Skocz do zawartości

Szczelina między szafkami a sciana


Rekomendowane odpowiedzi

Odkryłem nowa zagadkę , w tyle przyczepy mam jakby w kilku miejscach spuchnięta blache. Wydaje mi się że gdyby to był przeciek to napuchlo by od środka a nie rozepchalo blachę u góry. I co mogło tak napuchnac w środku. Czy to może efekt nieudanej naprawy po gradobiciu?

uPDATe.

Kolejny dzień upałów, temperatura rośnie problem się pogłębia. Może powinienem zostawić otwarte okna dachowe przy takich temperaturach.

IMG_20210511_165832.jpg

IMG_20210511_165705.jpg

IMG_20210511_165655.jpg

 

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak przyczepa stoi? Czy głównie stoi na kołach i na kółku podporowym a podpory  tylko do stabilizacji, czy tylko na samych podporach, a koła w górze i oczywiście czy jest wypoziomowana? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Arkady11 napisał:

A jak przyczepa stoi? Czy głównie stoi na kołach i na kółku podporowym a podpory  tylko do stabilizacji, czy tylko na samych podporach, a koła w górze i oczywiście czy jest wypoziomowana? 

Może tędy trop gdzieś zawiedzie do logicznego wyjaśnienia, bo zagadkowość sytuacji narasta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypoziomowana i stoi na kołach z opuszczonymi podporami tak jak gdzieś tu czytałem kręcą aż poczuje opór i cofam pół obrotu czy jakoś tak to było. 

Poniżej zdjęcia które zrobiłem kilka dni temu.

IMG_20210510_180440.jpg

IMG_20210510_180444.jpg

IMG_20210510_180448.jpg

IMG_20210510_180451.jpg

IMG_20210510_180459.jpg

IMG_20210510_180508.jpg

IMG_20210510_180527.jpg

IMG_20210510_180416.jpg

IMG_20210510_180411.jpg

Może ją zbyt ciepło tam mam przyczepa zamknięta na fest i przykryta ta oodychajaca plandeka z polistyrenu z Juli. Może powinienem ja rozszczelnić by nie było takiej wysokiej temperatury w środku. To moja pierwsza przyczepa i może tu coś źle robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spada szpara zanika. Nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Czy ktoś wie jak gruby jest dach w tej przyczepie i jak zbudowany. Czy da radę wkręcić jakieś katowniki wewnątrz szafy czy będą miały się czego trzymać.

 

 

IMG_20210513_181227.jpg

IMG_20210513_181147.jpg

IMG_20210513_181141.jpg

IMG_20210513_181111.jpg

IMG_20210513_181135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dotnet9000 napisał:

No znalazłem przyczynę nie wiem co miałbym jeszcze szukać.

 

Jaką przyczyne? Teoria  że przyczepa ma za ciepło i dlatego całość się wybrzusza jest IMO irracjonalna. Przeciez przyczepy stoją często w dużo wyzśzych temperaturach i nic się nie dzieje. Wg mnie przyczepa Ci pracuje, straciła sztywność, i oddziela się od podłogi. Efekt jest taki że się rozłazi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 06:09, Dotnet9000 napisał:

I co mogło tak napuchnac w środku. Czy to może efekt nieudanej naprawy po gradobiciu?

W 90% przyczep dachy są pofalowane. Blacha płaska nie ma sztywności! To normalne.

Wypoziomowanie przyczepy owszem wpływa na stabilność konstrukcji ale : podłoga to też "przemysłowa kanapka" zastosowano w środku styropian zwykły (a nie twardy styrodur)więc on też przez wiele lat mógł ulec odkształceniu = zgnieceniu. Może szafa pracuje razem z niestabilną podłogą a problem uwidocznił się u góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega może mi wyjaśni jak to jest że jak przyłożę płaski profil do sufitu to teraz dolega a jak były te upały nie przylegał w miejscu gdzie rozeszła się szafa od sufitu. Dlaczego ta szafa dolega do ściany i podłogi a nie rozłazi się na dole skoro podłoga jest nie stabilna.

Efekt jest taki w raz ze wzrostem temperatury szczelina się powiększała, zaczeła spadać zaczęła się zmiejszać, przyszedł pierwszy deszcz wróciła do stanu pierwotnego.

I

Jeździłem wiele dni, oglądałem , mierzyłem, dotykałem i widzę że coś się dzieje z tym sufitem, Przyjrzyjcie się zdjęcia sufitu gdy przykładam płaskownik.

 

Edytowane przez Dotnet9000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega może mi wyjaśni jak to jest że jak przyłożę płaski profil do sufitu to teraz dolega a jak były te upały nie przylegał w miejscu gdzie rozeszła się szafa od sufitu. Dlaczego ta szafa dolega do ściany i podłogi a nie rozłazi się na dole skoro podłoga jest nie stabilna.
Efekt jest taki w raz ze wzrostem temperatury szczelina się powiększała, zaczeła spadać zaczęła się zmiejszać, przyszedł pierwszy deszcz wróciła do stanu pierwotnego.
I
Jeździłem wiele dni, oglądałem , mierzyłem, dotykałem i widzę że coś się dzieje z tym sufitem, Przyjrzyjcie się zdjęcia sufitu gdy przykładam płaskownik.
 
Przyczepa pracuje, materiały itp także. To co widzisz to jest skutek, a nie przyczyna. Czyli rozłazi się czego efektem jest to co przedstawiasz na zdjeciach. A co jest przyczyną? Ja swoje zdanie napisałem powyzej - cała przyczepa straciła sztywność. Dach w przyczepie to tylko przykrycie całości. Cała konstrukcja trzyma się na podłodze, ścianach i meblach i u ciebie tu ewidentnie gdzieś leży problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wytłumacz mi dlaczego nie widzę odkształceń w podłodze, nie widzę szpar między ścianami a podłogą. Bo przecież jeżeli sufit się wygina to powinien powód tego gdzieś być widoczny a tego mimo wielu godzin spędzonych na przyczepie go nie znalazłem.

"Dach w przyczepie to tylko przykrycie całości. Cała konstrukcja trzyma się na podłodze, ścianach i meblach i u ciebie tu ewidentnie gdzieś leży problem. "

No i sam sobie zaprzeczasz,  szpara jest na suficie nie na ścianie i nie na podłodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dotnet9000 napisał:

No ale wytłumacz mi dlaczego nie widzę odkształceń w podłodze, nie widzę szpar między ścianami a podłogą. Bo przecież jeżeli sufit się wygina to powinien powód tego gdzieś być widoczny a tego mimo wielu godzin spędzonych na przyczepie go nie znalazłem.

"Dach w przyczepie to tylko przykrycie całości. Cała konstrukcja trzyma się na podłodze, ścianach i meblach i u ciebie tu ewidentnie gdzieś leży problem. "

No i sam sobie zaprzeczasz,  szpara jest na suficie nie na ścianie i nie na podłodze.

 

No to skręcaj sufit do mebli, skoro to temperatura jest przyczyną to po skręceniu powinno być wszystko w porząkdu. Tylko nadal pozostaje pytanie otwarte, od czego się to stało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.