Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2022/2023


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy powoli odkurzać sprzęty lub zamieniać na nowe:D

Mam weekend na 4 kółkach (dziś na 2 z silnikiem, jutro też na 2 ale bez) i robiąc pętelkę m.in. doliną Popradu zajechałem do Tylicza. Prace idą pełną parą. Nowa kolej stoi, lecą z parkingami.

W zasadzie zawsze Tylicz otwiera się albo w ostatni, albo w przedostatni weekend listopada, więc już za miesiąc.

Wiem, wiem - tyle już było o Tyliczu, a to przecież nic specjalnego. No ale jak doszła ta nowa 6 osobowa kolej i nowa bardzo szeroka trasa to - o ile będą ją w stanie utrzymać podobnie jak resztę, co może być trudne bo ma już wystawę nie północną tylko północno-zachodnio - zachodnią, to będzie nienajgorzej. Ciekawe czy na nowym parkingu przy nowej kolei zrobią kamperpark? Podejrzewam jednak, że zostanie tylko przy starej kolei.

Niektórzy narzekają na podejście od starego parkingu do kas/wyciągów, ale tak na prawdę to jest idealna rozgrzewka dla nóg przed jazdą. Kto robi solidną rozgrzewkę? No chyba mało kto. A jak ktoś nie lubi, to przy nowej kolei będzie miał parking bez podejścia.

Odliczanie rozpoczęte:D

Aaa - póki co oczywiście na stronie: "Cennik w przygotowaniu"...:wrrr:

Zapewne ceny będą atrakcyjne - zwłaszcza, że mają conajmniej dwa powody do ich podniesienia: pierwszy wiadomy i drugi rozbudowa stacji...:(

masterski_01_Easy-Resize.com_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Zulos napisał:

Ciekawe czy na nowym parkingu przy nowej kolei zrobią kamperpark? Podejrzewam jednak, że zostanie tylko przy starej kolei.

Zawsze można próbować skorzystać z https://domkiwlesie.com/o-nas/pole-namiotowe-i-kamperowe/. Jak dobrze się zamachniesz to beretem dorzucisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Marcin_G napisał:

Zawsze można próbować skorzystać z https://domkiwlesie.com/o-nas/pole-namiotowe-i-kamperowe/. Jak dobrze się zamachniesz to beretem dorzucisz ;)

Nooo - prawie 30 EUR (dla rodzinki 2+2 z dziećmi powyżej 12 lat) za stanowisko kamperowe + prysznice... Europejsko się robi w naszym kraju...

Ja mam niecałą godzinkę do Tylicza (kamperem, bo motocyklem pół:D), więc raczej nie skorzystam...

Ale nie jestem pewien czy to nie są czasem stare domki PRLowskie typu Brda, do których za malutkiego dzieciaka odwiedzałem rodzinkę, która tu przyjeżdżała.

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz wygląda bo dawno nie byłem ale kilka lat temu było już europejsko i nie mówię tylko o cenach ? stare domki były, a oprócz tego nowe bardzo komfortowe. Ja byłem tylko na polu kempingowym. Wtedy nie było prysznica na minuty. To teraz widzę jest na minus. Poza tym ceny zawsze były wysokie ale oddawały jakość ośrodka. Właściciel robi tam dobrą robotę. Czy 30€ za 4 osoby to dużo? Nie wiem sam. Może gdyby ten prysznic był w cenie… trzeba będzie się przyzwyczaić ze tanio to już było. Poza tym jak patrzę po innych kempingach w standardzie który mnie interesuje to raczej 30€ to średnia cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylicz, byłem kamperem. Właściciel kamperparku przesympatyczny. Fajna atmosfera, ale stok dla początkujących... 

Poprzedni sezon dla mnie to było odkrycie Jaworzyny Krynickiej i Czarnej Góry. POLECAM i tu i tu.

A jeszcze w Szczyrku nie szusowałem i to będzie mój cel na ten sezon.... Tylko kiedy tam jechać żeby nie trafić na dzikie tłumy??? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prusiak napisał:

Tylicz, byłem kamperem. Właściciel kamperparku przesympatyczny. Fajna atmosfera, ale stok dla początkujących... 

Poprzedni sezon dla mnie to było odkrycie Jaworzyny Krynickiej i Czarnej Góry. POLECAM i tu i tu.

A jeszcze w Szczyrku nie szusowałem i to będzie mój cel na ten sezon.... Tylko kiedy tam jechać żeby nie trafić na dzikie tłumy??? :niewiem:

Tylicz to rodzinna stacja czyli dzięki krótkim i płaskim stokom nie ma zbyt wiele szarżujących nastolatków i jest w miarę bezpiecznie. Wraz z nową, dłuższą kolejką to się zapewne trochę zmieni.

A na omijanie dzikich tłumów rada jest tylko jedna - być na stoku punktualnie na otwarciu. Pierwsze dwie godziny zawsze będzie najlepsza jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

A na omijanie dzikich tłumów rada jest tylko jedna - być na stoku punktualnie na otwarciu. Pierwsze dwie godziny zawsze będzie najlepsza jazda.

No i jazda w tygodniu a nie w weekend ;) o ile ktoś tak może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez kilka lat patent na Jaworzynę - jedyny rozsądny termin to było okienko pomiędzy okresem swiąteczno-noworocznym, a świętami prawosławnymi. Wcześniej i później (po prawosławnych rozpoczynają się nasze ferie) to dramat. Mimo, że Jaworzynę mam rzut beretem bez antenki (w zasadzie ta sama droga co do Tylicza i ciut dalej niż na Słotwiny), to w ogóle nie biorą pod uwagę innych terminów. Ilość ludzi + stan utrzymania stoków = kicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
6 minut temu, szymoneL napisał:

Czarna Góra tak ale nie w ferie i nie w weekend :) - średnia to 15 minut w kolejce 

15 min w weekend to jeszcze do przeżycia.

ja w miniony weekend zamknąłem sezon rowerowy i z niecierpliwością czekam na narciarski .

Raczej zaczniemy od Zieleńca bo w naszej okolicy tam z reguły najwcześniej pojawiają się warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.