Skocz do zawartości

Szczelina między szafkami a sciana


Rekomendowane odpowiedzi

 Witam

Od lutego jestem jak już mówiłem właścicielem Hobby 420 z 91 roku. Cały czas coś tam grzebie, poprawiam naprawiam, analizuje. Teraz trafiłem na następującą rzecz która nie daje mi spokoju a mimo wertowania forum nie znalazłem na to odpowiedzi. A mianowicie szczeliny pomiędzy szafkami a ścianami pionowymi a dokładniej szafka kuchenna oraz dużą szafą z wnęka na tv ma kilku milimetrową szczelinę która zmniejsza się w raz z wysokością. Mocowania szafki do ściany wyglądają jakby drewno że starości i pracy zluzowalo wkręta . Od spodu pod przyczepa nie widzę by coś się działo niepokojące z konstrukcją przyczepy.

Możecie mi coś poradzić, czy tego typu zjawiska są normalne w starych przyczepach z powodu eksploatacji w polskich warunkach (jakość dróg w zeszłych latach) czy tez może być to efekt najazdu na próg. 

W końcu czy coś z tym robić bo na pewno ma to wpływ na sztywność przyczepy, podejrzewam że ciężko będzie to na nowo zamontować stare mocowania zapewne nie będą trzymac. A nowe kontowniki nie wiem jak wzmocnienia przebiegają w ścianach. Myślałem by to może od wnętrza mamutem uzupełnić a od zewnątrz użyć jakiego kitu pod kolor albo silikonu by to jakoś wyglądało i usztywnili ściany w stosunku do szafy

 

 

IMG_20210401_174418.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Klasyka zagadnienia. W nówkach sztukach za 200 i więcej takie rzeczy się dzieją.

Niestety nie  jest to spawana stalówka więc....

Przyczepa stara - przedmuchaj szczelinę , w szczelinę masa elastyczna ala klej i ewentualnie jakieś maskowanie jeśli oko będzie ci przeszkadzać.

Jak dokręcisz grubszym wkrętem to i tak mebel wróci do tej pozycji. Każdy model , każda wersja ma takie swoje miejsca.

Nie ma co przeżywać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdz czy nie ma gdzieś zgnilizny, mój znajomy tez tak miał jak dobrze obejrzał to znalazł słaby punkt, było to z przodu bakkisty przy dole, był to dethleffs, na początku też mu dołem szafka odchodziła, a po paru wyjazdach zaczęły się większe cyrki dziać.

Nie powiedziane że taka sytuacja jest u ciebie ale dobrze obejrzyj przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ostatnie lata była na pewno garażowania co w sumie widac po stanie. Na pewno kiedyś ciekla w lewym tylnim narożniku (przeciwna strona do łazienki) ale teraz było tam sucho  i obecnie przeciek a właściwie podciekalo od spodu przy baliście w dolnej części. Osuszylem to ponawiercalem otwory od środka w narozniku i wpuściłem D4 od środka, wypłynął na dole przy baliście więc powinno to być teraz szczelne. I to były jedyne miejsca problematyczne jakie znalazłem.

Liczę że jednak nie będzie to jakaś ukryta zgnilizna. Szafki które odeszły są w środkowej części a miejsca które znalazłem w narożnikach. Co ciekawe ściany łazienki nie odchodzą od ściany.

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiło się ciepło wczoraj, w przyczepie temperatura mocno podskoczyła i mam wrażenie że szczelina między sufitem a ta wysoka szafka mi się znacznie powiększyła tak jak by sufit się wygial, od spodu nic nie widać by się coś z podłogą dzialo. Z przeciwnej strony też się coś zadziało.

IMG_20210509_165406.jpg

IMG_20210509_165406.jpg

IMG_20210509_165402.jpg

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, jakby szafki chciały "zwisnąć" w kierunku środka/podłogi - coś jednak sie dzieje. Sprawdź na wszelki słuczaj, czy podłoga mimo, że według Ciebie sucha - nie ma ochoty robić sie w odwrócone "U"... . Miłego dnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogę już wielokrotnie sprawdzałem bo mi to spokoju nie dawało i nic nie widzę . Jakiś czas temu położyłem cienkie klejone winylowe panele na podłogę bo mnie te linoleum orginalne raziło i nawet patrząc na nie nie widzę by się coś rozlazilo, szpary się robiły czy coś .

A z drugiej strony ta szafka wisząca w narozniku sufitu? To jest przeciwległą strona.

uPDATe 

Tak patrzę na zdjęcie i widzę że dziwna perspektywa wyszła. Ta szafa nie wygląda w rzeczywistości jak by się przechylała do środka a tak może wyglądać. Tu jedynie chodzi o szczelinę przy suficie (narożnik) reszta dolega.

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłożyłem profil metalowy do sufitu i wygląda że do odksztalcenie dachu. W reszcie przyczepy profil przylega normalnie. Zastanawiam się co z tym zrobić, próbować naciągać czy poczekać aż temperatura spadnie licząc że się sportem wyprostuje i wtedy to lepiej wzmocnić .

 

 

IMG_20210510_171741.jpg

IMG_20210510_171722.jpg

IMG_20210510_171648.jpg

IMG_20210510_171651.jpg

IMG_20210510_171640.jpg

IMG_20210510_171636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem nowa zagadkę , w tyle przyczepy mam jakby w kilku miejscach spuchnięta blache. Wydaje mi się że gdyby to był przeciek to napuchlo by od środka a nie rozepchalo blachę u góry. I co mogło tak napuchnac w środku. Czy to może efekt nieudanej naprawy po gradobiciu?

IMG_20210510_173446.jpg

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.