Skocz do zawartości

Blokada drzwi wejściowych od środka (przeciwwłamaniowa) Adria Altea 542 PK


Robert77

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w sprawie opracowania systemu zabezpieczenia drzwi przed włamaniem do środka w momencie kiedy cała rodzina przebywa w środku.

Czytałem o przypadkach włamań do środka po uśpieniu domowników gazem ( zwłaszcza w Francji), moją żonę strach przed włamaniem paraliżuje do tego stopnia, że nie wyobraża sobie noclegów na dziko bądź w trakcie przejazdu ( co mocno nas ogranicza). Ostatnio jak nocowaliśmy w Brnie pod Ikeą biedna pół nocy nie spała.:(

Drzwi jak na zdjęciu wraz z przesuwną moskitierą (która nie ułatwia zadania).

Ostatnio przyszedł mi do głowy pomysł na montaż do drzwi dwóch haków i ryglowanie z góry prętem - wiąże się to z przewierceniem drzwi ale cóż dla komfortu żony robi się wszystko ;)

Może macie już rozpracowany podobny temat?

Pomóżcie :)

 

IMG_20221019_172634.jpg

IMG_20221019_172647.jpg

IMG_20221019_172651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie tak zrobiłem.  Nie wierciłem drzwi na wylot ale haki były na długich blaszkach przyklejonych i przykręconych blachowkrętami do drzwi.

Zapewniało to spokój psychiczny ale raczej nie używaliśmy. Siłowo do cepki można wejść na różne sposoby. Nie dajmy się zwariować.:wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 10:08, AdamH napisał:

. Siłowo do cepki można wejść na różne sposoby. Nie dajmy się zwariować.:wacko:

Dokładnie tak

Ja to bym na twoim miejscu alarm zamontował, wybór jest duży, czujniki pomontować i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja to wiem i Wy to wiecie - ale spokój żony jest bardzo ważny a dzięki temu możemy jeździć bez ograniczeń.

 

1 godzinę temu, ed napisał:

Jak Cię uśpią to sposobów na wejście do przyczepy jest kilka. Nie dajmy się zwariować jak napisał AdamH

 

A macie jakiś pomysł na blokadę drzwi, żeby dziecko samodzielnie nie wyszło z przyczepy -  rano kiedy rodzice jeszcze śpią?

4 godziny temu, AdamH napisał:

W poprzedniej przyczepie tak zrobiłem.  Nie wierciłem drzwi na wylot ale haki były na długich blaszkach przyklejonych i przykręconych blachowkrętami do drzwi.

Zapewniało to spokój psychiczny ale raczej nie używaliśmy. Siłowo do cepki można wejść na różne sposoby. Nie dajmy się zwariować.:wacko:

@AdamH  masz jakieś zdjęcie?

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2022 o 14:05, Robert77 napisał:

Panowie - ja to wiem i Wy to wiecie - ale spokój żony jest bardzo ważny a dzięki temu możemy jeździć bez ograniczeń.

No to czemu nie alarm? Będzie to najłatwiejsze i najbardziej estetyczne. No i nie będziesz musiał dziurawić drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał:

No to czemu nie alarm? Będzie to najłatwiejsze i najbardziej esteyczne. No i nie będziesz musiał dziurawić drzwi. 

Dla komfortu psychicznego mojej żony :)  zamek w moich drzwiach nie jest super jakości,

jeśli cię uśpią to  alarm można sobie wsadzić( czujnik gazu usypiającego mam zamontowany).

Wiec proszę nie piszczcie już o czujkach alarmach itp skoro wiem że to już nie wchodzi w grę,

potrzebuje wykonać zabezpieczenie drzwi od środka ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem blokada ma sens wtedy gdy materiał drzwi jest solidny (a nie blacha 0,4 mm z wierzchu, styropian w środku i z drugiej strony sklejka 2 mm) a i materiał zabezpieczenia dodrze dobrany. A tu zrobisz metalowe zabezpieczenie do prawie papierowych drzwi. No ale jak piszesz komfort psychiczny żony najważniejszy więc działaj. Już kiedyś z kempingu w kocu wywozili do szpitala dwoje po "pracy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiama ma coś takiego, może na podobnej zasadzie https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-wewnetrzne-drzwi-kempingu-kampera-10018709535 zrobić coś podobnego lub kupić

A co do czujników (wiem nie miało być). Ale z racji branży medycznej - testowałem organoleptycznie swój czujnik na działanie halotanu i chloroformu i reakcja czujki była błyskawiczna w przyczepie. Nie zdąży być tak duże stężenie żebyś nie zareagował na alarm jeśli czujka jest właściwie zamontowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku testowałem patent z belką rozporową, którą montuję w poprzek drzwi. Belka ładnie wchodzi za rączkę do otwierania drzwi. Nie ma możliwości otwarcia drzwi z zewnątrz. Na pewno sprawdzi się  również jako zabezpieczenie przed nieautoryzowanym otwarciem drzwi przez dzieci. 

image.thumb.png.8958d42c4532261cb86ecb2f93b65a67.png

Jako rurkę stosuję blokadę do naczyń przed ich wypadaniem. Na postoju służy jako zabezpieczenie, a podczas jazdy i na kempingu służy zgodnie z przeznaczeniem :) 

image.png.1b54178eb01f2037ea2b2b26233275cd.png

Tanim kosztem możesz sprawdzić czy takie coś spełni twoje oczekiwania.
Oczywiście jak ktoś będzie chciał wejść na siłę to żadne zabezpieczenie nie da rady. 
To stosuję jako zabezpieczenie, gdy ktoś wytrychem będzie chciał otworzyć zamek i wejść, albo wpuścić gaz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Koczaj napisał:

W tym roku testowałem patent z belką rozporową, którą montuję w poprzek drzwi. Belka ładnie wchodzi za rączkę do otwierania drzwi. Nie ma możliwości otwarcia drzwi z zewnątrz. Na pewno sprawdzi się  również jako zabezpieczenie przed nieautoryzowanym otwarciem drzwi przez dzieci. 

image.thumb.png.8958d42c4532261cb86ecb2f93b65a67.png

Jako rurkę stosuję blokadę do naczyń przed ich wypadaniem. Na postoju służy jako zabezpieczenie, a podczas jazdy i na kempingu służy zgodnie z przeznaczeniem :) 

image.png.1b54178eb01f2037ea2b2b26233275cd.png

Tanim kosztem możesz sprawdzić czy takie coś spełni twoje oczekiwania.
Oczywiście jak ktoś będzie chciał wejść na siłę to żadne zabezpieczenie nie da rady. 
To stosuję jako zabezpieczenie, gdy ktoś wytrychem będzie chciał otworzyć zamek i wejść, albo wpuścić gaz. 

 

 

Dziękuję, o to mi chodziło ?

Przetestuje i dam znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robert77 napisał:

 

jeśli cię uśpią to  alarm można sobie wsadzić

 

No nie wiem, widziałeś kiedyś przyczepę z alarmem, spodziewał byś się włamując do przyczepy że jest alarm, Ja nie.  Taki alarm z prawdziwego zdarzenia co ma syrenę która wyje na pół miasta jest lepsza jak te twoje zabezpieczenie, jak zacznie wyć to nie ma bata pójdą w nogi a jak będziecie uśpieni to i tak wejdą zabiorą co trzeba bo rozwalą breszką tą twoją blokadę, do busów się włamują z zamknięciami od środka a co dopiero do takiej przyczepy z drzwiami z kartonu.

Zrobisz jak uważasz ale przemyśl jeszcze raz co Ci napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, peja76 napisał:

No nie wiem, widziałeś kiedyś przyczepę z alarmem, spodziewał byś się włamując do przyczepy że jest alarm, Ja nie.  Taki alarm z prawdziwego zdarzenia co ma syrenę która wyje na pół miasta jest lepsza jak te twoje zabezpieczenie, jak zacznie wyć to nie ma bata pójdą w nogi a jak będziecie uśpieni to i tak wejdą zabiorą co trzeba bo rozwalą breszką tą twoją blokadę, do busów się włamują z zamknięciami od środka a co dopiero do takiej przyczepy z drzwiami z kartonu.

Zrobisz jak uważasz ale przemyśl jeszcze raz co Ci napisałem.

Dokładnie. Dlatego alarm jest lepszy bo żaden złodziej nie lubi hałasu. Oni lubią ciszę. Wszystko co może ich spłoszyć będzie dużo lepsze niż zabezpieczenie mechaniczne, które da się rozwalić jednym szarpnięciem i nikt na to nawet nie zwróci uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, peja76 napisał:

No nie wiem, widziałeś kiedyś przyczepę z alarmem, spodziewał byś się włamując do przyczepy że jest alarm, Ja nie.  Taki alarm z prawdziwego zdarzenia co ma syrenę która wyje na pół miasta jest lepsza jak te twoje zabezpieczenie, jak zacznie wyć to nie ma bata pójdą w nogi a jak będziecie uśpieni to i tak wejdą zabiorą co trzeba bo rozwalą breszką tą twoją blokadę, do busów się włamują z zamknięciami od środka a co dopiero do takiej przyczepy z drzwiami z kartonu.

Zrobisz jak uważasz ale przemyśl jeszcze raz co Ci napisałem.

No dobrze , a jaki rodzaj alarmu stosuje się w przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.