Skocz do zawartości

Zajęcie dla dzieci na czas podróży


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

W samochodziki też się bawiliśmy ale bez kartek. Ustalamy kolor autka tu można podzielić osobowy/dostawczy/ciężarowy. Kto wygrywa ten ustala jaki będzie następny.

Druga opcja jaki kolor samochodu nas wyprzedzi.

Wyrazy ! Wymyślamy wyraz i następna osoba mówi następne ale na ostatnią literę poprzedniego. I nie można powtarzać tych co były.

Wyszukiwanie zwierząt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z audiobookami dobry pomysł, muszę poszukać. 
 

u nas jest jeszcze zabawa w kolory. Jedno mówi ,,widzę kolor...,, i reszta zgaduje co widział

9 godzin temu, filipert napisał:

Nintendo Switch wymiata. 

Chcę jak najdłużej ich przetrzymać bez konsoli, póki co się udaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maras napisał:

W samochodziki też się bawiliśmy ale bez kartek. Ustalamy kolor autka tu można podzielić osobowy/dostawczy/ciężarowy. Kto wygrywa ten ustala jaki będzie następny.

Druga opcja jaki kolor samochodu nas wyprzedzi.

Wyrazy ! Wymyślamy wyraz i następna osoba mówi następne ale na ostatnią literę poprzedniego. I nie można powtarzać tych co były.

Wyszukiwanie zwierząt.

To już u nas ograne do znudzenia i sam nie wiem jak mogłem zapomnieć o tej propozycji. Dobrze rozwija dzieciaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam tyle różnych abonamentów, że chwilowo poszukam czegoś bez opłat . Oczywiście jak znam życie może to być nie do końca na legalu.


Rzuć okiem na Spotify, powinny być audiobooki dla dzieci. Dla mnie w podróży się nie sprawdzają wręcz usypiają ;) wolę podcasty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć my słuchamy audiobooków z Empik Go jest tam fajna seria „Ale historia” do tego możesz sobie pobrać i zapiać nie używasz później internetu. Do tego gramy w czerwone samochody kto zobaczy pierwszy ten ma punkt puszczamy też piosenki z naszej playlisty i śpiewamy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że trochę Januszem zaciągnie ? ale w takim empiku można się zalogować, wykupić na miesiąc, pobrać co się chce i wypisać się z interesu? Bo w zasadzie potrzebuje jednorazowo, a nie chce płacić cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jacekzoo napisał:

Wiem, że trochę Januszem zaciągnie ? ale w takim empiku można się zalogować, wykupić na miesiąc,

Dlaczego po to to jest potrzebujesz korzystasz nie potrzebujesz nie płacisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, maarec napisał:

Skąd pobieracie te audiobooki? Nie mam doświadczenia a brzmi dobrze :)

Ha ha ha ? 

Pobieramy ze schowka w samochodzie, takie krążki CD. Stare auta mają w radiu taką szczelinę i tam się wsuwa... ?

Bez abonamentu, bez WiFi, taki prosty mechanizm. 

Edytowane przez filipert (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziewczyny były mniejsze graliśmy w:

- zgadnij postać z bajki/filmu, przedmiot, warzywo itp. - ktoś wybiera postać z bajki i nie mówi jaką wybrał. Inni muszą zgadnąć zadając pytania, ale tak sformułowane, że  można na nie odpowiedzieć tylko tak lub nie.  Np. kategoria warzywo - czy to jest zielone? - nie. Czy jest okrągłe? - tak. Czy jest czerwone? - tak. Czy to jest pomidor? - tak.

- wyrazy. Trzeba było powiedzieć wyraz na ostatnią literę, na którą kończył się wcześniejszy wyraz: kot, trup, pietruszka itp.

- w rymy. Trzeba było rymować albo wyrazy albo krótkie zdania. 

- liczenie samochodów danego koloru, danego modelu, krów, koni itp

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maarec napisał:

Aktualnie mam tyle różnych abonamentów, że chwilowo poszukam czegoś bez opłat ?. Oczywiście jak znam życie może to być nie do końca na legalu

Pierwsze 2 tygodnie jest gratis, a potem można zrezygnować w dowolnej chwili.

 

4 godziny temu, jacekzoo napisał:

Wiem, że trochę Januszem zaciągnie ? ale w takim empiku można się zalogować, wykupić na miesiąc, pobrać co się chce i wypisać się z interesu? Bo w zasadzie potrzebuje jednorazowo, a nie chce płacić cały rok

Nie wiem jak jest w empikowej aplikacji, ale w tych co znam jest tak, że pobierasz wewnątrz aplikacji pliki. Jak przestaniesz subskrybować, to nie można używać aplikacji i tym samym pobranych plików. 

Natomiast co do januszowania ?, to prawie każda aplikacja z audiobookami daje bezpłatny okres próbny, najczęściej 2 tygodnie. Aplikacji jest sporo, przelicz sobie liczbę aplikacji x 2 tygodnie... kilka miesięcy się uzbiera :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacekzoo napisał:

Z audiobookami dobry pomysł, muszę poszukać. 
 

u nas jest jeszcze zabawa w kolory. Jedno mówi ,,widzę kolor...,, i reszta zgaduje co widział

Chcę jak najdłużej ich przetrzymać bez konsoli, póki co się udaje ?

Switch jest kozak. Ja uważam, że odpowiednie do wieku gry dziecko rozwijają, ale każdy ma swoje zdanie. Sam dużo gram, więc może jestem spaczony.

Problemem ze Switchem w podróży jest taki, że podczas jazdy dziecko patrząc cały czas w dół (konsola lub telefon) może puścić pawia. Niestety doświadczyłem tego.

Audiobooki ze spotify również polecam + pajacującą non stop małżonkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kazakoff napisał:

Problemem ze Switchem w podróży jest taki, że podczas jazdy dziecko patrząc cały czas w dół (konsola lub telefon) może puścić pawia.

Ekran urządzenia wieszamy na zagłówku foteli przednich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci bardzo szybko. Ledwie półtora, dwie dekady a wszystko się zmieniło. U nas było bez elektroniki. 

Wówczas rządziły karty Duel Master, z "Kurtem Globalne Oczyszczenie" na czele. 

Zawsze graliśmy też w "kraje miasta". Z większymi dzieciakami kilka godzin zejdzie na grę "Mówimy na P" co jest kosmiczną zabawą rodzinną, a nie gorszą dla nawalonych dorosłych :).. A oczywiście najlepsza ze wszystkiego była jazda nocą, co uwielbiałem dopóki zdrowie pozwalało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.