Skocz do zawartości

Oszukana


Podróżnik Olga

Rekomendowane odpowiedzi

co by nie napisać, to zawsze sprowadza się to do tego, że Polacy nie mają szacunku do samych siebie a co dopiero do innych...
Taki mirek zawsze będzie mirkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ogólnie nie widzę żadnego oszustwa. Gościu na pewno zachowuje się nie fair, ale po polsku nazywane jest to biznes. Oczywiście nie jestem za takim typem biznesu, bo to już ociera się o oszustwo, jednak jeszcze oszustwem nie jest.

Przecież większość handlarzy samochodami, przyczepami, meblami, sprzętem RTV itp. działa na tej zasadzie i to nie żadna nowość. Liczy się aby złapać jak najwięcej potencjalnych klientów, a reszta to już bez żadnych zasad. 

Małe podsumowanie: W takich sytuacjach bez odpowiedniego, podpisanego papierka nie można nikomu wierzyć. Jak uwierzymy, to trzeba w to wliczyć koszt ryzyka. Ryzyko to tez koszt, i to policzalny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

Co to łoch????

Pierwsze słyszę ?

Mieszkaniec Łochowa :rolleyes:. Łochów miasto w Polsce w województwie mazowieckim, powiat węgrowski :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Exen napisał:

co by nie napisać, to zawsze sprowadza się to do tego, że Polacy nie mają szacunku do samych siebie a co dopiero do innych...
Taki mirek zawsze będzie mirkiem...

Co znaczy napisany w ten sposób (z małej litery) mirek? Słyszałam o Januszach, Sebixach tudzież Brajankach ale o mirku pierwszy raz słyszę. Pytam bo mój mąż jest Mirek i jest jednym z najporządniejszych facetów jakiego znam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hipis2020 napisał:

Co znaczy napisany w ten sposób (z małej litery) mirek? Słyszałam o Januszach, Sebixach tudzież Brajankach ale o mirku pierwszy raz słyszę. Pytam bo mój mąż jest Mirek i jest jednym z najporządniejszych facetów jakiego znam?

Jak nie słyszalas to polecam w google wpisac haslo "Mirek handlarz", wtedy na meza zaczniesz inaczej patrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2021 o 13:30, Podróżnik Olga napisał:

Witam kochani uważajcie na gościa z okolic Sierpca który ściąga przyczepy kempingowe. Dla mnie ściągnął pod moje potrzeby kwota sprzedaży została zaakceptowana. Koleś nie odpisywał pojechałam osobiście do niego nie wpuścił mnie za bramę spuścił dwa owczarki niemieckie. Tłumaczył, że przyczepa nie nadaje się do sprzedaży zalana, truma nie działała i jeszcze inne rzeczy, zapytalam ile czasu potrzebuje aby to wszystko ogarnąć. Słyszę odpowiedź "oj nie wiem" i co się okazuje qu.... jestem na campingu w Jastrzębiej Górze a tu zajeżdża moja przyczepa. Ide do gościa pokazuje zdjęcia o wszystko pytając" no tak" słyszę od nowego posiadacza "super jest klima" działa, pytam czy wiedział Pan, ze przyczepa zalana itd opowiadam wszystko gość zdziwiony. Pytam ile Pan dał 31 tys ??? to sobie pociągnął dziad o kolejne 7 kafli więcej. Uważajcie nie żale się bo już mam inną ku przestrodze. Poniżej zdjęcia info od goscia, że już jedzie. A wyszło jak zwykle. S tych przyczepa jest bardzo mało. Pozdrawiam. Acha miała być inna kwota na fv a inna do zapłaty. Gość działa na zasadzie kto da więcej, dlatego nie chce zaliczki. 

Cytat

"gość z okolic Sierpca"

@Podróżnik Olga jeśli chcesz by ktoś skorzystał na Twoim wpisie a nie dostał obuchem bo też jest z Sierpca i zajmuje się caravaningiem to mogłabyś chociaż podać nazwę tego miejsca lub firmy. Tak to robi się burza a my nadal nie wiem na kogo uważać. 

Daj znać bo inaczej wątek jest do usunięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am caravan białasy 

14 godzin temu, andross napisał:

Jedno jest pewne. Zaistniała Pani na forum tym wpisem. Jedni odebrali to jako oszustwo, drudzy nie.

Umowa na krzywy ryj w cudzysłowie to nie jest umowa. W tej sytuacji pretensje tylko do lusterka.???

Dla mnie temat śmietnik???

Pozdrawiam

Jeżeli zgłaszają się do mnie ludzie oszukani w taki sam sposób bo gość działa na zasadzie kto da więcej. To poco ściąga przyczepę pod klienta. Gość który kupił moja przyczepę też miał obiecana bez zaliczki inna tak działają oszuści. I tyle w temacie. Handel polega na czymś zupełnie innym. 

23 godziny temu, Marcin_G napisał:

Nie jest to oszustwo w sensie prawnym, ale zwykłym ludzkim. Jeśli umawiam się z kimś na ściągnięcie przyczepy to wypadałoby, żeby nie mając ochoty mi jej sprzedawać najzwyczajniej zadzwonił i powiedział ze jednak nie będzie budy. Zanim zrobię do niego x km. Nie wiem, może jestem zbyt naiwny jak na te czasy, ale uczciwość ludzką stawiam ponad wszystko i tak samo chciałbym być traktowany. 

Dokładnie dajesz wiare6, ze po pół roku spotkałam moja przyczepę na campingu nawet z nowym właścicielem porównywaliśmy zdjęcia gość nawet zapachu i zielonego chodnika nie usunął dka mnie kryminał. Nawet pęknięcie było przy drzwiczkach w schowku won z takimi handlarzami. 

12 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Ogólnie nie widzę żadnego oszustwa. Gościu na pewno zachowuje się nie fair, ale po polsku nazywane jest to biznes. Oczywiście nie jestem za takim typem biznesu, bo to już ociera się o oszustwo, jednak jeszcze oszustwem nie jest.

Przecież większość handlarzy samochodami, przyczepami, meblami, sprzętem RTV itp. działa na tej zasadzie i to nie żadna nowość. Liczy się aby złapać jak najwięcej potencjalnych klientów, a reszta to już bez żadnych zasad. 

Małe podsumowanie: W takich sytuacjach bez odpowiedniego, podpisanego papierka nie można nikomu wierzyć. Jak uwierzymy, to trzeba w to wliczyć koszt ryzyka. Ryzyko to tez koszt, i to policzalny!!!

Tak tylko żadnej zaliczki nie chciał działa  na zasadzie kto da więcej tylko po co zwodzi i oszukuje ludzi bo nie jestem pierwsza oszukana przez goscia który sprzedaje na olx am caravan z Sierpca a firmę ma Białasy wypożyczalnia przyczep. I co chodzi. 

W dniu 5.08.2021 o 14:46, danielpoz napisał:

Skoro się zgodziłaś to o co płacz? 

Lecz się napisane było ze wyraziłam zgodę chyba nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciejstraus napisał:

@Podróżnik Olga jeśli chcesz by ktoś skorzystał na Twoim wpisie a nie dostał obuchem bo też jest z Sierpca i zajmuje się caravaningiem to mogłabyś chociaż podać nazwę tego miejsca lub firmy. Tak to robi się burza a my nadal nie wiem na kogo uważać. 

Daj znać bo inaczej wątek jest do usunięcia. 

Po co oferuje klientom inną kwotę na fv a inną do ręki. Niestety ja na takie coś zgody nie wyrażam. A o tej propozycji dowiedziałam się jak powiedział, że moja przyczepa nie nadaje się do sprzedaży sraty taty poprosiłam o ściągnięcie innej i chce mieć wszystko ok poszła w inne ręce. Kij ma dwa końce siedzę w handlu naście lat ale takiego kurestwa jeszcze nie doświadczyłam. 

W dniu 5.08.2021 o 21:02, jacek00 napisał:

Ja nadal nie rozumiem na czym polega to oszustwo. Gość się z Tobą umówił, że Ci sprzeda za kwotę X, ale przyczepę wziął i sprzedał komuś innemu, kto mu dał X+7k? No mnie to nie dziwi, że sprzedał komuś kto zaoferował mu więcej, też żadnego oszustwa tutaj nie widzę. Co innego gdybyście mieli podpisaną umowę i wpłaciłabyś mu zaliczkę. 

Ludzie co jest z wami jeżeli rozmawiam z gościem i według moich potrzeb ściąga przyczepę wysuka6mi zdjęcia i kwotę do akceptacji ja wszystko potwierdzam a on mnie w huja wali bo jyz mi ręce opadają i sprzedaje kto da więcej to i ci chodzi ja jestem nie wporzadku gdybym na niego czejaka6to do dzisiaj nie miała bym przyczepy. Gość który ha kupi też został oszukany nawet dziś na campingu porównywaliśmy zdjęcia i cała resztę. Pierdole takich handlarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciejstraus napisał:

@Podróżnik Olga jeśli chcesz by ktoś skorzystał na Twoim wpisie a nie dostał obuchem bo też jest z Sierpca i zajmuje się caravaningiem to mogłabyś chociaż podać nazwę tego miejsca lub firmy. Tak to robi się burza a my nadal nie wiem na kogo uważać. 

Daj znać bo inaczej wątek jest do usunięcia. 

Po co pisze mi na whatsapp, że przyczepa zalana a za tydzień sprzedaje ją komuś innemu. Nie będę upubliczniać konwersacji z whatsapp bo nie i to chodzi. Widzę, ze ból to mają pseudo handlarze a nie poważni handlowcy. Ech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Podróżnik Olga napisał:

 

Lecz się napisane było ze wyraziłam zgodę chyba nie. 

Już mnie nie dziwi że sprzedawca nie chciał Pani sprzedać tej przyczepy. ?

 

20 godzin temu, Commander napisał:

Co to łoch????

Pierwsze słyszę ?

Ten sam typ człowieka co "mirek" tylko po drugiej stronie barykady. 

17 godzin temu, Tomii napisał:

Mieszkaniec Łochowa :rolleyes:. Łochów miasto w Polsce w województwie mazowieckim, powiat węgrowski :]

Myślę że jest ich znacznie więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Podróżnik Olga napisał:

Gość który ha kupi też został oszukany nawet dziś na campingu porównywaliśmy zdjęcia i cała resztę. Pierdole takich handlarzy. 

No a handlarz robi podobnie ? Czyli pie... takich kupujących ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.