Skocz do zawartości

Pierwsza przyczepka - Knaus Sport 450


Bury Kocur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Zrób lodówkę na gaz, odepnij od zasilania 12v i zapomnij o temacie 

Nie zrozumiałeś mnie ...

U mnie tak już jest, że jak coś jest to powinno działać.

Na gaz lodówka działa bez zarzutu - na 230 V podobnie - ale mam fanaberię, aby i na 12 V działała równie OK.

Może to trudne do pojęcia, ale tak w życiu mam, że albo coś działa, albo ... nie ...

W kwestii instalacji wewnętrznych jestem bardzo... upierdliwy ...  jak coś jest to ma działać a nie ma tylko wyglądać, że działa....

Tak mi zostało z wielu lat pływania po Bałtyku.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bury Kocur napisał:

Nie zrozumiałeś mnie ...

U mnie tak już jest, że jak coś jest to powinno działać.

Na gaz lodówka działa bez zarzutu - na 230 V podobnie - ale mam fanaberię, aby i na 12 V działała równie OK.

Może to trudne do pojęcia, ale tak w życiu mam, że albo coś działa, albo ... nie ...

W kwestii instalacji wewnętrznych jestem bardzo... upierdliwy ...  jak coś jest to ma działać a nie ma tylko wyglądać, że działa....

Tak mi zostało z wielu lat pływania po Bałtyku.

Pzdr

Włodek

 

Podzielam opinię. 

Przerób tą instalacje w aucie, bo raz zapomnisz, że lodówka ciągnie prąd i może być z tego bieda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2021 o 12:33, Piotrekm13 napisał:

Podzielam opinię. 

Przerób tą instalacje w aucie, bo raz zapomnisz, że lodówka ciągnie prąd i może być z tego bieda. 

Mam instalację zrobioną w przyczepce tak, że zasilanie 12 V na lodówkę idzie poprzez diodę, która odcina napięcie zasilające lodówkę poniżej 12 V.

To już z moich przyjacielem sprawdziliśmy - teraz trzeba jedynie doprowadzić instalację na haku w samochodzie do stanu zgodnego z wcześniejszymi opisami Kolegów.

Wtedy w czasie jazdy - przy pracującym silniku - i napięciu w sieci > 12 V - lodówka będzie zasilana napięciem z samochodu i podtrzyma chłodzenie.

Ot i wszystko - jutro jadę na dokończenie instalacji w aucie.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez Bury Kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bury Kocur napisał:

Mam instalację zrobioną w przyczepce tak, że zasilanie 12 V na lodówkę idzie poprzez diodę, która odcina napięcie zasilające lodówkę poniżej 12 V.

To już z moich przyjacielem sprawdziliśmy - teraz trzeba jedynie doprowadzić instalację na haku w samochodzie do stanu zgodnego z wcześniejszymi opisami Kolegów.

Wtedy w czasie jazdy - przy pracującym silniku - i napięciu w sieci > 12 V - lodówka będzie zasilana napięciem z samochodu i podtrzyma chłodzenie.

Ot i wszystko - jutro jadę na dokończenie instalacji w aucie.

Pzdr

Włodek

Jeśli zrobisz tak jak w opisach to dioda będzie miała drugorzędne znaczenie, bo i tak lodówka będzie chodziła tylko przy włączonej stacyjce. Na plus dioda zrobi tyle, że przy samym odpalaniu nie będzie rozrusznik musiał się dzielić prądem z lodówką, co w skrajnych przypadkach może ułatwić odpalenie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 21:11, Bury Kocur napisał:

Czyli sprawa jest prosta - trzeba we wtyczce przyczepki doprowadzić podłączenie do tego przedstawionego powyżej przez Kolegów czyli w przyczepki podłączyć lodówkę pod plus i minus po kluczyku.

Albo polubić taki stan rzeczy jak jest pamiętając, że po wyłączeniu ładowania w aucie lodówka nadal żre prąd z akumulatora auta.... 

Nie koniecznie, miałem taką skodę i jeśli to jest fabryczny hak, to stały plus na pin9 po kilkudziesięciu minutach jak dobrze pamiętam i tak się wyłączał. Także nawet w takiej konfiguracji nie ma dużego ryzyka całkowitego rozładowania akumulatora w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, golob napisał:

Nie koniecznie, miałem taką skodę i jeśli to jest fabryczny hak, to stały plus na pin9 po kilkudziesięciu minutach jak dobrze pamiętam i tak się wyłączał. Także nawet w takiej konfiguracji nie ma dużego ryzyka całkowitego rozładowania akumulatora w aucie.

To nie jest hak fabryczny - fabryczny kosztuje majątek - to jest hak z Pol-Haku zakładany prywatnie - założenie haka z montażem kosztowało mnie w maju 1320 zeta tyle, że założyli mi wówczas standardową wiązkę bez kabli na piny 9,10,11 i 13.

Zareklamowałem więc tydzień potem robotę i umówiliśmy się na poprawki we wrześniu.

Dziś byłem na robocie reklamacyjnej - dołożyli mi drugą wiązkę z tymi czterema przewodami - zapłaciłem za to 90 zł - znaczy tyle, co za tą drugą wiązkę.

Znaczy szefowa uznała moją reklamację, bo w końcu to ona nie spytała mnie do czego mi hak i co będę tym ciągnął i uznała, że będę - podobnie jak 99,99% innych zakładających haki - ciągał tylko przyczepki towarowe, więc te 4 powyższe piny nie będą mi niepotrzebne.

Właśnie skończyłem próby w naturze - po podłączeniu samochodu do przyczepki i przełączeniu lodówki na 12 V schłodziła się ona w ciągu niecałej godziny + 20 do minus 5 i oraz równolegle był doładowywany akumulator moovera w przyczepie, do którego mam podłączoną całą wewnętrzną instalację 12 V - znaczy pompę i światła wewn.

Uznaję więc temat chyba za wyczerpany - to co chciałem to mi działa - za 2 tyg. wyciągam przyczepkę na tygodniowy wypad do Gdańska.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Poszukuję do powyższej przyczepy czyli Knaus Sport 450 szyby przedniej w stanie min. dobrym o wymiarach 106x64 bez zarysowań oraz pęknięć.
odległość mocowań bocznych to 96cm ( mierzone od środka do środka )
odległość mocowań dolnych to 65cm ( od środka do środka )
Może wiecie gdzie można kupić taką szybę?

Znalazłem podobną na Allegro

https://allegro.pl/oferta/okno-szyba-przyczepy-kempingowej-swift-knaus-abi-10041070262

tyle, że gość chce sprzedać tylko przy osobistym odbiorze co jest dla mnie nieporozumieniem, bo do nie będę jechał pół Polski w jedną stronę po szybę.

Stąd pytanie o pomoc w znalezieniu takiej szyby.

Z góry wielkie dzięki

Pzdr

Włodek

Edytowane przez Bury Kocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.