Skocz do zawartości

W końcu odebrane Hobby Excellent 650 UMFe


AdamWLKP

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, G13 napisał:
12 minut temu, AdamWLKP napisał:

Gdzie poniesie tam pojadę ?

Nie wiem skąd wczoraj wziąłem tą wagę ( tak pamiętałem). Właśnie chwyciłem dowód masa własna 1691. Ciągnąc ją nie zauważyłem , aby byłą jakaś ciężka 

Ale jak doposażysz przyczepę to waga idzie ostro w górę. Zawłaszcza movery, klima, dodatkowe ogrzewanie, woda

No właśnie o to mi chodziło kiedy pisałem, że pusta to czasem nie pusta. 

Też mam podobny gabaryt i fabrycznie poniżej 1500kg w papierach i na wadze musiała mieć, bo po zliczeniu dodatkowego, stałego wyposażenia, wszystko się zgadza i waży około 1700.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

12 minut temu, filipert napisał:

No właśnie o to mi chodziło kiedy pisałem, że pusta to czasem nie pusta. 

Też mam podobny gabaryt i fabrycznie poniżej 1500kg w papierach i na wadze musiała mieć, bo po zliczeniu dodatkowego, stałego wyposażenia, wszystko się zgadza i waży około 1700.

 

1700 kg aż się wierzyć nie chce, patrząc na masę mojej przyczepki o podobnych gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, filipert napisał:

Słowo "pusta" jest bardzo względne ?

To się zgadza, dlatego podnosiłem dmc. 

- markiza 50kg

-solar aku 30kg 

-mover 40kg 

-klima 40kg 

- koło zapasowe z zestawem alko ( zapomniałem w opisie ) 30kg

- wykładzina 10kg

- butla gaz 15kg

-przedsionek do markizy panorama 25kg

-zbiornik wody pitnej plus toaleta 55 ( oczywiście długie podróże tylko)

-Duża lodówka też zobowiązuje :)-10kg 

-wykładzina przedsionka kinetic 9kg

-stół 15kg 

-5 krzeseł ,dwa leżaki 50kg

- Tv z mocowaniem 10kg

-mikrofala plus okap 25kg 

-Bagażnik na ścianę 13kg -opcjonalnie rowery

-przedłużacze prądu 12kg 

-Grill gazowy , kuchenka 11kg

i tak w sumie to jest moja wersja na pusto , jeszcze nie ma   pościeli ,ręczników ,talerzy, szklanek , sztućców oraz wielu małych dodatków jak przyłącze zewnętrzne  gazu ,wody, dodatkowa klapka schowka ,nawet dynamiczne światła domówione w hobby ważą 1kg ). Z tego co wypisałem już jest 450kg przy ładowności 509kg dużo już nie zostaje. Oczywiście mam jeszcze do dyspozycji ogromny bagażnik w samochodzie więc stresu nie ma. 

 

44 minuty temu, G13 napisał:

Ale jak doposażysz przyczepę to waga idzie ostro w górę. Zawłaszcza movery, klima, dodatkowe ogrzewanie, woda... Zważ sobie dla zdrowia.

Czekam jeszcze na kilka rzeczy z Obelinka i jak będzie wszystko ,aby była gotowa do jazdy to tak zrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,czy to jest normalne ,że jest woda na uszczelce? Noc w 4 osoby spędzona w przyczepie ,ale od rana obfite opady deszczu i na oknie od strony dyszla stoi woda jak na zdjęciach.

Po wytarciu ręcznikiem ponownie się pokazała .

20210502_080122.jpg

20210502_080126.jpg

20210502_085053.jpg

20210502_085058.jpg

20210502_085101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, AdamWLKP napisał:

Koledzy ,czy to jest normalne ,że jest woda na uszczelce? Noc w 4 osoby spędzona w przyczepie ,ale od rana obfite opady deszczu i na oknie od strony dyszla stoi woda jak na zdjęciach.

Po wytarciu ręcznikiem ponownie się pokazała .

 

Rozumiem że ogrzewanie cały czas chodziło a przyczepa przedtem nie stała w garażu lub nie była wygrzana, to normalne, moja stoi w suchym garażu i nic, brata pod chmurką i szyby i uszczelki mokre, tak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, peja76 napisał:

Rozumiem że ogrzewanie cały czas chodziło a przyczepa przedtem nie stała w garażu lub nie była wygrzana, to normalne, moja stoi w suchym garażu i nic, brata pod chmurką i szyby i uszczelki mokre, tak to jest.

Dokładnie , ogrzewanie gazowe chodziło , przyczepa stoi pod chmurką do jesieni , dopiero zrobię wiatę lub garaż. Dzieciaki spały na podkowie i tam nic mokrego nie było , tylko od strony łózka małżeńskiego 

45 minut temu, jacek00 napisał:

Nie, nie jest to normalne. U mnie też dziś lało jak z cebra ale ani grama wody na oknach nie miałem

Dzięki. Zadzwonię we wtorek do dilera ,podeślę zdjęcia i  zobaczymy co powiedzą , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że ogrzewanie cały czas chodziło a przyczepa przedtem nie stała w garażu lub nie była wygrzana, to normalne, moja stoi w suchym garażu i nic, brata pod chmurką i szyby i uszczelki mokre, tak to jest.
Moja nie stała w garażu, poprzednia też nie. I nigdy takich rzeczy nie miałem. Oczywiście pojawiała się jakaś tam rosa ale woda w takich ilościach może sugerować że jednak gdzieś jest jakaś nieszczelnośc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AdamWLKP napisał:

Dokładnie , ogrzewanie gazowe chodziło , przyczepa stoi pod chmurką do jesieni , dopiero zrobię wiatę lub garaż. Dzieciaki spały na podkowie i tam nic mokrego nie było , tylko od strony łózka małżeńskiego 

Dzięki. Zadzwonię we wtorek do dilera ,podeślę zdjęcia i  zobaczymy co powiedzą , 

Na moje nie wygrzana i tak się dzieje, brachol też wczoraj rano miał okna i uszczelki mokre. Na wyjazdach zimowych po dwóch dniach też mi się na uszczelkach zbiera woda.

6 minut temu, jacek00 napisał:
31 minut temu, peja76 napisał:
Rozumiem że ogrzewanie cały czas chodziło a przyczepa przedtem nie stała w garażu lub nie była wygrzana, to normalne, moja stoi w suchym garażu i nic, brata pod chmurką i szyby i uszczelki mokre, tak to jest.

Moja nie stała w garażu, poprzednia też nie. I nigdy takich rzeczy nie miałem. Oczywiście pojawiała się jakaś tam rosa ale woda w takich ilościach może sugerować że jednak gdzieś jest jakaś nieszczelnośc

Może za słabo grzejesz i mała różnica temperatur:D lub masz okna na mikro wentylację otwarte to wtedy wiadomo nie będzie takiej sytuacji inaczej to norma.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AdamWLKP napisał:

Tak ,ale woda tylko na szybie od czoła, jak na zdjęciu z boku przyczepy pierwsze okno jest też przy łóżku ,a ono było suche

20210424_192035.jpg

U mnie też tak jest że pierwsza robi się mokra przednia szyba, może temu że jest tam bakkista i inna różnica temperatur, w zieleńcu po dwóch dniach miałem na przednich oknach też mokre uszczelki nawet bym powiedział że bardzo mokre woda stała , brachol wczoraj miał mokre oknach od pientrusów, przód suchy ale on ma nadmuch na przednią szybę w końcu Tabbert za coś się płaci?

Moja przyczepa ma taki sam przód jak twoja. W poprzedniej dethleffs też mi się robiły skropliny na uszczelkach ale na bocznych szybach. Na fotce nadmuch w Tabbercie.

 

20210319_114640.jpg

20200915_151600.jpg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, peja76 napisał:

U mnie też tak jest że pierwsza robi się mokra przednia szyba, może temu że jest tam bakkista i inna różnica temperatur, w zieleńcu po dwóch dniach miałem na przednich oknach też mokre uszczelki nawet bym powiedział że bardzo mokre woda stała , brachol wczoraj miał mokre oknach od pientrusów, przód suchy ale on ma nadmuch na przednią szybę w końcu Tabbert za coś się płaci?

Moja przyczepa ma taki sam przód jak twoja. W poprzedniej dethleffs też mi się robiły skropliny na uszczelkach ale na bocznych szybach. Na fotce nadmuch w Tabbercie.

 

20210319_114640.jpg

20200915_151600.jpg

I od tej strony nadmuchów żadnych nie ma jedynie wentylacja grawitacyjna pod łóżkiem. Dzisiaj ogrzewanie wyłączone i śpimy w domu, rano zobaczę co będzie ( deszczu sobie życzę ). 

Jeżeli będzie sucho to wezmę karcher i ją umyję i będzie wszystko wiadomo.  Nowa przyczepa takich wad mieć nie powinna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.