Skocz do zawartości

Co z czym ? Szukam porad, jestem swiezak


Omarenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wlasnie kupiłem przyczepkę lunar eclipse 2000- okazje parę pierdół do zrobienia (mam nadzieje). Jest to moja pierwsza przyczepa wiec praktycznie brak pojęcia. Mam nadzieje, ze ktos mnie oswietli ;) a wiec:

1. Jakieś sposoby na umycie baniaków na wodę i na odpływy jak i przepłukanie całej instalacji? Jakies środki?

2. Jak sie zajac kaseta z kibelka ? Co to za otwor nad kaseta? I po co jest te miejsce na baterie. Do czego służa? Jak ogolnie utrzymać czystosc jest chodzi o rzeczy sanitarne? Dzieki z gory za wszelkie podpowiedzi !;)

3. Akumulator jest na full naładowany, swiatla działają ale nic po za tym ? Czy gniazdka, zasilanie lodówki itp działają tylko gdy przyczepa jest podlaczona do prądu stałego? Dopiero zamowilem kabel 240v i czekam ;)

Dzieki 

20210517_161152.jpg

20210517_161157.jpg

20210517_161836.jpg

20210517_161920.jpg

20210517_161931.jpg

20210517_162901.jpg

20210517_162916.jpg

Edytowane przez Omarenko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Omarenko napisał:

przyczepkę lunar eclipse 2000- okazje

???

po miejscu na kasetę widać jaki gnój w niej jest

12 minut temu, Omarenko napisał:

mam nadzieje

Ta umiera ostatnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda zachęcająco, ale w miejscu na kasetę wygląda na wyciek wody z płynem do spłukiwania (różowy+Aqua Rinse), więc jakiejś "higienicznej" tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie chcę Cię martwić, więc moje pierwsze wrażenie co do tej przyczepy pozostawię sobie. W szczególności, że oglądam bez okularów. Radzę zajrzeć do wątku o pomocy dla kupujących, znajdziesz tam informację o kolegach, którzy deklarują pomoc przy zakupie. Zapewne nie odmówią też pomocy przy rozpoznawaniu przyczepki. Dobrze by było, gdybyś uzupełnił swój opis, wtedy jest szansa, że ktoś nie deklarujący się z pomocą, ale w miarę blisko mógłby pomóc. Pewne rzeczy można wykapować, ale pewne warto jednak najpierw dotknąć, żeby ocenić. W szczególności, jeśli użytkownicy poprzedni coś przebudowali. Wiele info znajdziesz też na forum. Co do czyszczenia instalacji wodnej - wystarczy pójść do sklepu karawaningowego, dadzą Ci masę chemii dedykowanej. Ale o tym też poczytasz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Commander napisał:

Dokładnie.... zwłaszcza powitalnia gdzie mówimy dzień dobry.

:ok: 

 

Wszędzie słyszymy i widzimy jaki jest teraz rynek przyczep. A tu proszę okazja !! Zdradzisz nam co to za okazja Ci się trafiła ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym takim nowym tematem zastanawiam się czy ktoś nas wkręca, czy naprawdę ludzie są tacy... hmmm, ..... (w miejsce kropek trzeba wstawić dowolne słowo oznaczające bystrego inaczej):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piterek napisał:

Z każdym takim nowym tematem zastanawiam się czy ktoś nas wkręca, czy naprawdę ludzie są tacy... hmmm, ..... (w miejsce kropek trzeba wstawić dowolne słowo oznaczające bystrego inaczej):)

Masz rację. W innym wątku pojawiła się propozycja papy aby uszczelnić budę !!! Można czemu nie ale najpierw trzeba tą papę przybić gwoździami nawet mają swoją nazwę papaiaki.

Tu pomimo totalnej SiG :) mamy foty !! :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Najpierw niech zainteresowany poświęci parę godzin na lekturę forum. Potem - zakup przyczepy. Jak wyszło na odwrót, to trudno, niech będzie na odwrót, ale oczekiwanie, że ktoś teraz może usiądzie, zrobi resume forum z kilku lat i wymyśli receptę na chociażby to żeby ten bajzel chociaż np. z grubsza umyć do zdjęcia żeby nie kłuło w oczy, a zainteresowany w tym czasie piweczko, to lekka przesada. Generalnie, może należałoby zmontować ekipę, która w pakiecie powitalnym wyszoruje ten "tron" i przyległości, albo skądinąd fajny zbiornik na szarówkę. 

A pomysły - fakt - coraz bardziej egzotyczne. Było już w netach oklejanie cieknących narożników z zewnątrz taśmą dekarską, z poradnikiem video, bardzo opiniotwórczego jegomościa. Poszliśmy o krok dalej (papa). Szczerze mówiąc, dawno nie patrzyłem na ostatni dorobek kilku wielokrotnie wspominanych na forum vlogów, może jestem do tyłu. 

A na tą papę (też widziałem...), korciło mnie żeby napisać "Forum porad Castoramy i porady dekarskie są pod adresem ....."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Można kupić ,że tak powiem brudasa uwalonego bo poprzedni nie dbał wcale. Ale żeby takie foty  wstawiać no sorry ...

Chodzę w ciuchach roboczych i bez obawy na tapicerkę  wsiadam do czystej fury bez żadnych ochraniaczy czy też zarzuconych szmat na siedzenia. Trzeba tylko chcieć albo mieć taki nawyk. 

Nie są to może Snickersy ale zawsze czyste i często zmieniane.

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, filipert napisał:

 

Czeka nas chyba rewolucja kulturowa na forum ale i w terenie na kempingach ?

 

Ja też mam takie uczucie poparte wysypem dziwnych tematów na forum ktoś wrzuca temat i patrzy jak się gotuje a najbliższy długi weekend będzie próbką możliwości Januszy karawaningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • szary11 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.