Skocz do zawartości

Toaleta przenośna


Greg.

Rekomendowane odpowiedzi

ilość płynu jest inna.

50ml na każde 10L wody/odpadów.Więc przy poj. 21L wlewasz tylko 100ml. 

 

Ja użytkuję 15L (góra) na 21L (dół). Z racji, że moje dziewczyny (żona i córka) kompletnie nie korzystają z toalet na kempingu tylko w cepce a i ja tylko "1" w na kempingu a "2" już u siebie ;) to opróżniam co 2-3 dni. W zależności od potrzeb (ale też dla mnie granicą do opróżnienia jest 3/4 zapełnienia) a nie jak u niektórych jak już pod korek narobione bo szkoda kasy na te 100ml płynu (tak widziałem/znam takich osobiście).

 

Jeżeli chodzi o górę to zalewam około 8-9 L wody z płynem (od tego sezonu stosuję już tylko jeden płyn - niebieski na dół i górę. Jest tylko inna proporcja i można go tak używać :)). To mi daje właśnie właśnie to, że jak już dół mam zapełniony w 3/4 pojemności to "wyprowadzam kota na spacer" i jednocześnie obsługując dół obsługuje i górę więc nie ma stresu.

 

Ale koledzy dobrze radzą kupuj większą 21L i według mnie również dużą górę (max. to właśnie 15/21). całkiem już wygodnie się siedzi. Każda mniejsza pojemność powoduje niższy punkt siedzenia. A może się okazać, że jak skorzysta Twoja żona to będzie miała "kolana przy uszach" tak będzie nisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Teraz jestem ugruntowany co do wielkości - bedzie duża :)

 

Teraz kolejne pytania:

 

1. Wydaje mi się że wskażnik zapełnienia jest wskazany a nie jest zbędnym luksusem?

2. Czy ważne są:

         a) odpowietrzanie - chyba nie wszystkie to mają

         B) kółeczka - chyba o czymś takim czytałem

         c) pojemnik na chemię

         d) pojemnik na papier toaletowy

         e) czy ta pompka ręczna jest wystarczająca

 

 

Czy już lekko przesadzam zamiast zakupić i robić co trzeba :D

 

A czy w jakichś marketach można kupić taki tron czy raczej w specjalistycznych sklepach??

 

Bo to zawsze inaczej przymierzyć swoje 107 kg :D czy jest idealnie dopasowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło. Teraz jestem ugruntowany co do wielkości - bedzie duża :)

 

Teraz kolejne pytania:

 

1. Wydaje mi się że wskażnik zapełnienia jest wskazany a nie jest zbędnym luksusem?

2. Czy ważne są:

a) odpowietrzanie - chyba nie wszystkie to mają

B) kółeczka - chyba o czymś takim czytałem

c) pojemnik na chemię

d) pojemnik na papier toaletowy

e) czy ta pompka ręczna jest wystarczająca

 

 

Czy już lekko przesadzam zamiast zakupić i robić co trzeba :D

 

A czy w jakichś marketach można kupić taki tron czy raczej w specjalistycznych sklepach??

 

Bo to zawsze inaczej przymierzyć swoje 107 kg :D czy jest idealnie dopasowane :D

Kup thetforda i będzie dobrze. Te wszystkie pojemniki są Ci średnio potrzebne. Wskaźnik pewnie jakiś będzie, ale i tak będziesz widział otwierając "oczko" ile jeszcze możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w prawdzie wskaźnik mam ale on dział tak sobie (a mam tron Thetford coś tam, coś tam DeLux).

W sensie jak jest 3/4 zbiornika to pokazuje 1/2 ;)

Ale jak otworzysz "oczko prawdy" w toalecie to i tak widzisz ile prawdy już tam się znalazło. Jak dla mnie nie konieczne ale miły dodatek :).

 

Ad. a) odpowietrzenie zbiornika dolnego jest dla mnie bardzo istotne. Nie chlapie przy opróżnianiu, opróżnia się zdecydowanie szybciej (a jest to czynność którą wykonać szybko i sprawnie niż spędzać przy niej czas).

 

Ad.b ) kółeczek nie znajdziesz w toalecie przenośnej. Są one w kasetach toalet stałych. Więc nie zaprzątaj sobie głowy. Jest na to patent aby nie dźwigać. Należy zaopatrzyć się w wózek zakupowy i sobie to przewozić :):

http://sklep.rabacik.pl/wozki-zakupowe/65-gimi-argo-wozek-zakupowy.html - link orientacyjny, a w Lidlu i Tesco bywają po 30-40zł.

 

Ad. c) to taki żarcik producentów. Pojemnik jest na 2 buteleczki o poj. 100ml. więc zupełnie bez znaczenia z mojego punktu bo i tak płyn kupujesz w butelkach 1L. Chyba, że lubisz przelewać z jednej do drugiej a potem do toalety itd. 

 

Ad. d) zależy. Ja papier trzymam obok na stojaczku. Chyba by mi się nie wygodnie z niego korzystało gdybym musiał wstać po robocie, wziąć papier, usiąść ponownie, zatrzeć ślady roboty ;) i znów stawać itd. Wolę miec papier pod ręką. Te pojemniki z reguły są w podstawie więc miałbyś go przy podłodze i pod sobą. 

 

Ad. e) Moja się spisuje w zupełności dla całej naszej familii. Nawet moja córka (6 latek) daje radę z tą pompką i utrzymaniem czystości. 

 

także kupuj i działaj :).

 

Co do sklepów to szukaj w necie (sklepy stacjonarne tez się wystawiają). Kiedyś widziałem w JULA i jeszcze w czymś takie coś ale nie o tych pojemnościach. 

Do tego było to jakiś dziwnych producentów a w cenie normalnego Thetforda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.