Skocz do zawartości

Wbudowane radio i zaklocenia


Kunio

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja staje się coraz jaśniejsza :niewiem: . Jaka jest pobierana moc radia (lub pobierany prąd)? Jaka jest moc zasilacza w przyczepie? No i jeszcze jaka jest moc tego zasilacza od drukarki? Niezależnie który zasilacz podłączysz, to musi on mieć większą moc niż pobiera radio. Oczywiście przy napięciu 12 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abmer, możesz podłączyć stabilizator do zasilacza przyczepy, ale:

1. przez diodę przynajmniej 2 A (zabezpieczy przed wzrostem napięcia w instalacji po podłączenia kondensatora)

2. za diodą kondensator np.: 2200 µF/25V

3. stabilizator 78T12 - (ma prąd 1,5 A; 7812 - tylko 1 A) oczywiście na radiatorze.

Kunio, jeśli masz podobne radio (pobór prądu ok 1 A), możesz też tak podłączyć.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa. To jest radio słabej klasy z małą selektywnością i czułością. Słabę są również filtry przeciwzakłóceniowe. Polecam starego blaupunkta za minimalną cenę. Doskonałe obwody wejściowe, czuły, selektywny i nie szumi. Petla synchronizacji fazowej PLL zapewni Ci elektroniczne wybieranie stacji, co ułatwi Ci wybór odpowiedniego programu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak znalazł się stary góral :niewiem: . A tak na poważnie Balthur zna się na rzeczy. Pamiętaj tylko, że w przyczepce możesz mieć zasilacz niestabilizowany małej mocy, a nowsze radia mają też większy pobór mocy.

Życzę szybkiego odbioru bez zakłóceń.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepach z wysp potrzebny jest akumulator ze względu na pobór prądu.Pompy,bojlery,światło i radio -zasilacz to tylko ładowarka jego (tego akumulatora) Założyć aku i po kłopocie u mnie tak jest.Słusznie koledzy podpowiadali filtrowanie prądu i stabilizacje ale najlepszym filtrem i stabilizatorem jest akumulator(nawet taki za 30zł ze szrotu)co polecam sam taki mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam nowy akumulator w przyczepie :niewiem:

Balthur, co to za model tego radia?

Czy ktos wie jak ma sie sprawa z kostką od tego radia? Chcialbym wiedziec, zanim to wyjmę, czy uda sie wymienic bez problemu czy trzeba bedzie przerabiac okablowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest podłączyć inne radio i wtedy wiadomo co jest winne. Jeżeli nadal będą zakłócenia to proponuję zakupić filtr przeciwzakłóceniowy ( ok 15 zł). Każdy posiada instrukcje podłączenia. Proponuje sprawdzić jakość połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć radio :niewiem:

Załóż normalne , to radio może być walnięte ,a zapewne pamięta czasy jak Polaków zachód ładował w bambuko sprzedając dziadostwo za wielkie pieniądze.

Wszystko jasne ,po prostu to radio jest na sznurek (szukanie stacji) i zapewne jak ktoś w pobliżu używa krótkofalówek to słychać w radiu.

Załóż inne radio , takie z RDS i wtedy zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Trafko. Lepsze radio. Trzeba pamiętać, że radia samochodowe cechują się dość dużym poborem mocy z akumulatora. Osobiście lubię posłuchać muzyki ale uważam, że z przyczepy ani nawet samochodu nie da się zrobić katedry. Stosuję wiec zwykłe radio średniej klasy na bateryjki. Jeżeli chcesz posłuchać muzyki wysokiej jakości, słuchawy na uszy i discman, no bo przecież nie mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz Jasiu tu masz 100% racji, na ostatnim zlocie właśnie dlatego Ciebie pytałem o ładowarkę, bo mi moje radyjko zaprotestowało przy niskim poziomie napięcia z aku.

A może ze swojej praktyki jesteś w stanie wyłowić takie marki które pobierają mniejsze prądy niż JVC (takie właśnie mam) dobrze by było aby miało CD.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jak macie takie problemy to polecam filtr na rdzeniu ferromagnetycznym. Jak masz rdzeń to trzeba nawinąć hmm 17zwoi o ile mnie pamięć nie myli a może... nie pamiętam ale gotowca kupicie za parę groszy. I w obwód zasilania w szereg od tzw plusa podłaczcie i gotowe. A jak chcecie głośniej posłuchać to proponuję kondensator elektrolityczny równolegle przy zasilaniu radia czyli plus do plusa minus do minusa. Proponuję 4400mikroF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.