Skocz do zawartości

przyczepa cięższa zarejestrowana na lżejszą


Grzegorz9876

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, BUMERANG napisał:

 

Jaka wielkość przyczepy? Mam Sterckemana 390 i waży na pusto solidne 700kg. Zmierz tamtą i wszystko będziesz wiedział. A dodatkowo waga - jak cyganka, prawdę Ci powie.

460 (w papierach ma DMC 750) czy to oznacza że na wadze ze sprzętem nie powinna przekroczyć tej wagi bo się już w tym gubię.

Czy dobrze rozumuję? DMC - MW = waga jaką mogę dołożyć np klima, woda, akumulatory, bagaże itp?

Bardzo proszę o rzeczowe odpowiedzi bez rozbujałych komentarzy bo powyżej wątek poszedł w dziwnym kierunku i przestałem się w tym łapać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 minut temu, Grzegorz9876 napisał:

460 (w papierach ma DMC 750) czy to oznacza że na wadze ze sprzętem nie powinna przekroczyć tej wagi bo się już w tym gubię.

Tak, RMC przyczepy nie może być większe niż DMC, w twoim wypadku przyczepa może ważyć, po obciążeniu "bagażami, maksymalnie 750 kg

13 minut temu, Grzegorz9876 napisał:

Czy dobrze rozumuję? DMC - MW = waga jaką mogę dołożyć np klima, woda, akumulatory, bagaże itp?

Tak, DMC - MW = ładowność przyczepy. Oczywiście w teorii, bo MW w DR ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacek00 napisał:

Tak, RMC przyczepy nie może być większe niż DMC, w twoim wypadku przyczepa może ważyć, po obciążeniu "bagażami, maksymalnie 750 kg

Tak, DMC - MW = ładowność przyczepy. Oczywiście w teorii, bo MW w DR ma niewiele wspólnego z rzeczywistością

 

a co to DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pjetko napisał:

Dowod Rejestracyjny 

:) Ok ta przyczepa, którą jestem zainteresowany w pozycjach F1,F2 i G ma 750kg co to oznacza? D1 SAM, z 2013, Największy nacisk osi 7,35kn

Że lekka to wiem i nie trzeba robić przeglądów ale reszty nie rozumiem bo z tego wynika, że nic nie mogę do niej włożyć?

Edytowane przez Grzegorz9876 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Grzegorz9876 napisał:

:) Ok ta przyczepa, którą jestem zainteresowany w pozycjach F1,F2 i G ma 750kg co to oznacza? D1 SAM, z 2013, Największy nacisk osi 7,35kn

Że lekka to wiem i nie trzeba robić przeglądów ale reszty nie rozumiem bo z tego wynika, że nic nie mogę do niej włożyć?

Nic z DR nie wynika. Trzeba pojechać na wagę i zważyć - wtedy będziesz wiedział czy ma jakąś ładowność czy to wałek. Swoją drogą to co to za SAM z 2013 roku? Czemu SAM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Nic z DR nie wynika. Trzeba pojechać na wagę i zważyć - wtedy będziesz wiedział czy ma jakąś ładowność czy to wałek. Swoją drogą to co to za SAM z 2013 roku? Czemu SAM? 

Obstawiam że po zważeniu będzie trzeba z niej wyrzucić z 250kg, aby się zmieścić w tych 750. Tylko czy będzie co wyrzucić.  Można jeździć z dwoma przyczepkami, i na przykład meble wozić osobno na towarówce ?

5 minut temu, BUMERANG napisał:

Bo wałek. Będzie ważyć na pusto koło 800 kg.

Dorzucam jeszcze 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-osobowa z klimą będzie ważyć 750 kg pusto? Kiepsko to widzę nawet przy lekkiej konstrucji Sterckemana. Pierwsza kontrola i przeciętnie kumaty policjant/inspektor ITD i pozamiatane, zatrzyma DR. Ważenie na pusto (każe Ci ją rozpakować do imentu), i będzie zonk. Bardziej kumaty zrobi to nawet bez ważenia. Art. 132 ust. 1 lit. a) ustawy Prawo o ruchu drogowym jak najbardziej stanowi do tego podstawę (przypadki opisane po "w szczególności (...)" nie wyczerpują przypadków i podstaw zatrzymania DR). Jak już zatrzyma dowód rejestracyjny, to szukaj wiatru w polu, możesz go nie odzyskać (wątpię żeby dzisiaj jakikolwiek diagnosta podłożył głowę i potwierdził wagę 750kg), a wtedy cepę można ustawić na działce lub jako stróżówkę, byle opłacać za nią OC. Bez DR sprzedawalność żadna, tylko kłopot, aż do wyrejestrowania.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i powiem szczerze że po prostu nie wierzę. Grzegorz9876- już w pierwszym swoim poście sam stwierdzasz że z tą przyczepą jest coś nie tak jeśli  chodzi o masy.  Później oglądasz przyczepę - widzisz Sterckemana a w DR sam i ty dalej się zastanawiasz ?

Ktoś miał przyczepę bez dokumentów , nie ważne dlaczego ( może np. była kradziona) , za pomocą "diagnosty" zrobił wałek i zarejestrował to jako sam . A zarejestrował ją jako lekką żeby ta  nigdy więcej nie musiała jechać na przegląd , żaden normalny diagnosta by jej nie przepuścił.  Myślę że policjant przy kontroli jeżeli tylko będzie chciało mu się bawić w papierologię zatrzyma dowód i  tak zakończy życie tego wynalazku. Nie mam kompletnie pojęcia  co z właścicielem takiej przyczepy ale myślę że czekają go kłopoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Astrah napisał:

Tak czytam ten wątek i powiem szczerze że po prostu nie wierzę. Grzegorz9876- już w pierwszym swoim poście sam stwierdzasz że z tą przyczepą jest coś nie tak jeśli  chodzi o masy.  Później oglądasz przyczepę - widzisz Sterckemana a w DR sam i ty dalej się zastanawiasz ?

Ktoś miał przyczepę bez dokumentów , nie ważne dlaczego ( może np. była kradziona) , za pomocą "diagnosty" zrobił wałek i zarejestrował to jako sam . A zarejestrował ją jako lekką żeby ta  nigdy więcej nie musiała jechać na przegląd , żaden normalny diagnosta by jej nie przepuścił.  Myślę że policjant przy kontroli jeżeli tylko będzie chciało mu się bawić w papierologię zatrzyma dowód i  tak zakończy życie tego wynalazku. Nie mam kompletnie pojęcia  co z właścicielem takiej przyczepy ale myślę że czekają go kłopoty.

 

Już 2 razy napisałem dziękuję za odpowiedzi, dużo się dowiedziałem z tego forum część od znajomych i teraz wiem więcej bo na początku byłem całkowicie zielony i nie wiedziałem gdzie i kogo zapytać. Część komentarzy była bardzo rzeczowa część jk Twój lekko złośliwa a reszta przegadywała się co do własnej racji.

Tym rzeczowym po raz 3 dziękuję za rozjaśnienie całkiem obcych mi kwestii a resztę pozdrawiam ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



część jk Twój lekko złośliwa


No nie wiem, złośliwości tu nie widzę. Według mnie komentarz kolegi Astrah jest chyba najtrafniejszy. Kupiłbyś auto, nie wiem, nawet Skodę, z 2013 roku jeśli w dowodzie stałoby, że to SAM? Ja bym nie kupił, ale to Twoje pieniądze.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzy_ napisał:


 

 


No nie wiem, złośliwości tu nie widzę. Według mnie komentarz kolegi Astrah jest chyba najtrafniejszy. Kupiłbyś auto, nie wiem, nawet Skodę, z 2013 roku jeśli w dowodzie stałoby, że to SAM? Ja bym nie kupił, ale to Twoje pieniądze.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Wydawało mi się że zamknąłem temat już 3 razy 

po raz 4 zamykam i dziękuję wszystkim, za pomoc szczerą i inną. Do nikogo nie czuję urazy jestem wdzięczny itd itp. 

Pozdrawiam wszystkich i dajcie już spokój z komentarzami do tego wątku zrozumiałem wasze sugestie i nie kupuję!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.