Skocz do zawartości

Blokada drzwi wejściowych od środka (przeciwwłamaniowa) Adria Altea 542 PK


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Robert77 napisał:

No dobrze , a jaki rodzaj alarmu stosuje się w przyczepie?

Zamontuj zwykły alarm samochodowy, najlepiej żeby miał włączanie podwójne na pilota, jedno na czujniki drzwi a drugie na czujniki drzwi i czujnik ruchu w środku, zostawiasz przyczepę włączasz całość i masz spokój, zbiją szybę wejdą do środka czujniki ruchu załączy alarm, jesteś w środku włączasz tylko czujnik drzwi.

Zadzwoń to tej firmy z linku, powiedz co potrzebujesz bardzo sympatyczny właściciel doradzi Ci i powie co najlepiej zamontować. Kupowałem u nich do jednej przyczepy i montowałem taki właśnie alarm dwu kanałowy z czujnikami ruchu i na drzwi, Ja brałem jeszcze czujnik na bakistę oraz drzwi garażowe, czujniki chyba z tego co pamiętam były jakieś magnetyczne.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjorqD_q4v7AhWEposKHcrlD7MQFnoECAoQAQ&url=https%3A%2F%2Fjamaralarmy.pl%2F&usg=AOvVaw3ni86uINCTxKQOnWZ_RAT5

Robert z tego co widzę jesteś z Poz to już problemu tym bardziej nie widzę, firmę masz pod ręką.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, peja76 napisał:

Zamontuj zwykły alarm samochodowy, najlepiej żeby miał włączanie podwójne na pilota, jedno na czujniki drzwi a drugie na czujniki drzwi i czujnik ruchu w środku, zostawiasz przyczepę włączasz całość i masz spokój, zbiją szybę wejdą do środka czujniki ruchu załączy alarm, jesteś w środku włączasz tylko czujnik drzwi.

Z tego co zrozumialem, to najlepiej jakby to byl alarm na drzwi, bo jesli zona sie boi spac w srodku podczas postoju na dziko to nie wiem czy takie czujnik ruchu sie sprawdzi w tej sytuacji. U mnie tez zona zrzedzi czasami jak spimy sami na odludziu, ale nie ma problemu jak idziemy na spacer i cepa zostaje bez opieki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarmy, zasuwy, rozpory, sztaby....:hmm:

@Robert77, a może dla spokoju ducha żony zaplanować podróż tak, aby nocować na campingu?

Nie to, że jestem przeciwko dzikusowaniu, spaniu na MOPie czy temu podobnym - wszystko dla ludzi - ale w Twojej sytuacji gdyby cokolwiek się przydarzyło to żona może wyjść z siebie :tuk:

My każdą podróż >500 km tak planujemy i sprawdza się.

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dziękuję pięknie za pomoc, muszę to wszystko sobie poukładać a tak naprawdę porozmawiać z żoną. Dam znać która drogę wybrałem ? tzn. moja żonka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Robert77 napisał:

Chłopaki dziękuję pięknie za pomoc, muszę to wszystko sobie poukładać a tak naprawdę porozmawiać z żoną. Dam znać która drogę wybrałem ? tzn. moja żonka ?

A oglądałeś Kevina? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.10.2022 o 23:07, Robert77 napisał:

Chłopaki dziękuję pięknie za pomoc, muszę to wszystko sobie poukładać a tak naprawdę porozmawiać z żoną. Dam znać która drogę wybrałem ? tzn. moja żonka ?

Może zainteresuje Pana ten miły i niedrogi zestaw. Czujnik  (kontaktronowy, z możliwością samodzielnego "wycia") otwarcia drzwi w drzwiach, czujnik ruchu PIR w dowolnym, odpowiednim miejscu tak, żeby obejmował inkryminowaną przestrzeń przy drzwiach/oknie, a nie łoże francuskie ;-). Zaletą - zasilanie bateryjne, zasięg do 100 metrów, dwa tryby pracy - alarm/powiadomienie. Sprawdzone, działa. Przyczepę widzę z okien, ok. 70m, więc gdyby cokolwiek... itd., to od razu... https://www.leroymerlin.pl/zabezpieczenie-domu/alarmy-monitoring/alarmy/alarm-domowy-bezprzewodowy-zam-350-zamel,p589589,l1135.html

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię trochę.

Ten alarm z LM wygląda całkiem okej. Pytanie tylko jak z głośnością. Obawiam się, że jak na urządzenie bateryjne może być wiele do życzenia. 

Też zacząłem szukać jakiegoś patentu na ochronę, z uwagi na "plany" hiszpańskie.

Edytowane przez Batman (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 20:37, Koczaj napisał(a):

W tym roku testowałem patent z belką rozporową, którą montuję w poprzek drzwi. Belka ładnie wchodzi za rączkę do otwierania drzwi. Nie ma możliwości otwarcia drzwi z zewnątrz. Na pewno sprawdzi się  również jako zabezpieczenie przed nieautoryzowanym otwarciem drzwi przez dzieci. 

image.thumb.png.8958d42c4532261cb86ecb2f93b65a67.png

Jako rurkę stosuję blokadę do naczyń przed ich wypadaniem. Na postoju służy jako zabezpieczenie, a podczas jazdy i na kempingu służy zgodnie z przeznaczeniem :) 

image.png.1b54178eb01f2037ea2b2b26233275cd.png

Tanim kosztem możesz sprawdzić czy takie coś spełni twoje oczekiwania.
Oczywiście jak ktoś będzie chciał wejść na siłę to żadne zabezpieczenie nie da rady. 
To stosuję jako zabezpieczenie, gdy ktoś wytrychem będzie chciał otworzyć zamek i wejść, albo wpuścić gaz. 

 

 

Tak jak wcześniej pisałem to rozwiązanie w pełni uspokoiło  skołatane serce mojej małżonki.

Jest zadowolona, oprócz tego doskonale zabezpiecza to przed niekontrolowanym opuszczeniem przyczepy przez bardzo małe dzieci.

 

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.