Skocz do zawartości

Toaleta przenośna


Greg.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja mam pytanko ,kupiłem proszek Thetforda niebieski w saszetkach do dolnego zbiornika ,ponoć jedna porcja na raz ,ale nie mam pewności bo na saszetkach brak napisów a pudełka nie mam bo kupiłem na próbe dwie saszetki,ile wody dać czy normalnie 3 litry???

może ktoś już miał z tym proszkiem styczność

???

koszt saszetki 4,50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajowo nalewam wody na "oko" i napewno mniej niż 3 litry - szkoda pojemności, a różnicy w działaniu nie zauważyłem.

 

Prawda :nono: Myślę, że np litr wystarczy na początek. Ze spłuczki sporo się dolewa.

 

Np. z płynmi laplaya mam wrażenie, że lepiej było dolewać więcej wody (większe rozproszenie płynu i chyba na początku szybciej wtedy to działało) a w thetfordzie i tak wszystko szybko się rozkładało więc mniejsza ilość wody i tak wystarczy.

Ale to tylko domysły... testów było za mało :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia zgodnie z instrukcją na opakowaniu nie więcej!!!

 

A używałeś Laplaya? Ja lałem jej przynajmniej o połowę więcej niż producent zalecał. Sugerowana dawka wg mnie nie była wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemia zgodnie z instrukcją na opakowaniu nie więcej!!!

 

A używałeś Laplaya? Ja lałem jej przynajmniej o połowę więcej niż producent zalecał. Sugerowana dawka wg mnie nie była wystarczająca.

Tego niestety nie, ale inne koncentraty i gotowe płyny markowe bardziej lub mniej jednak zazwyczaj pozostaje przy thetfordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Witam Mogę się podzielić z wami kwestią dotyczącą toalety przenośnej. Nabyłem pod namiot sprzęt firmy Thetford. Ten plastikowy wychodek ;) został doceniony przez najmłodszych członków mojej rodziny. Praktyczny jest z racji małych wymiarów (mieści się w bagażniku), wskaźnik fekaliów, nie jest niski ;) oraz szczelny. Jeśli użyję się dobrych płynów jego obecność jest praktycznie nie wyczuwalna. Może jest trochę ciężki później do przeniesienia ;) ale to raczej nie jest duży problem biorąc pod uwagę jaką wygodę niesie ze sobą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Mogę się podzielić z wami kwestią dotyczącą toalety przenośnej. Nabyłem pod namiot sprzęt firmy Thetford. Ten plastikowy wychodek ;) został doceniony przez najmłodszych członków mojej rodziny. Praktyczny jest z racji małych wymiarów (mieści się w bagażniku), wskaźnik fekaliów, nie jest niski ;) oraz szczelny. Jeśli użyję się dobrych płynów jego obecność jest praktycznie nie wyczuwalna. Może jest trochę ciężki później do przeniesienia ;) ale to raczej nie jest duży problem biorąc pod uwagę jaką wygodę niesie ze sobą. 

Po kilku dniach (deszczowych) na kempingu z dziećmi doszedłem do wniosku że nie obędzie się bez własnego tronu. Niestety spacer z trzyletnim dzieckiem w środku nocy w deszcz nie należy do najprzyjemniejszych. Prosiłbym jednak o podpowiedź co do wielkości litrażowych przeznośnych WC ?? Jest dużo konfiguracji i nie bardzo mam pojęcie którą wybrać ?? Żona mówi że mniejszą żeby łatwiej było nośić ale z drugiej strony jak mi wyjdzie biegać za często (a tak wogóle to jak często się biega - szybciej się zapełnia czy raczej mja termin przydatności??)

 

Proszę o wypowiedz użytkowników bo nie chcę kupić i stwierdzić że wszyscy mają 21L a ja mam 12 - lub odwrotnie bo wszyscy wiedzieli bo to oczywiste :D

 

PS czy producent podaje gdzieś ile idzie wody na jedno spłukanie?? O ile sie już zorientowałem to w dolną część lejemy od jednego do trzech litrów wody do rozcieńczenia płynu a nastepnie woda ze spłukania i nasze dodatki :D

Edytowane przez pathrow (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach (deszczowych) na kempingu z dziećmi doszedłem do wniosku że nie obędzie się bez własnego tronu. Niestety spacer z trzyletnim dzieckiem w środku nocy w deszcz nie należy do najprzyjemniejszych. Prosiłbym jednak o podpowiedź co do wielkości litrażowych przeznośnych WC ?? Jest dużo konfiguracji i nie bardzo mam pojęcie którą wybrać ?? Żona mówi że mniejszą żeby łatwiej było nośić ale z drugiej strony jak mi wyjdzie biegać za często (a tak wogóle to jak często się biega - szybciej się zapełnia czy raczej mja termin przydatności??)

 

Proszę o wypowiedz użytkowników bo nie chcę kupić i stwierdzić że wszyscy mają 21L a ja mam 12 - lub odwrotnie bo wszyscy wiedzieli bo to oczywiste :D

 

PS czy producent podaje gdzieś ile idzie wody na jedno spłukanie?? O ile sie już zorientowałem to w dolną część lejemy od jednego do trzech litrów wody do rozcieńczenia płynu a nastepnie woda ze spłukania i nasze dodatki :D

Kup 21 będzie się wygodniej siedziało na wyższej. Wymiana pewnie raz w tygodniu. Co 4-7 dni. Sam wyczaisz jak lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Im większa tym lepsza. Kilogramów niewiele, a komfort wy- oraz o- próżniania dużo większy. A dla dzieci to rzeczywiście super rozwiązanie. To co sam napisałeś: nigdy nie wiesz, kiedy będzie mu się chciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.