Skocz do zawartości

Thetford Porta Potti uszkodzony zbiornik


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem z moją przenośką działkową. Mianowicie znalazły się stworki, którym posmakowała.

IMG20211122211551.thumb.jpg.75a790f6bdd581631636b77374860b64.jpg

IMG20211122211546.thumb.jpg.6b6f20398b96a3be908b59dfd3e02186.jpg

One ugryzły, teraz ja nie wiem co z tym zrobić. 

Ktoś mierzył się z podobnym problemem? Próbował kleić? Zbiornika samego nie znalazłem na podmianę w akcesoriach części zamiennych do tej toalety. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vrs napisał:

Zaklej to Pattex’em TotalFix i zobacz co będzie.

To są tylko te dwie dziurki?

Tak, tylko 2. Na klapie kosmetycznie jeszcze dziabneły. 

Totalfix to nie jest montażowy przypadkiem? Powinien dać radę? Nie korzystałem jeszcze z niego.

Myślałem o klejach 2 składnikowych, że najlepiej by mogły się sprawdzić.

7 godzin temu, olas1 napisał:

Sklej to i tyle... to raczej nie jest jakaś technologia NASA... 

Technologia może i nie, ale mam obawy trzymania się kleju do tego tworzywa. Stąd pytanie i niepewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szary11 napisał:

Mianowicie znalazły się stworki, którym posmakowała.

Pewnie jakieś smakołyki zostawiłeś ?

Godzinę temu, szary11 napisał:

Technologia może i nie, ale mam obawy trzymania się kleju do tego tworzywa. Stąd pytanie i niepewność.

W takich przypadkach dzwonie do Kontakt z firmą Ataszek

sprawdź czy jest oznaczenie tworzywa wytłoczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, filipert napisał:

Pewnie jakieś smakołyki zostawiłeś ?

W takich przypadkach dzwonie do Kontakt z firmą Ataszek

sprawdź czy jest oznaczenie tworzywa wytłoczone

Hehe, z innych strat w szopce to zabawki dzieci, ubyło też sporo węgla i brykietu do grilla, folia paroizolacyjna i worki na śmieci, 3 pary rękawic. Atak był jakiś zmasowany, na przestrzeni ok. tygodnia w końcówce października. Wcześniej od wiosny i teraz spokój.

Dobry trop, sprawdzić dokładnie rodzaj tworzywa :ok: :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Thetford Porta Potti uszkodzony zbiornik
13 minut temu, Ventyl napisał:

jak nie musi być super ładnie to żywica plus włókno szklane,

 

Są gotowe zestawy z BOLA

Nawet mam na stanie taki. Też biorę taką metodę :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jąk się da to pozyskaj kawałek materiału z niewidocznego miejsca i za jego pomocą np przy użyciu chociaż zwykłej lutownicy to zrobisz. Trzeba tylko uważać żeby nie przegrzewać materiału. Nic nie będzie lepsze niż jednorodne tworzywo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szary11 napisał:

Myślałem o klejach 2 składnikowych

To dla mnie najlepsze rozwiązanie. Kleiłem kiedyś kanister taką masą dwuskładnikową Pattexa. Ucinałeś kawałek i gniotłeś jak ciasto do uzyskania jednorodnego koloru. Trzymało lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szary11 napisał:

Totalfix to nie jest montażowy przypadkiem? Powinien dać radę? Nie korzystałem jeszcze z niego.

Myślałem o klejach 2 składnikowych, że najlepiej by mogły się sprawdzić.

 

Pewnie jest, to zależy jak bardzo chcesz sie z tym bawić. Ja mam z nim dobre doświadczenia bo jest elastyczny i ma bardzo dobrą przyczepność.  
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie z chemią i tam doradzili mi bym spróbował Poxipolem to zalepić. Jeśli się nie sprawdzi to klej dedykowany do PP i na to naklejenie dodatkowego plastiku, jako nakładkę.

Totalfix wg nich niekoniecznie by się sprawdził na tym tworzywie, w ulotce znaleźliśmy, że się nie nadaje do PP i PE, a materiał, z jakiego wykonane jest WC to właśnie  PP Polipropylen.

Zobaczymy, dziś zakleję, testy w "terenie" może za tydzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę zaklejony, w niedzielę zalany do pełna wodą, co raz siadałem by nieco zasymulować użytkowanie i do teraz było sucho. Trzyma się. Zobaczymy na jak długo. Klej wydaje się  dobrze trzymać powietrzchni.

IMG20211129175124.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.