Skocz do zawartości

Lodówka Electrolux problem z chłodzeniem


mirmar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 26.06.2022 o 12:07, Commander napisał:

Ja mam tylko jedną kratkę, to gdzie dmuchać?

Pod przyczepkę czy na otwory pod drzwiami na dole lodówki wewnątrz przyczepy.

Jak dmuchać, to zawsze od dołu.

Dziwne to Twoje rozwiązanie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 11:58, janm napisał:

Kratki nie chcę zdejmować bo jest na uszczelnieniu i jak będzie lało zwłaszcza podczas jazdy to może  zaleć ścianę ; bez wentylatora zamrażalnik jakoś chłodził ale w lodówce było ciepełko , blat od kuchenki gorący ; z wentylatorkiem zamrażalnik mrozi a browar w lodówce jest chłodny ,  blat od kuchenki ledwo ciepły ,temperatur nie mierzyłem :hej:

 

W dniu 26.06.2022 o 12:03, Marcin T napisał:

Kratka nie powinna być na uszczelnieniu, tylko jej ramka :hmm:

Demontaż oczywiście tylko na czas postoju.

Tak jak wyżej. Przekręcasz te plastikowe śrubki  o ćwierć obrotu i wychodzi sama kratka, a ramka uszczelniona do budy zostaje. Zrobisz w parę sekund byle śrubokrętem lub nawet szerszym nożem bez czubka. 

Chyba że masz coś wykombinowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem na drugim wyjeździe, tym razem w Grecji więc temperatury podobne do tych co wcześniej. W trakcie pobytu w domu zamontowałem dwa wentylatorki.

 

 

Podłączyłem je szeregowo, więc teoretycznie każdy dostaje napięcie 6V. W domu działały prawidłowo, a na wyjeździe jeden szybko odmówił współpracy, więc jest połowiczny sukces. Temperatury w lodówce oscylują od +2 do +10 (max +12). Oczywiście najlepiej jest po nocy gdy wnętrze przyczepy jest mocno schłodzone klimatyzacją i długo się nie otwiera drzwiczek lodówki. Lodówka działa na 230V.

Dodam jeszcze, że miałem okazję porównać teraz, na wyjeździe temperaturę radiatora w innej przyczepie i u mnie radiator jest lekko ciepły, natomiast u kolegi radiator był gorący że można się poparzyć. 

Na razie nie wiem czy już tak zostawić czy coś jeszcze z tym robić.

IMG20220709154907.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mirmar napisał:

Jestem na drugim wyjeździe, tym razem w Grecji więc temperatury podobne do tych co wcześniej. W trakcie pobytu w domu zamontowałem dwa wentylatorki.

 

 

Podłączyłem je szeregowo, więc teoretycznie każdy dostaje napięcie 6V. W domu działały prawidłowo, a na wyjeździe jeden szybko odmówił współpracy, więc jest połowiczny sukces. Temperatury w lodówce oscylują od +2 do +10 (max +12). Oczywiście najlepiej jest po nocy gdy wnętrze przyczepy jest mocno schłodzone klimatyzacją i długo się nie otwiera drzwiczek lodówki. Lodówka działa na 230V.

Dodam jeszcze, że miałem okazję porównać teraz, na wyjeździe temperaturę radiatora w innej przyczepie i u mnie radiator jest lekko ciepły, natomiast u kolegi radiator był gorący że można się poparzyć. 

Na razie nie wiem czy już tak zostawić czy coś jeszcze z tym robić.

 

Mam podobnie z temperaturą w lodówce, i mam wrażenie, że w zeszłym roku było lepiej.

Wentylatorki na takiej samej zasadzie jak u Ciebie.

W zeszły weekend przełączałem w dzień lodówkę na gaz, bo podobno ma lepszą wydajność. Być może coś tam dało ale też bez rewelacji.

Poczytaj jeszcze o wymianie pasty termoprzewodzącej. Jest o tym cały wątek. Ja wczoraj zamówiłem pastę i jak przyjdzie to od razu biegnę do cepki wymieniać. Może jak nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mirmar napisał:

Na razie nie wiem czy już tak zostawić czy coś jeszcze z tym robić.

Z tego co ja zrozumiałem z lektury w tym wątku i przede wszystkim zamieszczonych tam instrukcjach montażu wentylatorków przez Dometic, chłodzić należy skraplacz w części za tym przełamaniem. U Ciebie wentylator  ten po prawej stronie (bliżej kominka) wydaje się być zbędny, a może i nawet więcej szkody robi niż pożytku. Z pewnością zawirowania powietrza jakie może generować przy kominie (gdy lodówka pracuje na gazie) mogą być przyczyną kłopotów. 

Edytowane przez Marcin T (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Marcin T napisał:

U Ciebie wentylator  ten po prawej stronie (bliżej kominka) wydaje się być zbędny, a może i nawet więcej szkody robi niż pożytku.

Hm ... a ja właśnie zamieniłem miejscami wentylatorki bo pierwotnie zepsuł się ten bliżej kominka i uznałem że przy kominku są wyższe temperatury więc jeśli ma pracować jeden to właśnie ten bliżej kominka. Temperatury w lodówce i tak są takie same. Żadnych zauważalnych różnic nie zaobserwowałem.

Generalnie z wentylatorem jest trochę lepiej niż bez niego ale i tak w temperaturach otoczenia +30 stopni te lodówki są średnio wydajne. Największa różnice jest zauważalna w zależności od temperatury wnętrza przyczepy. Im chłodniej w przyczepie tym chłodniej w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.