Skocz do zawartości

Zakup przyczepy- 3 piętrowe łóżko


Siekusss

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Siekusss napisał:

ale dla mnie 15 letni pojazd to trochę problem czasowy więc jak będzie się psuł czy trzeba będzie przy nim latać to będzie problem. Dużo pracuje i niestety nie mam czasu na dodatkowe grzebanie :( chodź nie ukrywam że to uwielbiam! Jednak że nie wiem co i jak trzeba robić przy przyczepie dlatego też nie wiem czy 15 letnia przyczepa to staruszek w swojej kategorii przyczepowej :(:D i będzie trzeba przy nim latać jak przy 15 letnim samochodzie.

Widzisz Kolego - jak dobrze trafisz i znajdziesz dobra budkę - moja ma właśnie 15 lat - to będzie jak nowa a nawet lepsza. Ale jak trafisz źle to i nowa budka będzie Ci sprawiała dużo kłopotu. Posiadanie przyczepy - jak i posiadanie czegokolwiek technicznego - np. jachtu - a w tym też maczam palce - wymaga niestety sporo zacięcia technicznego i umiejętności likwidacji problemów.

Nie da się niestety tego przeskoczyć - rozumiem, że jesteś zajęty i nie masz czasu/ochoty na angażowanie się w temat techniczne - tyle, ze tak się nie uda.

Tzn - jak będziesz miał farta to może Ci sie udać ale częściej nie uda i wtedy masz kłopot cd.

Koledzy Ci dobrze radzą, ale jak chcesz iść w nową budkę to przecież Twoje pieniądze i nic nam do tego.

Koledzy dobrze Ci napisali:

 

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Wszystko to kwestia oczekiwań, budżetu, układu, wyposażenia. Za 150k brutto można kupić dobrze wyposażoną przyczepę pokroju Knaus Sudwind 580 qs, Adria Adora 573 PT i inne w podobnej wielkości. 

Jak masz nielimitowaną kasę to po prostu kup sobie jedną z powyższych budek - życzę Ci dużo zadowolenia z zakupu, ale - uwierz mi - nie rokuję Ci spokojnych wakacji bez liźnięcia trochę chociaż technikoligii  takiej budki.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Siekusss napisał:

 

przepraszam nie zwróciłem uwagi :(

przyczepa będzie jechać raz w roku do jakiejś miejscowości nad morzem (w maju) a wracać wrzesień październik. może gdzieś wyskoczy na tydzień dwa do innej miejscowości :D

No to karty nie kłamały. 

Ja bym szukał 2 osi i w takim wypadku chyba jednak używki. Ceny tych dużych przyczep używanych moim zdaniem są niższe. Jako nowe wcale nie są tańsze. Więc nie bardzo jest chyba na nie taki zbyt jak na jednoosiowe mniejsze układy. Jeździj, oglądaj i decyduj. Uważaj tylko na luksusy po cyganach i travellersach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:

Dla mnie buda stacjonarnie to nie jest żaden karawaning. 

To taki sam "karawaning" jak setki przyczep stojących latami na Helu w Chałupach...

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomii napisał:

No to karty nie kłamały. 

Ja bym szukał 2 osi i w takim wypadku chyba jednak używki. Ceny tych dużych przyczep używanych moim zdaniem są niższe. Jako nowe wcale nie są tańsze. Więc nie bardzo jest chyba na nie taki zbyt jak na jednoosiowe mniejsze układy. Jeździj, oglądaj i decyduj. Uważaj tylko na luksusy po cyganach i travellersach. 

o i konkret ! :) Dziękuje.

Chętnie będę dodawał do wątku oferty które szukam byście mogli się wypowiedzieć.A jak któryś z forumowiczów będzie w okolicy i podjecie obejrzeć to już  w ogóle będzie bomba ;]

 

a co sądzicie o tym tabbercie za 70 tys? co wcześniej wysłałem?

 

26 minut temu, BuryKocur napisał:

Widzisz Kolego - jak dobrze trafisz i znajdziesz dobra budkę - moja ma właśnie 15 lat - to będzie jak nowa a nawet lepsza. Ale jak trafisz źle to i nowa budka będzie Ci sprawiała dużo kłopotu. Posiadanie przyczepy - jak i posiadanie czegokolwiek technicznego - np. jachtu - a w tym też maczam palce - wymaga niestety sporo zacięcia technicznego i umiejętności likwidacji problemów.

Nie da się niestety tego przeskoczyć - rozumiem, że jesteś zajęty i nie masz czasu/ochoty na angażowanie się w temat techniczne - tyle, ze tak się nie uda.

Tzn - jak będziesz miał farta to może Ci sie udać ale częściej nie uda i wtedy masz kłopot cd.

Koledzy Ci dobrze radzą, ale jak chcesz iść w nową budkę to przecież Twoje pieniądze i nic nam do tego.

Koledzy dobrze Ci napisali:

 

Jak masz nielimitowaną kasę to po prostu kup sobie jedną z powyższych budek - życzę Ci dużo zadowolenia z zakupu, ale - uwierz mi - nie rokuję Ci spokojnych wakacji bez liźnięcia trochę chociaż technikoligii  takiej budki.

Pzdr

Włodek

to nie problem z drobnymi naprawami, bardziej martwią mnie typowe dla danego producenta duże problemy.

codziennie mam do czynienia z usterkami w moich maszynach. jednak jest różnica gdzie naprawa zajmie nam 2-3 godziny i będzie kosztować 1000 zł a usterka gdzie będzie potrzebny serwis, 2-3 dni postoju i faktura na 30tys za naprawę- tego bardziej się obawiam... :D

 

 

17 minut temu, BuryKocur napisał:

To taki sam "karawaning" jak setki przyczep stojących latami na Helu w Chałupach...

Pzdr

Włodek

 

Wiecie wyjazd z mieszkania czy domu, wyrwanie się z rutyny i zamieszkanie w dużo mniejszej przyczepie to dla wielu ludzi prawie survival :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Siekusss napisał:

a usterka gdzie będzie potrzebny serwis, 2-3 dni postoju i faktura na 30tys za naprawę- tego bardziej się obawiam..

A powiedz Kolego - jaka awaria może Ci się w takiej przyczepce zdarzyć w koszcie 30 tys. ?

Swoją budkę po kupnie w ciągu kilku dni poznałem od kół po dach - jest ona dość nieźle mówiąc - obrzydliwym językiem - wypasiona technicznie i naprawdę uwierz mi Kolego - nie znajduję w takiej przyczepce możliwości aż takiej awarii...

A kosztowała ona - jako 15 letnia - 1/4 nowej i nie jest w niczym gorsza od nowej.

Pzdr

Włodek

 

 

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BuryKocur napisał:

A powiedz Kolego - jaka awaria może Ci się w takiej przyczepce zdarzyć w koszcie 30 tys. ?

Jak na przykład pociąg po niej przejedzie :mlot:

A mi na przykład zlew się raz zapchał, ale wyszło taniej. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Jak na przykład pociąg po niej przejedzie

To strata po zakupie nowej za 150 tys będzie wtedy na pewno większa niż 30 tysięcy ...

O ile będzie jeszcze komu wypłacić po niej odszkodowanie.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki sam "karawaning" jak setki przyczep stojących latami na Helu w Chałupach...
Pzdr
Włodek
 
O tym mówię. Dla mnie to nie karawaning a zamiast budy to lepiej kupić jakiś domek holenderski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, BuryKocur napisał:

To strata po zakupie nowej za 150 tys będzie wtedy na pewno większa niż 30 tysięcy ...

O ile będzie jeszcze komu wypłacić po niej odszkodowanie.

Pzdr

Włodek

W przypadku nowej tak, ale do końca nie wiem czy mówimy o nowej czy o używanej, bo pytający ma dość dużą rozbieżność pomysłów. 

Ale zostawmy to. To było tylko dla humorystycznego podkreślenia twojej wypowiedzi, że ciężko w przyczepie o awarię za 30 tysięcy ;) Też wiem że mało jest rzeczy, które mogą przysporzyć taki koszt, a tym bardziej takich, które unieruchomią nam przyczepę. 

Ale jak autor pisze o takich kosztach z powodu unieruchomienia na kilka dni to zastanawia mnie czy ta przyczepa nie ma być wypożyczana, a wtedy wiadomo, najlepiej jak by cały sezon jeździła, bez nawet jednego dnia przerwy. I tu znów trochę "śmieszkując", jak mi się zapchał zlew to jechałem dalej i sobie w wolnej chwili gdzieś tam odepchałem. Ale jak na wypożyczalni się zapcha zlew to niestety przyczepa stoi i nie zarabia, póki zlew nie zostanie odepchany, i wtedy teoretycznie przyczepa generuje straty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Siekusss napisał:

te wady techniczne to ogólny problem- widziałem na forum że są ludzie którzy w razie w będą mogli podjechać i obejrzeć przyczepę (oczywiście za opłatą) bym mógł na pewniaka kupić mniemam że to nadal aktualne :)

:)

ja bym się tak nie nastawiał z tym pewniakiem.

Co do wątku, proponuję popytać i wypożyczyć np. za 10k (w 2021) można było taką dużą budkę pożyczyć na cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.