Skocz do zawartości

czy to zmowa cenowa, czy wypoczynek dla bogatych?


No name01

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Analog82 napisał:

A chwalil sie ile w tym roku placi za sezon? Bo sie moze okazac, ze akurat to mu akurat pokryje koszt miejsca za sezon. Biorac nawet zeszloroczna stawke za 1 czy 2 linie to by zostało ok 10Kzl, a zakladam ze podwyzki i tutaj byly.

Nadal godnie zarobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stosunku do zeszłego roku: gaz dla firm -  ~400%, prąd dla firm - ~300% (tu nie jestem pewny, jak ktoś ma aktualne dane proszę o korektę), paliwo ~200%,
do tego wszystkiego obniżony vat, co dla firm stanowi mniejsze odliczenia, czyli kolejna niejawna podwyżka o jakieś 15%.
Do tego wszystkiego "nowy ład" czyli dodatkowe jakieś 10% podatku więcej dla przedsiębiorców.

Wcale bym się nie dziwił 300% podwyżkom na kempach w tym sezonie; w tym sezonie jeszcze nie byłem więc nie wiem jak to wygląda. W zeszłym roku w PL średnio ceny w okolicach 100zł za 2 dorosłe + dziecko + minicamper (średnio - wiadomo na jednych polach da się zmieścić w 50zł a na innych prawie 200)

A jak tam cenu u was w sklepach spożywczych? W spożywczaku nieopodal mnie bagietka 8zł, chleb 17-25zł.. też jakieś 200% tego co było rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

w stosunku do zeszłego roku: gaz dla firm -  ~400%, prąd dla firm - ~300% (tu nie jestem pewny, jak ktoś ma aktualne dane proszę o korektę), paliwo ~200%,
do tego wszystkiego obniżony vat, co dla firm stanowi mniejsze odliczenia, czyli kolejna niejawna podwyżka o jakieś 15%.
Do tego wszystkiego "nowy ład" czyli dodatkowe jakieś 10% podatku więcej dla przedsiębiorców.

Ciekawe wyliczenie - odpowiem z innej branży - z żeglarskiej - na Helu w tym roku - 2022 - postój dobowy jachtu w Marinie Żeglarskiej - wg cennika opublikowanego na stronie Zarządu Portu Hel - w stosunku do cen z roku ubiegłego wzrósł kosztowo o ok. 10 zł /dobę (jacht 12 metrów) a % podwyżka wynosi ok 15 %.

Tak że powyższe wyliczenia podwyżek nijak mi się nie kleją do rzeczywistości.

A co do polityki podwyżek cen za postów całoroczny przyczep to jestem całkowicie ZA taką polityką - chcesz płacić za postój całoroczny to zapłać wg stawek dziennych - a jak za drogo to sorry Winnetou.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

2020-01-16 płaciłem 3,65 PLN netto za diesla;

A na paragonie jest cena 4,49 zł ...

Pomijając fakt, że na Orlenie ostatnio cena za zwykłego diesla to kwota 7,59 a nie 7,99

Ale to takie szczegóły...

pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

w stosunku do zeszłego roku:

W stosunku DO czyli zdrożało O, czyli 100% a nie 200 ?

30 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

prąd dla firm - ~300%

Mi w firmie zdrożał o jakieś 70% nie o 300 ?

 

31 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

obniżony vat, co dla firm stanowi mniejsze odliczenia

Ale też mniej naliczonego, wychodzi na jedno

31 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

obniżony vat, co dla firm stanowi mniejsze odliczenia, czyli kolejna niejawna podwyżka o jakieś 15%.

Podwyżka była spowodowana wzrostem ceny netto a nie obniżonym vatem

32 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Do tego wszystkiego "nowy ład" czyli dodatkowe jakieś 10% podatku więcej dla przedsiębiorców.

Jak ktoś jest dupa to tak, wystarczy troszkę, a nawet troszeczkę się zakręcić i podatek nie wzrósł, a nawet często spadł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

wl

do tego wszystkiego obniżony vat, co dla firm stanowi mniejsze odliczenia, czyli kolejna niejawna podwyżka o jakieś 15%.

Do tego wszystkiego "nowy ład" czyli

 

Wszystko się zgadza poza vatem, którego nie rozumiesz. VAT jest neutralny podatkowo, więc to co odliczysz przy kosztach odejmujesz od tego co musisz zapłacić. Jak nie odliczysz przy kosztach to zapłacisz potem. Na koniec zawsze wychodzisz na zero

Jak ktoś jest dupa to tak, wystarczy troszkę, a nawet troszeczkę się zakręcić i podatek nie wzrósł, a nawet często spadł

 

Dokładnie
wygląda na to, że forum to teraz stan umysłu

Nie stan umysłu. Wystarczy prowadzić swoje biznesy aby nie pisać rzeczy w stylu, że brak możliwości odliczenia vatu to ukryta 15% podwyżka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jacek00 napisał:

VAT jest neutralny podatkowo, więc to co odliczysz przy kosztach odejmujesz od tego co musisz zapłacić. Jak nie odliczysz przy kosztach to zapłacisz potem. Na koniec zawsze wychodzisz na zero

Jest tak z jednym wyjątkiem - jak kupujesz faktury kosztowe za np. 10 % ich wartości netto to faktycznie na odliczeniu tego podatku "zarabiasz".

Ale to nie ma Jacku nic wspólnego z uczciwymi zasadami odliczeń VAT-u, które opisałeś powyżej.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak z jednym wyjątkiem - jak kupujesz faktury kosztowe za np. 10 % ich wartości netto to faktycznie na odliczeniu tego podatku zarabiasz.

Ale to nie ma Jacku nic wspólnego z zasadami odliczeń VAT-u, które napisałeś powyżej.

Pzdr

Włodek

Wiesz, kupowanie lewych faktur kosztowych, za usługi czy dostawy towarów, których de facto nie było jest co do zasady przestępstwem Równie dobrze możemy podać za przykład większe walki na VAT gdzie za pomocą lewych faktur jest on wyprowadzany. Wtedy faktycznie szara strefa nie zarobi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacek00 napisał:

Wiesz, kupowanie faktur kosztowych jest co do zasady przestępstwem emoji6.png Równie dobrze możemy podać za przykład większe walki na VAT gdzie za pomocą lewych faktur jest on wyprowadzany. Wtedy faktycznie szara strefa nie zarobi

Tak jest Jacku - ale te dywagacje to tak na boku - wracając do tematu wątku to mnie także ni czorta nie wychodzą te ogromne opisywane powyżej podwyżki.

Co do rozpoczęcia sezonu to wróciłem do domu w poniedziałek z Górek Zachodnich po pierwszym prawie tygodniu postoju z przyczepką i nie zauważyłem jakiś dramatycznych podwyżek.

Milej nocki

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tak jest Jacku - ale te dywagacje to tak na boku - wracając do tematu wątku to mnie także ni czorta nie wychodzą te ogromne opisywane powyżej podwyżki.

 

 

Podwyżki są wszędzie i to znaczne. Czy takie o jakich tu piszemy? W niektórych sferach być może tak. Niestety, taka smutna kolej rzeczy. Ale oczywistym jest, że te podwyżki przedsiębiorcy przerzucają na klientów. Cudów nie ma. Żaden przedsiębiorca nie będzie przecież dokładał do interesu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jacekzoo napisał:

A może ktoś usiadł, przeliczył i tak wyszło, a w poprzednich latach ,,jakoś to było,, ??
 

może gmina podniosła podatek od gruntu o 300% ??
 

i z całym szacunkiem @No name01 ja też nie chciałbym klienta, na jakimkolwiek campie, który parkuje budę przez pół roku, co drugi weekend przyjeżdża i płaci za to 1800zl  dla Ciebie super opcja bo masz za półdarmo ogarnięty cały sezon, a z drugiej strony oni też muszą zarobić i charytatywnie tam nie siedzą 

oczywiście z punktu widzenia właściciela też bym tak nie chciał, ale jako konsument pasowało mi to. Jak wspomniano wcześniej, pewnie ktoś usiadł, przeliczył i zmienił ceny, tylko wszystkie okoliczne pola w tym samym czasie? Być może, kto im zabroni. Co do sposobu spędzania czasu to raczej bym był ostrożny w opiniowaniu mnie i tych, którzy stacjonują po kilka miesięcy na polach. Każdy wybiera taką  formę spędzania czasu, jaka mu odpowiada pod różnymi względami. Z całą pewnością takie biwakowanie nie spina się z ideą karawaningu, jednak innego forum nie znalazłem, więc stąd i tu to pytanie.

15 godzin temu, czyś napisał:

Można by było powiedzieć, że nie tyle podwyżka, a że przeszli z cennika parkingu na cennik kempingu :)

pewnie i tak jest

13 godzin temu, jackas napisał:

Gość woli mieć 15jednorazowych noclegow w twoje miejsce. I świetnie go rozumiem. Kup działkę podłącz media pokaż że wolisz dopłacić do interesu.

Przyjacielu. Gość nie ma 15 noclegów na moim miejscu, bo te pole ma obłożenie max 50 % w roku.

11 godzin temu, Dioblik napisał:

Czyli wychodzi 220% drożej a to znaczy że przesadziłeś o 80% mówiąc że podwyżka wyniosła 300% ;)

A tak na poważnie , moim zdaniem to dobrze, gdyż ja mam większy wybór na campie. W Ustroniu jest taki camping Bartek, byłem pare razy w weekendy. Klimat często przypomina jakieś ogródki działkowe. Sporo przyczep zostawionych na cały sezon... Własciciel raczej nie należy do tych inwestujących w ośrodek a w tych "stałych" bywalcach chyba upatruje "klienta docelowego". Efekt jest taki, że najlepsze miejscówki zajęte a stali bywalce odgradzaja się jakimiś paletami albo innymi smiećmi wyznaczają swoją przestrzeń...

P.s. A w sumie to chyba nie karawaning jak całą zimę czekasz, aż będziesz mógł budę "zacumować" w jednym miejscu na cały sezon...

Może kup jakąś działkę i postaw tam budę, odkręć koła, odgrodź się paletami . Antene tv powieś na najbliższym drzewie a dach przyczepy profilaktycznie zabezpiecz takim daszkiem z blachy w razie przecieku. Działka może być droższa, ale wspomniałeś że jest Was 5 ekip do takiego wspołnego spędzania czasu, podkreśliłeś że "uprawiasz" taki karawaning od iluś tam lat. Reasumując 5 ekip x 4 lata x 4000 tysiące Daje 80 tyś. Nie wiem w jakiej cenie są tam działki, ale podejrzewam że coś znajdziesz ;)

Za moją radę finansową poproszę o przelew 500 zł. Fakture i detale do przelewu wysłałem na priv. Publicznie nie musisz mi dziękować;)

No. W końcu merytoryka ;-) Działkę mam za domem, tv nie oglądam, uciekam na weekendy od syfu i hałasu właśnie w to miejsce, żeby odpocząć. Szkoda mi każdej godziny na gimnastykowanie się z wyjeżdżaniem i powrotami stąd mój wybór "uprawiania" karawaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.