Skocz do zawartości

Voka i PaulinyS przejście na kampera


Suzu4x4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I tak trzymać Panowie!! To jest słuszna koncepcja!!

Tylko jeszcze musicie się przesiąść na Polskie cycepy i holowniki tudzież kampery, a nie jakieś "Fur Deutschland" tfu Detlefsy i inne zagraniczne w tym hiszpańskie!!:mlot:

I tankować mi tylko na Orlenie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 10:58, Voku napisał:

Muszę zobaczyć, Z tego co wiem jest tam 95Ah jeszcze na gwarancji Dethleffsa, z tego co mówił Łukasz to raczej dwa tam nie wejdą, chyba że drugi pod ławkę przy wejściu. Zastanawiam się czy jest sens pakować się w dwa aku. Czy po prostu załozyć jakiś lepszy solar. 

Darek spokojnie dwa akumulatory 95Ah wchodzą pod prawy fotel. jest nawet miejsce wydzielone i blachą oddzielone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Gratuluję nabytku. Niech służy i daje radość.

Który rok tego pojazdu bo  wygląda zacnie ....

2020

 

Godzinę temu, ufolz napisał:

Darek spokojnie dwa akumulatory 95Ah wchodzą pod prawy fotel. jest nawet miejsce wydzielone i blachą oddzielone.

 

Tak mi się wydawało jak tam zaglądałem, ale trzeba zdemontować fotel żeby to dokładnie sprawdzić. Niestety moje z przyczepy mają wysokość 22cm a tam chyba max 19cm wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam miejsce zagospodarowane na kompresor do poduszek i regulator mmpt a miejsca jest dużo.

żeby dostać się do akumulatora nawet do klem to musisz zdjąć fotel. 6 śrub z obrotnicy odkręcasz i gotowe.

Tylny plastik u mnie też się nie odchyli jeżeli nie masz poluzowanych śrub (trochę lipa, może po roku coś poprawili u Was).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zacnie wygląda - gratulacje.

Ja się właśnie zorientowałem, że minął rok od mojej przesiadki. Zrobiliśmy przez ten rok 8 tys. km, z czego 1 tys. w warunkach zimowych i 7 w letnich. Nie planowaliśmy na ten pierwszy rok żadnych dłuższych wypadów. W przyszłym już powinniśmy dołożyć przynajmniej połowę więcej, albo ten wynik podwoić. Ciekaw jestem ile Wy przejeżdżacie średnio rocznie kamperami i czy w przypadku przesiadki jest to dużo więcej niż było z cycepą, czy podobnie?

Zastanawiam się - czego oczywiście Wam absolutnie nie życzę - jaka jest szansa, że opuszczając łóżko zapomnicie o podniesieniu tych drzwiczek-zaślepek??

Swoją drogą wydaje się to całkiem zbędne - czy estetyka aż tak by ucierpiała, gdyby ich nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zulos napisał:

No zacnie wygląda - gratulacje.

Ciekaw jestem ile Wy przejeżdżacie średnio rocznie kamperami i czy w przypadku przesiadki jest to dużo więcej niż było z cycepą, czy podobnie?

Zastanawiam się - czego oczywiście Wam absolutnie nie życzę - jaka jest szansa, że opuszczając łóżko zapomnicie o podniesieniu tych drzwiczek-zaślepek??

Swoją drogą wydaje się to całkiem zbędne - czy estetyka aż tak by ucierpiała, gdyby ich nie było?

Co do kilometrów to myślę że będzie tyle samo, nas trzymają jeszcze dzieciaki i ich nauka więc zostają wypady weekendowe. 
Co do łóżka i podnoszenia fronu to na razie podnosimy go jakoś tak automatycznie, ale jak byśmy zapomnieli to pewnie wtedy zdejmiemy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

2020

 

Tak mi się wydawało jak tam zaglądałem, ale trzeba zdemontować fotel żeby to dokładnie sprawdzić. Niestety moje z przyczepy mają wysokość 22cm a tam chyba max 19cm wejdzie.

Dokładnie, 19cm max. Dwa będzie ciężko, ewentualnie w poprzek plus coś na podkład bo tam nie równa podłoga schowka.  Demontaż fotela to sprawa na dobre 45 min za pierwszym razem i trzeba mieć dobre narzędzia.

 

51 minut temu, Voku napisał:

Co do kilometrów to myślę że będzie tyle samo, nas trzymają jeszcze dzieciaki i ich nauka więc zostają wypady weekendowe. 
Co do łóżka i podnoszenia fronu to na razie podnosimy go jakoś tak automatycznie, ale jak byśmy zapomnieli to pewnie wtedy zdejmiemy :D 

Ja już tego frontu nie mam, z zawiasami to dobre 1,5kg. Demontaż tragiczny.

Ja najechałem od kwietnia ponad 11.000km. Zimą będzie mniej, pewnie 5-7 wyjazdów na narty po 250-300km w 1 stronę... Być może w marcu Austria lub Włochy. Różnie to może być:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maarec napisał:

 ewentualnie w poprzek plus coś na podkład bo tam nie równa podłoga schowka. 

Oryginalnie pierwszy jest montowany w poprzek i pozostawione miejsce na drugi akumulator. Bynajmniej u mnie tak jest.

Jeden aku na tę chwile starcza z solarem 180W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ufolz napisał:

Oryginalnie pierwszy jest montowany w poprzek i pozostawione miejsce na drugi akumulator. Bynajmniej u mnie tak jest.

Jeden aku na tę chwile starcza z solarem 180W.

W poprzek kampera - fakt ale drugi taki sam tam nie wejdzie.  Najlepiej by tam wszedł aku ok 30x30x19cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ufolz napisał:

Oryginalnie pierwszy jest montowany w poprzek i pozostawione miejsce na drugi akumulator. Bynajmniej u mnie tak jest.

Jeden aku na tę chwile starcza z solarem 180W.

W poprzek kampera - fakt ale drugi taki sam tam nie wejdzie.  Najlepiej by tam wszedł aku ok 30x30x19cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, ufolz napisał:

Oryginalnie pierwszy jest montowany w poprzek i pozostawione miejsce na drugi akumulator. Bynajmniej u mnie tak jest.

Jeden aku na tę chwile starcza z solarem 180W.

osobiście wolałbym do zabudowy jeden duży aku niż dwa mniejsze. Dwa akumulatory  połączone razem to zawsze więcej kombinacji i problemów.

nie każdy aku musi pracować "na stojąco" , ja wcisnąłem pod siedzenie "na leżąco" 150Ah + Victrona + bocznik 500A + hebel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.