Skocz do zawartości

rtwppk

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, rtwppk napisał(a):

:) są same kompromisy ale one nam pasują i to jest w tym hobby najważniejsze :) Znam Twoje preferencje … ale czy bym się zamienił hmmm dzisiaj jeszcze nie … ale w 2003 nie wyobrażałem sobie wyjazdu z motocyklem na przyczepie :) więc się nauczyłem nigdy nie mówić NIE 🙂↔️ … jeszcze Ci zazdroszczę przejazdu w okolicy Sorrento :) …

zabawa w zabudowę w stylu aptekarskim nie wychodzi mi na dobre :) zamówiłem tuleje dystansowe … 10 szt … potrzebowałem 12 :) … dzisiaj brakujące dotarły i udało się złożyć boki … jak będzie jutro pogoda będę kleił dach i przód :) IMG_2338.thumb.jpeg.bb277f5fbb303c5cf4aef8451abe5690.jpegIMG_2335.thumb.jpeg.137749e5ea83278dd85858e60af91550.jpegIMG_2337.thumb.jpeg.89e5693c4fd6b85befc2c36b7c732ea8.jpeg

Zabudowę robiłeś sam ? Ja przez to, że zostawiłem skrzynię ładunkową oryginalną straciłem trochę kilogramów. 
Przyczepę podnosiłeś ?

O zabudowie zacząłem pisać w innym wątku a przyczepę podniosłem o 50mm pod oś podłożyłem dystanse, tylko to jeszcze za mało bo ogranicza auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, AnDo8o napisał(a):

O zabudowie zacząłem pisać w innym wątku a przyczepę podniosłem o 50mm pod oś podłożyłem dystanse, tylko to jeszcze za mało bo ogranicza auto.

Już się dokopałem do Twoich zdjęć :) … a wracając do przyczepy :)  dlaczego Cię ogranicza auto do podniesienia jej wyżej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rtwppk napisał(a):

Już się dokopałem do Twoich zdjęć :) … a wracając do przyczepy :)  dlaczego Cię ogranicza auto do podniesienia jej wyżej ?

Bo musi iść jeszcze wyżej po drugie jest długa 270 paka więc na podjazach trze tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AnDo8o napisał(a):

Bo musi iść jeszcze wyżej po drugie jest długa 270 paka więc na podjazach trze tyłem.

Ale jak przyczepę podniesiesz tylny prześwit się zwiększy :) … nie rozumiem co ma do tego auto.  Za nisko hak? 
 

Ja mam obawy czy przyczepa nie będzie za niska… już zmieniłem koła na 15” z gumą 80 :) grubszej nie znalazłem :) dodatkowo podniosłem ją o 50mm również na dystansie ….jak zamontuję hak wszystko będzie wiadomo :) najwyżej dam większy dystans pod oś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo auto z zabudową jest wystarczająco terenowe tylko  przyczepa trze tyłem na podjazdach, a trochę jeżdżę po górach nie koniecznie utartymi szlakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hermogenes napisał(a):

Masz zbyt wysoko hak w stosunku do dyszla co widać na zdjęciu. Pozdrawiam Hermogenes

Czyli jeśli felgi i opony są największe a dystansów już większych nie ma to zostaje jedynie obniżenie haka ? Czy taka płyta się sprawdzi? Mieliście z czym takim do czynienia?IMG_2339.thumb.jpeg.717e781ec9fd5e7b37f1a7970171d0df.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Hermogenes napisał(a):

Zależy czy hak jest za wysoko czy dyszel nisko.  ttps://hak-hol.pl/regulacja-wysokosci-kuli-holowniczej-i-zmiana-zaczepu-transportowego-20

Pozdrawiam Hermogenes

Dzięki za info :) sprawdzę.

 

4 minuty temu, Misio napisał(a):

Można wstawić felgi 16...

15 dobrać to był wyczyn a tu bardziej mowa będzie o centymetrach niż o 12 mm braków. Mam jeszcze opcję obniżenia na zawieszeniu tyłu auta ale to wpłynie na komfort jazdy więc raczej będę skłaniał się ku opcji obniżenia haka :) … zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hermogenes napisał(a):

Masz zbyt wysoko hak w stosunku do dyszla co widać na zdjęciu. Pozdrawiam Hermogenes

Jeszcze trochę rzeczy zostało do dopieszczenia między innymi możliwość ciągnięcia przyczepki, choć narazie szykują się same wyjazdy solo i temat zastawiam na później. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stu napisał(a):

Dobry pomysł zwłaszcza z tą homologacją. Oglądałem to … jedyny problem to że ja mam mocowanie kuli haka na dwie śruby 🔩  :( rozstaw 90 :) 

1 minutę temu, AnDo8o napisał(a):

Jeszcze trochę rzeczy zostało do dopieszczenia między innymi możliwość ciągnięcia przyczepki, choć narazie szykują się same wyjazdy solo i temat zastawiam na później. 

Najważniejsze to mieć plan :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał(a):

Jakiej szerokości masz tam opony?

Michał :) 155 ale nic z tym nie zrobię teraz :) i tak dołożyłem dystanse do felg bo się nie mieściły. Na 100% jeśli się nie wbiłem w poziom to będę obniżał kulę haka . Spodobał mi się homologowany dynks :) … zobaczymy jeszcze jak wyjdzie skręt zestawu … czy nie będę musiał zwiększyć odległości przyczepy od auta :) … tych różnych przejść jest jak widzę cała masa - coś się dobierze ale oczywiście wszelkie uwagi w temacie „ja to trenowałem” mile widziane :) … narazie zabudowa :) dzisiaj kupiłem sprężyny do klapy tylnej :)  dobranie i sposób montażu był wyzwaniem :) ale pomogli chłopcy z poznańskiej firmy Majus :) … polecam wiedzą co sprzedają :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.