Skocz do zawartości

Remont bakisty- Bürstner 4023, proszę o poradę.


OTTO1

Rekomendowane odpowiedzi

No ja tak właśnie zrobiłem, po zdjęciu aluminiowej listwy, wyczyściłem blachę ze starego butylu- stary przypominał już plastelinę, a po wymianie zbutwiałe go drewna na nowe i pomalowaniu od spodu preparatem do konserwacji podwozia, naprawie plastiku oto, położyłem nowy butyl w taśmie i skręciłem wszystko razem - już dwa lata jest suche

Na fotce pokazanej przez kolegę widać że twoja podłoga czasy świetności ma już za sobą, i życzę ci Aby zbutwiale były tylko poszycie zewnętrzne podłogi, ale jak znamy życie i prawa fizyki zarówno podłoga jak i ściany po obwodzie już się swoje napiły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Obstawiam, że dużo dalej niż się spodziewasz

 

2 minuty temu, maniacs99 napisał:

ale jak znamy życie i prawa fizyki zarówno podłoga jak i ściany po obwodzie już się swoje napiły....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maniacs99 napisał:

wstawki alu to z fabryki nie wyjechały, więc wniosek że jakaś przygoda tam już była....,

A niby na czym to wnętrze bakisty ma się trzymać ? Podłoga bakisty, ta zgniła jest ORYGINALNA, jest ta sama okleina co na całym wnętrzu, nie róbmy od razu rozbitka z tej przyczepy.

Ja wiem że fajnie się kogoś straszy siedząc w ciepłym fotelu gdy za oknem leje, a kogoś przyczepa stoi w garażu i ma kilka lub kilkanaście lat.

Mam nadzieję że chcecie mi pomóc a nie nastraszyć.

Fakt ona ma 24 lata i właśnie tak ma prawo wyglądać, przyczepa która nie miała dodatkow konserwowanej podłogi, miała przeciek do bakisty przez pęknięcie i stała na deszczu - niegarażowana. 

Te aluminione kształtki na progu bakisty też niby nie fabryczne ?

Screenshot_20210830-061044.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maniacs99 napisał:

No ja tak właśnie zrobiłem, po zdjęciu aluminiowej listwy, wyczyściłem blachę ze starego butylu- stary przypominał już plastelinę

A te listwy pewnie ciężko się odrywa, nie wyginają się, ta taśma to faktycznie taka dobra, lepsza od uszczelniaczy butylowych ?

Na ile wystarcza taki zabieg ?

W jeden cały dzień jedną stronę da się zrobić ?

7 godzin temu, maniacs99 napisał:

po wymianie zbutwiałe go drewna na nowe i pomalowaniu od spodu preparatem do konserwacji podwozia

Ala tu na forum krytykują malowanie takimi środkami, jak sobie z tym radzisz ?

Rozumiem że od dołu wyciołeś kawał podłogi i wstawiłeś łatę ?

Bo całej podłogi nie da się wymienić bez zdemontowania ramy ?

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maniacs99 napisał:

naprawie plastiku oto, położyłem nowy butyl w taśmie i skręciłem wszystko razem - już dwa lata jest suche

Jeśli dobrze rozumiem to pękniętą bakistę podkleiłeś taśmą butylową i też dołożyłeś kawałek łaty na to i skręciłeś ?

Ja musiałbym (bo to na krawędzi-rogu) dać kątownik-profil alu i ponitować, oczywiście podkładając taśmę butyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa ma na środku rowek przykryty uszczelką, a pod nią śrubki - odkrecasz śrubki i w moim przypadku wystarczyło podważyć śrubokrętem na końcach żeby samo odskoczyło od plastiku, dopiero plastik posadzony był na butyl na budzie, ale też nie było z tym wielkich problemów, problemem było wyczyszczenie /zdjęcie starego butylu i zajęło to zdecydowanie najwięcej czasu

Podłoga w mojej bakiście wykonana jest z 2 płyt cienkiej sklejki plusz szkielet pomiędzy nimi wypełniony styropianem, oryginalnie od spodu zaimpregnowana czarnym czymś ( zastąpiłem preparatem do konserwacji podwozia firmy na B, sporo tańszy niż te z "Kempingowy" w nazwie a działa tak samo, z opiniami innych nie muszę sobie radzić to moje pieniądze i mój sprzęt jest naprawiany, więc jeśli popełniłem błąd to ja za niego zapłacę ponownie)

Podłoga bakisty przymocowana oryginalnie była do ramy (2 obejmy) i leżała na kontowniku stalowym do podłogi przyczepy

Plastikowa bakista trafiła pierw do spawaczy plastiku, a od nich bez płacenia za usługę do zakładu szkutniczego, gdzie odtworzono kształt bakisty niemal idealnie, w miejscu pęknięcia materiału jest od środka ok 1mm więcej, nikt tam niczego nie nitował, czy kleił butylem

Butyl w taśmie od butylu w tubie różni się tylko sposobem aplikacji

I na koniec: nikt tutaj nie ma ochoty cię straszyć sącząc jakiś trunek....
Wielu spośród członków forum ma podobne remonty za sobą,

Odnośnie naprawy podłogi mojej przyczepy to na foto widać od środka że poszło sporo nowego w koło przodu....od dołu tyle samo ale nie mam zdjęć,

na pewno są tutaj osoby promujące tezę że przyczepa musi być naprawiana tylko i wyłącznie materiałami z "kempingowy" w nazwie, i nie mam zamiaru nikogo przekonywać że można inaczej, dla mnie nie ma znaczenia czy rolkę butylu kupi ktoś w sklepie kempingowym, w pobliskim budowlanym czy na alledrogo....
110d1c5c1b66a98f9b7466cd8d1ce957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha Ty masz na myśli wymianę podłogi w bakiście, tak sądzę po zdjęciu ?

Nie wymianę podłogi pod przyczepą w okolicach koła ?

 

Moje listwy tak wyglądają, podobnie jak u Ciebie ?

 

IMG_20210829_173426.jpg

Edytowane przez OTTO1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogi bakisty na zdjęciu nie ma, to co tam widać to podłoga pod przednim wyrkiem, nie mam niestety lepszych fotek, robiłem tyle co dla siebie

Tam ja mam podobną listwę posadzona na gumie/plastiku a pod gumą butyl

Ps
Nie wiem dlaczego ale forum obraca mi zdjęcia....04ca5f1d85f1606bb564246b5b406117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym odtłuszczałeś przed klejenim taśmy ? I czym zdrapałeś zmyłeś stary butyl ?

P.S. Faktycznie nic nie wiem z tych zdjęć, ale ja mam tylko bakistę do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary butyl zdejmowałem mechanicznie - bambusowym kawałkiem starej rolety (było tak wysuszone że butyl nie kleił się już sam do siebie, bardziej przypominał plastelinę), a do czysta nitro (potrafi ruszyć farbę) i szmata,
Przed położeniem taśmy benzyna ekstrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak nie zdążę w tym roku (zależne od pogody) to w przyszłym na wiosnę to zrobię.

A jakiej szerokości taśmę dawałeś ?

Możesz podesłać jakiej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od spodu gumy miałem rowek na taśmę, kupiłem u dystrybutora karawaningowego odpowiedniej szerokości i 2mmm gr.

Ale jak malowaliśmy sąsiada knausa to nie udało się nigdzie znaleźć odpowiedniej szerokości więc kupił chłop w casto zwykłą 20mm szeroka i 1mm gr a potem połączył kilka warstw żeby trochę wychodziła i miała 3mm gr i też nie cieknie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maniacs99 napisał:

do czysta nitro (potrafi ruszyć farbę)

Dużo lepiej sprawdza się to:

https://allegro.pl/oferta/berner-zmywacz-do-hamulcow-brake-cleaner-500ml-10111269596
 

ale konkretnie taki, nie podobny innej firmy, tylko ten berner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.