Skocz do zawartości

Zmiana przyczepy na przyczepę z osobnym prysznicem


Smolik

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Smolik napisał:

dostępność: od 30 cze 2022

image.png.59479a424b0f3564f7cd64f3157649a7.png

Teraz niekoniecznie znajdziesz taką sztukę na placu. Najwięcej chyba mają w połowie roku, albo na jesień. 

41 minut temu, Smolik napisał:

Sprawdziłem mobile i jest parę do wyboru cena mnie więcej ta sama pytanie mam czy jak przywożę przyczepę z Niemiec to płace netto czy brutto ?

Zależy od tego jak kupujesz. Jeśli kupujesz jako osoba prywatna to płacisz kwotę brutto, wraz z niemieckim VATem - masz wtedy taniej w stosunku o różnicę w niemieckim a polskim VAT. Jak kupujesz na firmę to powinieneś kupić za kwotę netto, a należny VAT, już 23% rozliczyć w Polsce. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, Smolik napisał:

Jechać i oglądać :D Na żywo to jest jednak co innego niż w necie. Poza tym warto sobie zrobić listę jakiś dealerów w okolicy czy po drodze i spojrzeć na różne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Smolik napisał:

Dostałem propozycje na nowe Hobby 540 WFU Excellent przyczepa gotowa do odbioru mam temat do przemyślenia … 

Jaka ładowność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podnieść nawet do 2T ale to chyba za dużo myśle o 1700. Chciałbym dołożyć mover, bagażnik na rowery, markizę i myśle o klimatyzacji. 

Edytowane przez Smolik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smolik napisał:
Mogę podnieść nawet do 2T ale to chyba za dużo myśle o 1700. Chciałbym dołożyć mover, bagażnik na rowery, markizę i myśle o klimatyzacji. 

No ale jaka ładowność a nie DMC. Bo jeśli buda MW 1600 kg, a DMC 1700 kg to ładowności zostaje Ci niewiele akurat     

I to model 540 WLU czy WFU? No chciałeś łazienkę na tyle, a WFU ma francuza i łazienkę wzdłuż.

 

Adrie oglądałeś?

 

Edit: widzę, że od tego roku 540 WFU ma zupełnie inny układ już z łazienką na tyle.

 

Jeśli jej MW jest faktycznie na poziomie 1330 kg (chociaż wydaje się to mało) to DMC 1700 kg będzie wystarczające - zostaje Ci 370 kg ładowności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jacek00 napisał:

zostaje Ci 370 kg ładowności.

miałem 340

doszedł mover, markiza kasetowa 4m, klima, aku i solar już musiał być elastyczny i teraz będę podnosił o 200kg. 

W Hobby 540 jak teraz zrobisz 1700, to chyba nie podniesiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 340
doszedł mover, markiza kasetowa 4m, klima, aku i solar już musiał być elastyczny i teraz będę podnosił o 200kg. 
W Hobby 540 jak teraz zrobisz 1700, to chyba nie podniesiesz.
Ale u Ciebie co innego, masz większą budę Dla mnie 300 kg ładowności jest wystarczające, dla 2 osób wg mnie też. Ale oczywiście wszystko da się przeładować więc każdy powinien sam sobie policzyć ile ładowności potrzebuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, filipert napisał:

miałem 340

doszedł mover, markiza kasetowa 4m, klima, aku i solar już musiał być elastyczny i teraz będę podnosił o 200kg. 

W Hobby 540 jak teraz zrobisz 1700, to chyba nie podniesiesz.

Miałem realne 180 kg ładowności (masa przyczepy z kołem zapasowym, butlą gazową, stopniem i przedłużaczem). Doszła markiza workowa (-20 kg), zostało 160 kg i jest spoko :skromny:. Każdy jest inny i nie każdy musi wszystkiego mieć w budce. Oczywiście na pewno apetyt rośnie w miarę jedzenia :D, ale nie u wszystkich. 

540 WFU ma 1340 kg w stanie gotowym do jazdy (oczywiście golas z konfiguratora). W tej wadze nie ma koła zapasowego (około 20 kg), czy ekstra dodatków (klima zabiera 33 kg, piekarnik 15 kg), ale jest zapewne liczony pełny zbiornik 47 litrowy i butla z gazem. Tak czy siak 1700 - 1340 daje 360 kg. Moim zdaniem w 2 osoby dorosłe, po dołożeniu movera z aku, markizy i nawet klimatyzacji spokojnie się zmieszczą. No a trzeba pamiętać że czasami dołożenie mocniejszej osi, też waży i może być minusem jeśli mamy obecnie ograniczenie DMC ze względu na auto (bierzemy przyczepę na mocniejszej osi, z niższą wagą w papierach, żeby mieć kiedyś ewentualną możliwość na podniesienie DMC). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomii napisał:

540 WFU ma 1340 kg w stanie gotowym do jazdy (oczywiście golas z konfiguratora). W tej wadze nie ma koła zapasowego (około 20 kg), czy ekstra dodatków (klima zabiera 33 kg, piekarnik 15 kg), ale jest zapewne liczony pełny zbiornik 47 litrowy i butla z gazem

Jak to jest gotowa przyczepa to warto sprawdzić dokładnie co jeszcze miała dołożone, bo pewnych rzeczy nie widać. A suma drobnych dodatków też może zdziwić. Najlepiej zważyć. 

Oczywiście moja wersja zdarzeń to pewna skrajność, ale nie egzotyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 09:09, jacek00 napisał:

Adrie oglądałeś?

Nie oglądałem brak czasu jadę zobaczyć jutro Hobby i będę decydował co dalej. 

Czołem 

Oglądałem Hobby 540WFU robi wrażenie duża osobna kabina prysznicowa w łazience na tyle przyczepy, bardzo duża lodówka, ma ogrzewanie podłogowe, przygotowanie pod klimatyzacje zwiekszona dmc do 1750kg … i co tu zrobić stoi i czeka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.