Skocz do zawartości

Toaleta Thetford c250 + ciagla praca pompki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mili Panstwo, moze ktos by znal rozwiazanie mojego problemu. Dopiero kupilem kampervana, takze moze byc niestandardowo.
Toaleta podlaczona jest pod glowny zbiornik wody na osobnej pompce i osobnym wlaczniku pompki. Po zalaczeniu pompki, pompa pracuje caly czas. Od poczatku bylo tak: 
- przepalony bezpiecznik 3A - wymienilem
- spalony elektrozawor wewnatrz kibelka - wymieniony
- pompka chodzila non stop, ale nie pompowala wody, to wymienilem na nowa - teraz pompuje wode.

Sprawa wyglada tak, ze ta pompka nigdy sie nie wylacza. Woda natomiast w kibelku leci po nacisnieciu przycisku spluczki ALE tylko jesli mam odlaczona wtyczke (na plytce tej od panelu przycisku i wskaznika zapelnienia). W momencie kiedy mam podlaczony i przycisk i wskaznik poziomu w kasecie to woda mi leci w spluczce caly czas. Czyli jest caly czas zalaczony elektrozawor. Prawdopodobnie wlasnie u poprzedniego wlasciciela byl spalony bezpiecznik + elektrozawor + pompka nie pompowala. 

Powiem Wam ze walcze juz z tym miesiac i bardzo ale to bardzo potrzebuje jakiejs rady od czego zaczac. Zakladam ze wszystko kiedys dzialalo ale mam watpliwosci czy aby napewno wszystko jest dobrze podlaczone. Czy bylibyscie dobrzy ludzie powiedziec mi na podstawie moich zdjec co to jest ten pomaranczowy kabel? On jest podlaczony jako "+" wlasnie do tego podwojnego konektora od czujnika poziomu w kasecie. Czy to tak ma byc ze jakis dodatkowy kabel jest dosztukowany? Jak to polaczenie kostka --> kostka wyglada oryginalnie?

Dodam ze jak mam podlaczony i przycisk i czujnik poziomu, to wtedy woda leci caly czas do kibelka ale jak naciskam przycisk spluczki to slychac na przekazniku (pod kibelkiem, zaraz przy bezpieczniku), ze przekaznik sie zalacza. Ogolnie to go sprawdzalem multimetrem i po podaniu 12v faktycznie zalacza sie.

Takze generalnie na bank dziala pompka, bo wymieniona. Cewka w elektrozaworze dziala, bo puszcza wode (jak odlaczony jest czujnik poziomu REED), przycisk spluszczki dziala bo podaje napiecie na elektrozawor, ktory puszcza wode do kibelka. Wydaje mi sie ze ktos cos kombinowal, ale wszystko jest zabudowane i nie wiem jak to jest polaczone. Ten pomaranczowy kabel dla mnie jest zagadka.

Lub moze po prostu ktos wie w czym moze byc u mnie problem ze pompka chodzi non stop?

PS. na drugim zdjeciu widac chyba zawor zwrotny, do ktorego ida niebieski i przezroczysty waz. To tez lekko puszcza wode gora, ale nie sadze ze to ma jakis zwiazek, po prostu to tez jest raczej do wymiany, bo nie rozbieralne.

Bede ultra wdzieczny za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

toal1.jpeg

toal2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:
Sam przycisk - można sterować spłukiwaniem.
Przycisk i wskaźnik poziomu - woda płynie cały czas.
Logicznie przyjmując Twoje opisy wskaźnik przy zapełnieniu kasety powinien odcinać spłukiwanie żeby nie przelać.
Wnioskowałbym, że masz zwarcie - może to ten pomarańczowy kabelek, bo z wyglądu jest inny niż pozostałe.

3 godziny temu, cin0 napisał:

Dodam ze jak mam podlaczony i przycisk i czujnik poziomu, to wtedy woda leci caly czas do kibelka ale jak naciskam przycisk spluczki to slychac na przekazniku (pod kibelkiem, zaraz przy bezpieczniku), ze przekaznik sie zalacza.

Czyli co? Napięcie ze wskaźnika przez zwarcie byłoby podawane bezpośrednio na pompkę?
 

Masz miernik, zrób schemat.
Albo na chybił-trafił przetnij pomarańczowy kabel i zobaczysz co będzie, najwyżej zlutujesz i wtedy zrobisz schemat :).

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrowin napisał:

Czyli tak:
Sam przycisk - można sterować spłukiwaniem.
Przycisk i wskaźnik poziomu - woda płynie cały czas.
Logicznie przyjmując Twoje opisy wskaźnik przy zapełnieniu kasety powinien odcinać spłukiwanie żeby nie przelać.
Wnioskowałbym, że masz zwarcie - może to ten pomarańczowy kabelek, bo z wyglądu jest inny niż pozostałe.

Czyli co? Napięcie ze wskaźnika przez zwarcie byłoby podawane bezpośrednio na pompkę?
 

Masz miernik, zrób schemat.
Albo na chybił-trafił przetnij pomarańczowy kabel i zobaczysz co będzie, najwyżej zlutujesz i wtedy zrobisz schemat :).

Toaleta jak w temacie. Jest to Thetford c250 z osobnym zbiornikiem wody czystej (wspolny dla calej hydrauliki) na osobnej pompce wody.

Tak, dokladnie dziala to aktualnie tak, jak to podsumowales.

Dzisiaj przetne faktycznie ten kabel. On idzie za zabudowa w kierunku pompki i glownego przycisku pompki. Mi sie zdaje ze on jest podlaczony do zlego brazowego.... Zamiast do brazowego idacego na panel od przycisku spluczki (duzy konektorek) to idzie na maly konektorek, ktory jest od poziomu wody w kasecie. Sam juz nie wiem, no ale dzisiaj sprobuje przeciac pomaranczowy, jak zasugerowales. Byc moze faktycznie ktos zrobic jakas lipe w ukladzie a ja blednie zakladalem ze to musialo dzialac, tylko sie po prostu zepsulo z czasem.

Dam znac :) Dziekuje serdecznie za komentarz. Kazdy taki przybliza mnie do tego dnia, kiedy bede mogl zrobic dwujeczke i splukac NIE z butelki z woda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEMAT ZAMKNIETY - NAPRAWIONE

W skrocie, poprzedni wlasciciel uznal ze wlaczynik kołyskowy glowny zalaczajacy obwod z pompka warto zmasowac do karoserii... Pol auta rozebralem zanim sie zorientowalem, no coz ;)

Wciaz nie mam podlaczone zgodnie ze sztuka, bo okazalo sie, ze jest tam osobna kostka, do ktorej sie wpina zewnetrzna pompke, a tu ktos postanowil wpiac sie tym pomaranczowym kablem gdzies w srodek obwodu przy panelu sterujacym, no ale dziala... Zostawiam do jesieni jak jest, bo potem wiekszy remont.

Dzieki i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.