Skocz do zawartości

Niska przyczepa, niskie zawieszenie


sebolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przyczepka to Chateau Hawk, 320. Moja pierwsza, prywatna przyczepa, kupilem ja w zeszlym roku, zeby sprobowac jak sie jezdzi z zestawem, no i tak juz zostalo. Problem w tym, ze zaraz po zakupie okazalo sie, ze przyczepa strasznie nisko siedzi. Nie jest to jakis globalny problem, bo juz sie przyzwyczailem (4000km :slina: ), niemniej jednak przyczepa i holownik nie sa w lini prostej, zaczep przyczepy jest odrobine w gorze. Juz wysylalem glowke haka do producenta, obnizal mi calosc, myslalem, ze to wina haka, (steinhof), samochodu (peugeot 406), ale uzmyslowilem sobie, ze przyczepa jest na kołach 12. Mam dwa kola 13, sprobuje zalozyc, bo to felgi od GM są. Zastanawialo mnie jeszcze to, czy aby zawieszenie nie jest wytluczone i tym sposobem przyczepa lezy "nisko", ale to tez nie to, vo jak przyczepe podniose, bo kola nie ida w dol, czyli wszystko jest ok, zawieszenie to AL-KO na gumach. Co moze byc nie tak? spotkal sie ktos z takim zagadnieniem?

 

pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka 12 cali to dość niewielkie i poza starszymi niewiadkami nie widziałem w żadnych przyczepach. Spróbuj z tymi 13 i oponami na wyższym profilu (np. 70). A przy okazji podnoszenia sprawdź czyt nie ma luzu na wahaczach. Na wybitych gumach będzie luz w pracy wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzałem czy nie ma luzow i nie ma. Dodatkowo koła nie opadają przy podniesionej przyczepie więcej niz przy stojącej na kołach. Mysle, ze oryginalnie byly to wlasnie 12, bo trzy kola sa 12, probowalem 14 ale nie weszly, mam przygotowane 13 z oponami D124, sprobuje jak znajde troche czasu w weekend. Dzieki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolek, do AL-KO nie mam wykresu ugięcia wahacza osi ale mam do osi KNOTT-a. Osie są bardzo podobnie skonstruowane.Zerknij na wykres i wizualnie porównaj ugięcie wahacza w swojej budce.Jeżeli będzie podobnie to oś jest ok .

post-86788-imported-d6b4bb95-8436-487f-81fc-0451b750e4bb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre modele przyczep są już same z siebie nisko zawieszone Miałem kontakt z TEC-iem który na byle krawężniku tarł a na polach kempingowych to za pług robił Nie była to zużyta przyczepa i właściciel też z tym próbował coś zrobić, niestety beż skutku Dodam że staliśmy kiedyś na parkingu w trasie obok siebie (ja też TEC-iem) i wyglądało to komicznie :slina: ja jak terenówka a on jak F1 :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem ten sam problem w Adrii, zamontowałem opony Hankook City Master Z3 5.00R12LT. Są one o wyższym profilu od normalnych opon i bardzo wytrzymałe. Opony te są bezdętkowe, musiałem dodatkowo już po powrocie z Chorwacji zmienić felgi na w/w od Malucha. Moje przygody z przyczepą na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.