Skocz do zawartości

Xc60


Radekcx60

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Radekcx60 napisał:

Czy przyczepa Fendt 590 będzie odpowiednia do tego auta

Dziwnie sformuowane pytanie? A może złe podejście? Przyczepa ma pasować Tobie i rodzinie = odpowiadać Twoim zapotrzebowaniom głównie funkcjonalnym.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne to:

Moc auta jest dobra. Stosunek masy przyczepy do masy własnej samochodu niemalże równy więc tu uwaga o maksymalne dociążanie holownika a nie przyczepy. Polecam wątki poświęcone wężykowaniu. Dodatkowym minusem będzie wysoki profil opon oraz wysoki środek ciężkości auta. Generalnie SPOKO. W przyszłości też będę celował w takie auto jednak mam zapotrzebowanie na mniejsze przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Radekcx60 napisał:

Witam posiadam Volvo xc60 z 2016 o mocy 220 km.Czy przyczepa Fendt 590 będzie odpowiednia do tego auta DMC 1800km przyczepy.

Bardziej niż moc w takim wypadku liczą się masy i to nie do końca te z dowodu a z wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam ze mowisz o D5 (AWD), wiec pewnie masz DMC auta 2500 z groszem. W dowodzie masz pewnie DMC przyczepy z hamulcami - 2000, ale wtedy nie bedziesz spelnial przelicznika 1.33, wiec chyba maks DMC przyczepy pod DMC auta to 1850. Jak masz B+E to mozesz smigac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Radekcx60 napisał:

 całkowita 2505kg.

 

1 godzinę temu, Radekcx60 napisał:

DMC 1800km przyczepy

Czyli podobny układ mas jak u mnie, tylko ja mam dwie osie.

Tak jak @Tomii pisze, tutaj jesteśmy na granicy dopuszczalnych mas a zestaw będzie pewnie zawsze przekraczał 4 tony wiec trzeba  dobrze dociążać holownik i uważnie masy w przyczepie rozkładać oraz ostrożnie jeździć.

Nie wiedziałem, że XC60 są tak ciężkie.

P.S.

pochwal się w odpowiednim dziale tą przyczepką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, filipert napisał:

 

Czyli podobny układ mas jak u mnie, tylko ja mam dwie osie.

Tak jak @Tomii pisze, tutaj jesteśmy na granicy dopuszczalnych mas a zestaw będzie pewnie zawsze przekraczał 4 tony wiec trzeba  dobrze dociążać holownik i uważnie masy w przyczepie rozkładać oraz ostrożnie jeździć.

Nie wiedziałem, że XC60 są tak ciężkie.

P.S.

pochwal się w odpowiednim dziale tą przyczepką

 Ja tez nie, dlatego szukam przyczepy z DMC do 1700 by sie w B96 zmiescic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PawsonStrażak998 napisał:

Coś mogę dodać skrzynia manualna czy automat

Do automatu powinna być dodatkowa chłodnica oleju bo można sobie bigosu narobić ??

 

O ile mi wiadomo Volvo nic takiego nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Analog82 napisał:

 

O ile mi wiadomo Volvo nic takiego nie przewiduje.

Cześć.

Moim zdaniem auto na granicy mas albo ciut niestety za. Kolego montuj chłodnice bo jest tu co najmniej dwie osoby które spaliły skrzynie w XC 70 ciągnąć mniejsze przyczepy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Commander napisał:

Cześć.

Moim zdaniem auto na granicy mas albo ciut niestety za. Kolego montuj chłodnice bo jest tu co najmniej dwie osoby które spaliły skrzynie w XC 70 ciągnąć mniejsze przyczepy.

 

 

Masz moze link albo temat gdzie to bylo opisane? Bardzo ciekawy jestem dokladnie jaki rocznik, jaki silnik, bo opcji skrzyn jest dosc sporo. Nawet w samym D4 w zaleznosci od pojemnosci moze byc 8 stopniowa lub 6cio. A i tych 6cio stopniowych byly 2 czy tez 3 mozliwosci automatu. O ile 8mio stopniowe byly stosowane w silnikach z mniejszym momentem, to taka chlodnica moze miec sens, ale w 6cio o ile sie nie paluje spod swiatel nic nie powinno sie dziac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.