Skocz do zawartości

czy to zmowa cenowa, czy wypoczynek dla bogatych?


No name01

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, jacek00 napisał:

Ciężko stwierdzić, bo większość forumowiczów nie jeździe stacjonarnie więc trudno aby to ocenić z perspektywy stawiania budki na cały rok. A czy ceny na kempingach wzrosły? Tak wzrosły o jakieś 20%

"Jeździ stacjonarnie" - fajnie to zabrzmiało :D

 

Ale podsumowując to za parking płacę ponad tysiąc rocznie, i jestem bardzo zadowolony że tanio... A parcela 6m na jakieś 2,5m szerokości, że ciężko drzwi otworzyć.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał:

Na Helu ceny za sezon idą w dzieisątkach tysięcy :D Było nawet kilka ogłoszeń na fb, gdzie ludzie odstępowali swoje miejsca i gdzie płatności były dopiero zbójeckie.

ja cenię spokój i słodką wodę więc nad morze mnie nie ciągnie i nawet nie porównuję tego pola do jednego ze słynniejszych we Władku, na którym kiedyś byłem to za 3 noce wyszło mnie 800 ;-) na dwie osoby

Edytowane przez No name01 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeździ stacjonarnie" - fajnie to zabrzmiało 
 
Ale podsumowując to za parking płacę ponad tysiąc rocznie, i jestem bardzo zadowolony że tanio... A parcela 6m na jakieś 2,5m szerokości, że ciężko drzwi otworzyć.
U mnie za parking trzeba liczyć od 2k rocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, No name01 napisał:

 Pytanie moje było, czy Wy też zauważyliście może, o takich podwyżkach?

nie zauważyłem, bywam na kempingach na 2-3 noce i wyjeżdzam, cena raczej mnie nie interesuje

nie znam nikogo kto by dekował się budą na cały sezon

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping zmienił politykę i nie promuje zostawiania przyczep, może ze względu na kasę może ze względu na prestiż, albo na wygląd :D  Osobiście sam tego nie lubię bo wjeżdżasz na taki kemping i najlepsze miejsca okopane na cały sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś usiadł, przeliczył i tak wyszło, a w poprzednich latach ,,jakoś to było,, ??
 

może gmina podniosła podatek od gruntu o 300% ??
 

i z całym szacunkiem @No name01 ja też nie chciałbym klienta, na jakimkolwiek campie, który parkuje budę przez pół roku, co drugi weekend przyjeżdża i płaci za to 1800zl  dla Ciebie super opcja bo masz za półdarmo ogarnięty cały sezon, a z drugiej strony oni też muszą zarobić i charytatywnie tam nie siedzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, No name01 napisał:

teraz jest 4000 za 5 m-cy przyczepa plus 80 doba 2 osoby przy założeniu co 2 weekend wychodzi 2240 czyli 6240. W zeszłym roku zapłaciłem 1800.

Czyli wychodzi 220% drożej a to znaczy że przesadziłeś o 80% mówiąc że podwyżka wyniosła 300% ;)

A tak na poważnie , moim zdaniem to dobrze, gdyż ja mam większy wybór na campie. W Ustroniu jest taki camping Bartek, byłem pare razy w weekendy. Klimat często przypomina jakieś ogródki działkowe. Sporo przyczep zostawionych na cały sezon... Własciciel raczej nie należy do tych inwestujących w ośrodek a w tych "stałych" bywalcach chyba upatruje "klienta docelowego". Efekt jest taki, że najlepsze miejscówki zajęte a stali bywalce odgradzaja się jakimiś paletami albo innymi smiećmi wyznaczają swoją przestrzeń...

P.s. A w sumie to chyba nie karawaning jak całą zimę czekasz, aż będziesz mógł budę "zacumować" w jednym miejscu na cały sezon...

Może kup jakąś działkę i postaw tam budę, odkręć koła, odgrodź się paletami . Antene tv powieś na najbliższym drzewie a dach przyczepy profilaktycznie zabezpiecz takim daszkiem z blachy w razie przecieku. Działka może być droższa, ale wspomniałeś że jest Was 5 ekip do takiego wspołnego spędzania czasu, podkreśliłeś że "uprawiasz" taki karawaning od iluś tam lat. Reasumując 5 ekip x 4 lata x 4000 tysiące Daje 80 tyś. Nie wiem w jakiej cenie są tam działki, ale podejrzewam że coś znajdziesz ;)

Za moją radę finansową poproszę o przelew 500 zł. Fakture i detale do przelewu wysłałem na priv. Publicznie nie musisz mi dziękować;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z znajomym co stawia przyczepę w Zachodniopomorskim nie powiem jaki kemp bo nie oto chodzi, przyczepa stoi cały rok i może jechać kiedy chce, niestety ale zwozi ją po 10latach do Poz bo krzyknęli za sezon 14koła:bzik:, z wrażenia nie zapytałem ile płacił dotychczas:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega pokazywał zdjęcia z budowy kampera.

Przyczepy swojej jednak nie sprzedaje, bo stoi ona na Półwyspie i wynajmuje ja ludziom. Bierze 650 zl dziennie za budę 4 osobową. Na lipiec i i sierpień wyprzedał wszystko w jeden dzień kasując 40300 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Cathay napisał:

Dzisiaj kolega pokazywał zdjęcia z budowy kampera.

Przyczepy swojej jednak nie sprzedaje, bo stoi ona na Półwyspie i wynajmuje ja ludziom. Bierze 650 zl dziennie za budę 4 osobową. Na lipiec i i sierpień wyprzedał wszystko w jeden dzień kasując 40300 zł :)

 A chwalil sie ile w tym roku placi za sezon? Bo sie moze okazac, ze akurat to mu akurat pokryje koszt miejsca za sezon. Biorac nawet zeszloroczna stawke za 1 czy 2 linie to by zostało ok 10Kzl, a zakladam ze podwyzki i tutaj byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.