Skocz do zawartości

Zakup przyczepy- 3 piętrowe łóżko


Siekusss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przymierzam się do zakupu przyczepy i mam kilka pytań i przemyśleń z którymi się borykam :(

W skrócie

potrzebuje przyczepy z trzy piętrowym łóżkiem

i teraz:

- czy lepsza 1 czy 2 osiowa

- używana na początek czy iść w nowa?

- jaka markę wybrać?

To takie pytania na start.

najlepszy układ jaki mógłby być to przy wejściu z prawej podkowa do siedzenia i dodatkowego łóżka po lewej kuchnia toaleta następnie sypialnia z dużym łóżkieM i ostatnie pomieszczenie to 3 pierowe łóżko jakis stolik siedzisko moze szafa.

budżet to jakieś 150 tys na nowa

A uzywana to zależy

Za polowe tej kwoty mogę mieć spełniający moje wymogi przyczepy 2 osiowej tabbert ale z 2007 roku z podgrzewana podłoga i dużym przedsionkiem- no ale to 2007 ? 15 lat!!

widzialem jakieś hobby z 2013 jedno osiowe za 40 tys. 

i teraz nie wiem na co się zdecydować?

czy kupić coś tańszego dla sprawdzenia?

Czy od razu nowe a jak się nie uda to sprzedać?

macie jakieś przemyślenia lub propozycje? :)

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem (miałem podobny) nawet bym się nie zastanawiał.. nówka z salonu. Zaoszczędzisz sobie przede wszystkim nerwów, i dużo czasu. Chyba, że dopiero będziesz sprawdzał czy ta forma jest dla was, to najlepiej najpierw wypożyczyć.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Siekusss napisał:

Za polowe tej kwoty mogę mieć spełniający moje wymogi przyczepy 2 osiowej tabbert ale z 2007 roku z podgrzewana podłoga i dużym przedsionkiem- no ale to 2007 ? 15 lat!!

widzialem jakieś hobby z 2013 jedno osiowe za 40 tys. 

i teraz nie wiem na co się zdecydować?

czy kupić coś tańszego dla sprawdzenia?

Czy od razu nowe a jak się nie uda to sprzedać?

macie jakieś przemyślenia lub propozycje?

Tak - popatrz na otomoto - na olx - na FB a potem obejrzyj osobiście interesujące Cię egzemplarze na rynku przyczep używanych i nie odwracaj się na "dzień dobry" od przyczepy z 2007 roku, bo może się okazać, że na rynku wtórnym znajdziesz i kupisz dobrą budkę za część kwoty budki nowej i będziesz z niej zadowolony.

Znajdź i przeczytaj na forum wątki o kupnie przyczep używanych - jest wątek o pomocy koleżeńskiej - idź tą ścieżką.

Nikt za Ciebie nie odwali przeglądu ofert na portalach jw - niestety jest to żmudne i każdy to wie - tym bardziej, iż szukasz dość specyficznej przyczepki.

Naprawdę poświęć trochę Swego czasu i przejrzyj powyższe portale używanego sprzętu - na nowy zawsze zdążysz wydać kasę.

No chyba, że masz wstręt do sprzętu z drugiej ręki - to też rozumiem - ale nie oczekuj, że jak kupisz nówkę to nie będziesz z nią miał kłopotów np. gwarancyjnych..

Każde rozwiązanie ma swoje zady i walety - ja bym zaczął od wariantu sprzętu używanego.

Pzdr

Włodek

PS ja w ub. roku kupiłem za 36 tys. w bardzo dobrym stanie swoją pierwszą przyczepkę Knausa Sport 450 przywiezioną z Danii - kupiona tam od pierwszego właściciela - w bardzo dobrym stanie.

Fakt, że potem poświęciłem jej ładnych kilka dni na parę robót konserwacyjnych, ale teraz chyba nowej bym nie kupił bo niczym nie byłaby lepsza, a na pewno byłaby kilka razy droższa.

Spróbuj iść tą drogą może....

Powodzenia w szukaniu...

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze weź pod uwagę że możesz kupić używana dobrze wyposażona. A nową kupisz tzw golasa. Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz wydać. Jako pierwsza polecam tak jak pisze powyżej Wlodek używana. Zawsze możesz sprzedać i kupić nową na wartości nie stracisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jeśli to ma być Waszą pierwszą przyczepa to niewiele jeszcze wiemy ?

Co innego będziesz potrzebował jeśli zakupioną przyczepę postawisz na stałe na Helu, a co innego do 2 dłuższych i kilku weekendowych wyjazdów. 

Co z autem, dmc i twoimi umiejętnościami w jeździe zestawem? 

Jaka szerokość przyczepy? 2,30 czy 2,50 m? 

Generalnie potrójny piętrus w używkach zdążą się sporadycznie. I tu to jak coś będzie, spodoba się Wam i nie będzie miało wad technicznych to będzie spory fart. 

Jeśli chodzi o zakup nowej. To rozwiązanie jednak nie wszystkim się podoba, bo odległości pomiędzy łóżkami są niewielkie. Do tego dobrze jest układ przyczepy przy 3 dzieciaków ocenić pod kątem tego czy uda się na spokojnie spakować i zapanować nad bałaganem ?. Najlepiej jeśli dzieci w obrębie swojej przestrzeni mają szafki na swoje ciuchy. Zauważ że też odchodzi się często od pełnej podkowy w grupie łóżek środkowych. Knaus 580qs czy Hobby 545 KMF mimo szerokości 2,5 m, mają stolik z 4 miejscami. W sumie dość łatwo wygospodarować 5 miejsce, kupując np. składaną pufę Bergera. Klasykiem od Hobby jest jeszcze 560 Kmfe też już bez podkowy. 

W przypadku Fendta z potrójnym piętrusem w grę wejdzie Activ Bianco 560 SKM. Sporym minusem w tym układzie będzie jednak to że nie będziesz miał żadnego schowka otwieranego z zewnątrz. 

Bardzo fajny układ że sporą przestrzenią w środku to LMC STYLE 582 K. 

Dethleffs tu chyba najczęściej z układów rodzinnych wybierany będzie układ 560 FMK. Chyba ciężko o przyczepę z większą ilością szafek. 

No i sama Adria też ma ogrom układów z piętrusami. 

Jak określisz co z pomieszczeniem łazienki (czy osobny prysznic czy nie) to można będzie dokładniej coś powiedzieć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze weź pod uwagę że możesz kupić używana dobrze wyposażona. A nową kupisz tzw golasa. Wszystko zależy od budżetu jaki chcesz wydać. Jako pierwsza polecam tak jak pisze powyżej Wlodek używana. Zawsze możesz sprzedać i kupić nową na wartości nie stracisz. 
Budżet to 150k. Za to kupi się już dobrze wyposażona przyczepę. Patrzenie przy tym budżecie na używki jest pozbawione sensu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przykład na oku

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-davinci-700-kd-3xlozko-pietrowe-namiot-inaca-stela-350-bardzo-ladna-czysta-sucha-bezwypadkowa-ID6E9K3b.html - trochę chyba ceny nie czuję. Macie pomysł dlaczego taka kwota?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-przyczepa-kempingowa-hobby-650-kmfe-excellent-edition-przyczepa-kempingowa-hobby-650-kmfe-excellent-edition-ID6EmzCL.html

 

Oczywiście nie chce by ktoś za mnie szukał w internecie. Osobiście szukam od ubiegłych wakacji, szukam przeglądam i się zastanawiam. nie zaplanowałem w tym roku wakacji specjalnie by mieć "kopa" do zakupu :)

 

ale idąc dalej czy

jedno czy 2 osiowa?

marka ma znaczenie?

 

ja przepraszam ale dla mnie 15 letni pojazd to trochę problem czasowy więc jak będzie się psuł czy trzeba będzie przy nim latać to będzie problem. Dużo pracuje i niestety nie mam czasu na dodatkowe grzebanie :( chodź nie ukrywam że to uwielbiam! Jednak że nie wiem co i jak trzeba robić przy przyczepie dlatego też nie wiem czy 15 letnia przyczepa to staruszek w swojej kategorii przyczepowej :(:D i będzie trzeba przy nim latać jak przy 15 letnim samochodzie.

Edytowane przez Siekusss (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Siekusss napisał:

na przykład na oku

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-davinci-700-kd-3xlozko-pietrowe-namiot-inaca-stela-350-bardzo-ladna-czysta-sucha-bezwypadkowa-ID6E9K3b.html - trochę chyba ceny nie czuję. Macie pomysł dlaczego taka kwota?

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-przyczepa-kempingowa-hobby-650-kmfe-excellent-edition-przyczepa-kempingowa-hobby-650-kmfe-excellent-edition-ID6EmzCL.html

 

Oczywiście nie chce by ktoś za mnie szukał w internecie. Osobiście szukam od ubiegłych wakacji, szukam przeglądam i się zastanawiam. nie zaplanowałem w tym roku wakacji specjalnie by mieć "kopa" do zakupu :)

 

ale idąc dalej czy

jedno czy 2 osiowa?

Czym chcesz to ciągnąc? Masz uprawnienia odpowiednie? Żeby móc poruszać się z powyższym Tabbertem to musisz mieć holownik o DMC min. 2926 kg, a żeby ciągnąć tą Hobby to musisz mieć holownik o DMC min. 2527. No i oczywiście odpowiednie wartości na haku. 

Cytat

marka ma znaczenie?

I tak i nie. To zależy czego szukasz. Masz modele budżetowe, modele ze średniej półki i wreszcie modele premium. Masz gwarancję na szczelność od marnych 5 lat (Hobby) do nawet 12 lat (Fendt). 

Wszystko to kwestia oczekiwań, budżetu, układu, wyposażenia. Za 150k brutto można kupić dobrze wyposażoną przyczepę pokroju Knaus Sudwind 580 qs, Adria Adora 573 PT i inne w podobnej wielkości. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Siekusss napisał:

ale idąc dalej czy

jedno czy 2 osiowa?

marka ma znaczenie?

Widzę że kolega lubi proste odpowiedzi. Jako że ostatnio bawię się w wróżkowanie to postawiłem tarota. Wyszło mi że:
- dla Ciebie lepsza będzie 2 osiowa
- marka w Twoim wypadku ma znaczenie 

Napisałem Ci wcześniej post. Zadałem pytania. Co zamierzasz z tą przyczepą robić? Jak chcecie z nią podróżować? Czym będziesz to ciągać i jak czujesz się za kierownicą prowadząc zestaw (czy masz doświadczenie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, Tomii napisał:

Tak naprawdę jeśli to ma być Waszą pierwszą przyczepa to niewiele jeszcze wiemy ?

Co innego będziesz potrzebował jeśli zakupioną przyczepę postawisz na stałe na Helu, a co innego do 2 dłuższych i kilku weekendowych wyjazdów. 

Co z autem, dmc i twoimi umiejętnościami w jeździe zestawem? 

Jaka szerokość przyczepy? 2,30 czy 2,50 m? 

Generalnie potrójny piętrus w używkach zdążą się sporadycznie. I tu to jak coś będzie, spodoba się Wam i nie będzie miało wad technicznych to będzie spory fart. 

Jeśli chodzi o zakup nowej. To rozwiązanie jednak nie wszystkim się podoba, bo odległości pomiędzy łóżkami są niewielkie. Do tego dobrze jest układ przyczepy przy 3 dzieciaków ocenić pod kątem tego czy uda się na spokojnie spakować i zapanować nad bałaganem ?. Najlepiej jeśli dzieci w obrębie swojej przestrzeni mają szafki na swoje ciuchy. Zauważ że też odchodzi się często od pełnej podkowy w grupie łóżek środkowych. Knaus 580qs czy Hobby 545 KMF mimo szerokości 2,5 m, mają stolik z 4 miejscami. W sumie dość łatwo wygospodarować 5 miejsce, kupując np. składaną pufę Bergera. Klasykiem od Hobby jest jeszcze 560 Kmfe też już bez podkowy. 

W przypadku Fendta z potrójnym piętrusem w grę wejdzie Activ Bianco 560 SKM. Sporym minusem w tym układzie będzie jednak to że nie będziesz miał żadnego schowka otwieranego z zewnątrz. 

Bardzo fajny układ że sporą przestrzenią w środku to LMC STYLE 582 K. 

Dethleffs tu chyba najczęściej z układów rodzinnych wybierany będzie układ 560 FMK. Chyba ciężko o przyczepę z większą ilością szafek. 

No i sama Adria też ma ogrom układów z piętrusami. 

Jak określisz co z pomieszczeniem łazienki (czy osobny prysznic czy nie) to można będzie dokładniej coś powiedzieć. 

 

przepraszam nie zwróciłem uwagi :(

przyczepa będzie jechać raz w roku do jakiejś miejscowości nad morzem (w maju) a wracać wrzesień październik. może gdzieś wyskoczy na tydzień dwa do innej miejscowości :D

przyczepa będzie podróżować z wyładowanym busem (IVECO 3,5 tony na haku) klamotami do niej typu rowery małe przyczepki do rowerów skutery namioty i inne pierdoły, tak mam doświadczenie jeżdżę zestawami bus + przyczepa a na niej np. koparka.

szerokość 2,5 nie mniej :)

"nie będzie miało wad technicznych to będzie spory fart." no i te wady techniczne to ogólny problem- widziałem na forum że są ludzie którzy w razie w będą mogli podjechać i obejrzeć przyczepę (oczywiście za opłatą) bym mógł na pewniaka kupić mniemam że to nadal aktualne :)

yyy z prysznicem się nie wypowiem bo nigdy nie myślałem że można brać prysznic w takiej przyczepie :D. Czy to zdaje sprawę? przecież na polach są ogólno dostępne prysznice :D

4 minuty temu, Smolik napisał:

Ja bym proponował rozpoczęcie przygody od wynajęcia przyczepy i zobaczyć czy ta forma wypoczynku sprawdzi się dla Was potem bym decydował o zakupie. 

lata temu rodzice mieli przyczepę hobby. kilka lat z nią jeździłem i było cudownie

teraz chce dzieciom zaszczepić to szczęście ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Siekusss napisał:

 

eraz chce dzieciom zaszczepić to szczęście ;]

Jak chcesz cokolwiek zaszczepić skoro szukasz de facto domku mobilnego a nie budy? Dla mnie buda stacjonarnie to nie jest żaden karawaning. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.