asc&start=45440 W solarów , 200Ah akumulatorów ,w Grecji potrafiło odciąć zasilanie przy starcie lodówki . Pierwsze akumulatory zabite po 2 sezonach , nie dwóch latach . Ta sama lodówka przerobiona na 12V , koniec problemów z prądami . Lodówka na 230 tylko do ogarnięcia przy LiFePo4 .

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Ja miałem mniejsze solary (czterokrotnie), mniejszy akumulator (prawie o połowę) i latem na przetwornicy lodówka 230V z powodzeniem dawała radę. Musiałeś mieć już kiepskie akumulatory albo nie wiem co. A reszta się zgadza. Szybko akumulatory dostaną w kość. A wraz z okresem zimowym będą niedobory prądu. Zwłaszcza przy tak małym aku. Na lodówce 12V po prostu są mniejsze straty. Co prawda nie kilkukrotnie ale jednak mniejsze co daje większy spokój. 

Zastanawiam się tylko po co do ogrzewania truma skoro nie będzie grzała wody? To nie lepiej dać webasto suche a docelowo mierzyć w trumę kombi? 

A o co chodzi z tym zasilaczem 230V i ogrzewaniem podłogi 12V? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marek230482 napisał:

Zastanawiam się tylko po co do ogrzewania truma skoro nie będzie grzała wody? To nie lepiej dać webasto suche a docelowo mierzyć w trumę kombi? 

A o co chodzi z tym zasilaczem 230V i ogrzewaniem podłogi 12V? 

Truma dlatego że nie potrzebuje prądu, jest bezawaryjna i praktycznie bezobsługowa. Nadmuch 12v bo skoro mam wybór to lepiej iść w tą stronę. Możliwe że "dzikowanie" się spodoba. 

Zasilacz 230v na 12v bo wszystko zamierzam montować na niższe napięcie, zwłaszcza lodówkę i do tego będę niezależny w razie braku 230v.

Ogrzewanie podłogi w wersji 12v bo jest bezpieczniej, pewnie nie tak wydajne jak 230v ale ma tylko lekko podnieść temperaturę w okresie przejściowym. Nigdy nie miałem do czynienia z takim ogrzewaniem i tak naprawdę nie wiem czego się spodziewać. 

Poza tym webasto śmierdzi i hałasuje. Wiem, że jest dużo zwolenników i cenowo nawet nie można porównywać ale skoro mam wybór... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.