Skocz do zawartości

W poszukiwaniu nowego uchwytu rurki przedsionka


GoldStreemTeam

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, GoldStreemTeam napisał:

poszukujemy nowego elementu (ta biała popękana część na zdjęciu),  w który wchodzi rurka od przedsionka.

Jakbyście nie znaleźli takiego elementu to mogę Wam dorobić go z nierdzewki, tylko muszę mieć albo kompletny wzorzec albo dokładny rysunek techniczny.

Można go potem trysnąć na biało lakierem piecowym i będzie wyglądał jak oryginał.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

A plastik by się nadawał? Jeśli tak, to może druk 3D...

Mam wrażenie, że wykonanie takiego elementu z kwasówki będzie prostsze.

Na codzień wykonuję wiele takich okuć ze stali 316 z racji drugiego mego zainteresowania tzn jachtingu morskiego.

W tym mogę Ci Kolego pomóc - jakbyś chciał napisz do mnie na priv - burykocur59(at)gmail.com

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bury Kocur napisał:

Mam wrażenie, że wykonanie takiego elementu z kwasówki będzie prostsze.

Na codzień wykonuję wiele takich okuć ze stali 316 z racji drugiego mego zainteresowania tzn jachtingu morskiego.

W tym mogę Ci Kolego pomóc - jakbyś chciał napisz do mnie na priv - burykocur59(at)gmail.com

Pzdr

Włodek

Włodziu z Ciebie to jest dobry chłop :ok:  Szacunek wielki za chęć pomocy.

Co do tego uchwytu. Czy ja dobrze widzę -fotka- ,że poszycie pod tym uchwytem jest  wydłubane prawie na wylot ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 21:13, GoldStreemTeam napisał:

Witajcie,

poszukujemy nowego elementu (ta biała popękana część na zdjęciu),  w który wchodzi rurka od przedsionka. 

12.jpg

Nigdy nie widziałem czegoś takiego w przyczepie. Obawiam się, że ktoś bardzo brutalnie zrobił dziurę w scianie i wstawił 

58 minut temu, Tomek515 napisał:

szyld od zamka tylko nie wiem jak rozmiar :D

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.10.2021 o 10:12, Bury Kocur napisał:

Jakbyście nie znaleźli takiego elementu to mogę Wam dorobić go z nierdzewki, tylko muszę mieć albo kompletny wzorzec albo dokładny rysunek techniczny.

Można go potem trysnąć na biało lakierem piecowym i będzie wyglądał jak oryginał.

Pzdr

Włodek

Też myśleliśmy o tym i chyba to będzie najlepszym rozwiązaniem.

Najlepiej byłoby zrobić zdjęcie tego elementu, bez jego demontowania ( by nie naruszyć dobrze przylegającej uszczelki). Tyle, że zrobienie zdjęcia nie odda chyba prawdziwych proporcji/wymiarów tego elementu. Przykładając papier i obrysowując, też wyjdzie niedokładnie. Hmmm...

Przy wycinaniu potrzeba pliku w wektorach. Czy w formacie .ai będzie ok?

No i wysyłka.. :) Czy z nad morza w okolice Częstochowy można ten wycięty element wysłać jako zwykły list, żeby koszt wysyłki nie przekroczył kosztu wykonania :) 

 

Dzięki serdecznie Włodku.

 

 

14 godzin temu, Maras napisał:

Włodziu z Ciebie to jest dobry chłop :ok:  Szacunek wielki za chęć pomocy.

Co do tego uchwytu. Czy ja dobrze widzę -fotka- ,że poszycie pod tym uchwytem jest  wydłubane prawie na wylot ?  

Nie, to tylko punkty gdzie zdrapana jest politura :)

 

 

12 godzin temu, Tomek515 napisał:

Mi to przypomina szyld od zamka tylko nie wiem jak rozmiar :D

Za wysoko by tam sięgać, dlatego korzystamy z tego normalnego przy drzwiach wejściowych do przyczepki :)

 

 

11 godzin temu, filipert napisał:

Nigdy nie widziałem czegoś takiego w przyczepie. Obawiam się, że ktoś bardzo brutalnie zrobił dziurę w scianie i wstawił 

?

Przyczepa holenderska rok 1973 :)

Edytowane przez GoldStreemTeam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GoldStreemTeam napisał:

Też myśleliśmy o tym i chyba to będzie najlepszym rozwiązaniem.

Najlepiej byłoby zrobić zdjęcie tego elementu, bez jego demontowania ( by nie naruszyć dobrze przylegającej uszczelki). Tyle, że zrobienie zdjęcia nie odda chyba prawdziwych proporcji/wymiarów tego elementu. Przykładając papier i obrysowując, też wyjdzie niedokładnie. Hmmm...

 

Przy wycinaniu potrzeba pliku w wektorach. Czy w formacie .ai będzie ok?

 

No i wysyłka.. :) Czy z nad morza w okolice Częstochowy można to wysłać jako zwykły list :) 

 

Dzięki serdecznie Włodku

Nie  ma za co dziękować - trzeba to pomogę - dorabiam do jachtów bardzo dużo okuć z kwasówki 316 a przy okazji wiele takich drobiazgów do życia codziennego.

Tyle, że najlepiej i najzdrowiej byłoby, jakbyś wykręcił ten drugi dobry element i nadał mi to (pocztą - listem poleconym i nie broń boże zwykłam) lub Paczkomatem I-Post.

O podkładkę się nie martw bo dorobienie z płaskiej gumy takiej uszczelki to żaden moim zdaniem kłopot - podjedź do najbliższego wulkanizatora i odkup od niego za grosze starą uszkodzoną dętkę i wytnij z niej taką uszczelkę - wielokrotnie tak robiłem.

Także bez problemów Ci mogę pomóc tyle, że daj mi wzorzec - masz do mnie poniżej kontakt telefoniczny i mailowy - skontaktuj się mailowo - podam Ci adres do wysyłki i za 2/3 tyg będziesz taki element miał wykonany.

Pzdr

Włodek

tel. 605 * 345 * 345

mail: burykocur59(at)gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoldStreemTeam  Przepraszam, że wstawiam swoje trzy grosze: Na Twoim miejscu zamówiłbym tyle ile jest uchwytów na przyczepie. Życie szybko weryfikuje te pozorne  oszczędności.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 21:13, GoldStreemTeam napisał:

Witajcie,

poszukujemy nowego elementu (ta biała popękana część na zdjęciu),  w który wchodzi rurka od przedsionka. 

12.jpg

Daj fote dobrego elementu, to jest tylko zaczep? Jak tylko zaczep, przy dokładnych wymiarach mogę go zrobić w przyszłym tyg z nierdzewki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bury Kocur napisał:

Nie  ma za co dziękować - trzeba to pomogę - dorabiam do jachtów bardzo dużo okuć z kwasówki 316 a przy okazji wiele takich drobiazgów do życia codziennego.

Tyle, że najlepiej i najzdrowiej byłoby, jakbyś wykręcił ten drugi dobry element i nadał mi to (pocztą - listem poleconym i nie broń boże zwykłam) lub Paczkomatem I-Post.

O podkładkę się nie martw bo dorobienie z płaskiej gumy takiej uszczelki to żaden moim zdaniem kłopot - podjedź do najbliższego wulkanizatora i odkup od niego za grosze starą uszkodzoną dętkę i wytnij z niej taką uszczelkę - wielokrotnie tak robiłem.

Także bez problemów Ci mogę pomóc tyle, że daj mi wzorzec - masz do mnie poniżej kontakt telefoniczny i mailowy - skontaktuj się mailowo - podam Ci adres do wysyłki i za 2/3 tyg będziesz taki element miał wykonany.

Pzdr

Włodek

tel. 605 * 345 * 345

mail: burykocur59(at)gmail.com

Dziękujemy serdecznie. Jeżeli nie znajdziemy oryginału to mamy na uwadze propozycje.

7 godzin temu, MARKON napisał:

Daj fote dobrego elementu, to jest tylko zaczep? Jak tylko zaczep, przy dokładnych wymiarach mogę go zrobić w przyszłym tyg z nierdzewki 

Dobrze, wstawimy fotkę dobrego elementu w tym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 18:07, GoldStreemTeam napisał:

Dziękujemy serdecznie. Jeżeli nie znajdziemy oryginału to mamy na uwadze propozycje.

Dobrze, wstawimy fotkę dobrego elementu w tym tygodniu.

Witaj, jak tylko będziemy przy kempingu to cykniemy tą fotkę. Ten tydzień jakiś szalony.

W dniu 31.10.2021 o 10:26, ed napisał:

@GoldStreemTeam  Przepraszam, że wstawiam swoje trzy grosze: Na Twoim miejscu zamówiłbym tyle ile jest uchwytów na przyczepie. Życie szybko weryfikuje te pozorne  oszczędności.

Tak, oczywiście. Masz rację.

W dniu 31.10.2021 o 10:35, MARKON napisał:

Daj fote dobrego elementu, to jest tylko zaczep? Jak tylko zaczep, przy dokładnych wymiarach mogę go zrobić w przyszłym tyg z nierdzewki 

Witaj, jak tylko będziemy przy kempingu to cykniemy tą fotkę. Ten tydzień jakiś szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.