Skocz do zawartości

Wbudowane radio i zaklocenia


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej przyczepie jest radio z glosnikami. Niestety nie da sie go sluchac poniewaz za kazdym razem kiedy wlaczam np swiatlo w glosnikach slychac straszne trzeszczenie. Czy to wina radia, glosnikow czy moze jakiegos okablowania w jego okolicach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Czekaj włączasz oświetlenie na 230 V i ono sieje Ci na radio? Czy może oświetlenie 12 V które przez transformator jest zasilane z 230 V ? Jeśli tak jak w drugim przypadku to wina będzie transformatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunio, Powodem jest zasilacz który masz w przyczepie, ponieważ w 98% starszych przyczep jest on prostą konstrukcją składającą się tylko z transformatora i 4 diód. Alternatywy są wobec tego dwie, albo kupujesz dobry zasilacz stabilizowany lub udajesz się do sklepu z elektroniką i kupujesz gotowy zestaw do montażu zasilacza wykorzystujesz ze swojego tylko trafo a elektronikę dokładasz. Niestety drugie rozwiązanie wymaga pewnego zasobu wiedzy elektronicznej. Mi kiedyś udało się na allegro zakupić porządny zasilacz 25A stabilizowany, działa jak złoto choć jest trochę słusznych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kiedy nie jest nic wlaczone oprocz radia. Tak mi sie wydaje... Nawet lodowka zakloca

Dla mnie to co Mrsulki pisze, to czarna magia :hop1: Ten zasilacz jest gdzies przy radiu czy przy bezpiecznikach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w szafce pod zlewem (podobny do tego na foto, tylko trochę większej mocy). Proponuję jednak poszukać pomocy u jakiegoś kolegi zorientowanego w temacie :hop1: bo możesz mieć też np.: niesprawną instalacje antenową lub radio. A o zasilaczu pisali wcześniej koledzy.

post-87409-imported-d13cea84-e6b3-4035-9030-ee55f3777cc2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem bezpośrednio pod ten zasilacz radio samochodowe i spaliły się kondensatory w radiu. Ja sprawdzałem później po włączeniu radia napięcie wzrastało do 18V. Do tych zasilaczy należy stosować stabilizator. Chyba, że mój jest zasilacz jest walnięty choć bez podłączonego radia było ok 14V.

To takie małe ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abmer, wszystko się zgadza. Nie masz uszkodzonego zasilacza. Ten zasilacz z foto ma napięcie stałe, ale niestabilizowane i służy przede wszystkim do zasilania pompki wody i oświetlenia 12 V. Jeżeli podłączyłeś radio samochodowe, które ma na wejściu zasilania duże kondensatory elektrolityczne, to napięcie wzrosło na nich x 1,4.

Kunio, jakie jest to Twoje radio (może zrób zdjęcie) i jakim napięciem jest zasilane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nazywa się AEG i napięcie zasilania standart 12V.

Popaliły się kondensatory 2200qF ale kupiłem wymieniłem i działa. Ale teraz zamontuję je na starym zasialaczu od drukarki 220 na 12. Chciałem wstawić stabilizator LM7812 (scalaka) ale jak podłączyłbym akumulator to by nie działało. Dlatego pozostanę przy odzysku ze starej drukarki a na zasilanie z aku dam przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.