Skocz do zawartości

Remont bakisty- Bürstner 4023, proszę o poradę.


OTTO1

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie jesień, sezon i bum na przyczepy się kończy, może to poza budżetem wskoczą w mój budżet, czyli ok 15 tys.

Wiadomo że im taniej tym jakość niższa, ale te drogie i nowsze też mogą być podpuchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ważne jest, abyś nie jechał oglądać przyczepy sam. Nawet takiej, która jest niedaleko. Lepiej jechać z kimś, kto zna się choć trochę i przede wszystkim nie ma emocji pod kątem zakupu. Masz kogoś takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OTTO1 napisał:

Idzie jesień, sezon i bum na przyczepy się kończy

Na to nie licz… zwłaszcza w realiach okołocovidowych, jest bum na budy, fajne, ładne i w dobrych pieniądzach schodzą między znajomymi. A jak już się pojawi na jakimś olx to godzina i sprzedana. Przeglądaj ogłoszenia prę razy dziennie i jak coś reaguj od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że równy, boś się od razu nie spiąłeś i nie uniosłeś, jak wielu innych, na konstruktywną krytykę swego zakupu zgnilizny... no i sam potwierdziłeś wtopę... dlatego, jak coś, to ja mogę podjechać w moich okolicach i obcenić wstępnie poszukiwania - tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLX jest odpalony non stop, ale szukam tylko w sąsiednich województwach, nie pojadę 500 i więcej kilometrów. No gdyby był pewny koń od znajomego to do Holandii mogę jechać :)

Nie mam nikogo kto był szpecem-krytykiem przyczep.

Miałem dwie przyczepy, 15 lat temu kupiłem Adrie z 1979 w komisie z autami, stala sama, nic nie sprawdzałem bo się nie znałem, to była igła.

Rodzina się powiększyła i kupiłem TEC, w bakiście były zgniłe rogi, konstrukcja, bo reszta to plastik.

Wstawiłem profile i służyła 9 lat.

Ogólnie to wiem gdzie szukać, rogi, nadkola, pod uszczelkami okien, szyberdachu itp.

Ale nie wszystko dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patriks jestem z tych co umią przyznać się do błędu.

Choć nikomu nie jest miło gdy....... no wiesz ;)

Koleżanka 2 lata temu temu kupiła Dethleffs  coś kolo 2007 rok za 30 tyś.

To było przed podwyżkami przyczep.

Ma już kartę stałego klienta w TAM w Katowicach, cieknie gdzie się da.

Mój TEC z 1988 był w lepszym stanie.

Więc młodsza , droższa nie musi być lepsza. Są Hobby z 1996 za 18 tys i są Hobby z 1990 za 16 tys.

Jaką mamy pewność że ta starsza wydawało by się po cenie będzie w leszym stanie ? Przecież tam uszczelnienie szybciej zgrębniało niż w tej 6 lat młodszej.

Poza tym nie podobają mi się (żonie też) te nowsze środki, wolimy coś w ciepłym klimacie, a więc odcienie drewna.

Nie białe, szare itp.

Np takie.

https://www.olx.pl/d/oferta/burstner-360n-club-przyczepa-kempingowa-CID5-IDKWwso.html

I możecie mnie wyzwać od cyganów ale......  Szukam przyczepy bez łazienki, bo to dla nas strata miejsca, trzymamy tam buty i parasole.

Jeździmy zawsze w jedno miejsce i mamy 50 m do pryszniców i toalet.

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wznowienie ogłoszenia, czy sprzedawca napisze coś o tej usterce.

Zaznaczę to przynajmniej w dziale "widziałem osobiście"

Tą przyczepę przede mną ktoś już oglądał ale nie podzielił się spostrzeżeniami  :(

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, OTTO1 napisał:

 

 

Ale.... Zawsze już coś nakreśli i być może zaoszczędzi mi kilkaset km jazdy.

OTTO, zawsze możesz pisać, widzę, że mieszkamy obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ampere napisał:

zawsze możesz pisać, widzę, że mieszkamy obok siebie.

Super. Dzięki, ale przyznasz że na Śląsku mamy mało ofert, w porównaniu np. z Polską zachodnią czy północną.

Może dlatego że w okolicach Bierunia mamy zagłębie ..... handlarzy.

Ta mnie jeszcze interesuje.

https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-kempingowa-wilk-caravan-CID5-IDL3n1W.html

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że i bym coś napisał ale nie jestem częstym gościem na forum, i być może by wyszło że się za mało znam... a ja ją bodajże w piątek oglądałem popołudniu a w sobotę na wczasy jechałem więc jakoś mi to po prostu wyleciało z głowy... Też jestem ze Śląska i też szukam ze znajomymi ale narazie nic ciekawego nie ma... Ważne że się udało zwrócić.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OTTO1, naprawdę trzeba mieć jaja, żeby publicznie przyznać się do błędu ?

Bardzo dobrze, że napisałeś o zwrocie, bo może niektórzy po spontanicznym zakupie a przed remontem, zastanowią się nad taką opcją. To co zrobiłeś i jak się zachowały osoby sprzedające przywraca wiarę w ludzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie romontowalem. 

Zwróciłem przyczepę. 

Ja bym od dołu dol jakiś kształtownik, nawet taki który się stosuje przy płytach gipsowych i ponitowal to. 

Jest to w takim miejscu że nie będzie się rzucać w oczy. 

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.