Skocz do zawartości

Oświetlenie diodowe


ML

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzis jestem po pierwszych próbach pasków ledowych :pub: zamontowałem w kibelku 60cm zimnego białego :-] światło bardzo mocne i równomiernie oświetlla pomieszczenie które od razu wydaje sie wieksze :-] nawet niewiem czy te 60cm to nie za dużo na taka małą klitke :pupa: w poniedziałek zamontuje też 60cm nad kuchnią i zobaczymy jak to wyjdzie ;) Nad łóżkami mam lampki na żarówki rurkowe i w nie mam zamiar tylko włożyć odpowiedniki z ledami bo bez sensu jest wymiana na paski :-] po całym zabiegu będzie o połowe mniejszy pobór na oświetlenie :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem rebus przy zakupie czy wziąść zimne czy ciepłe :mlot: w końcu postanowiłem na próbe wziąść zimne i nie żałuje :pub: zrobiło się wszystko większe czystsze itd na standartowej zarówce 21W wsztystko było zżółkniete zszarzałe i takie klaustrofobiczne teraz jest zupełnie inna bajka :-] efekt przeszedł moje oczekiwania :-]

 

A orientuje sie ktoś jaki efekt dają ledowe żarwóki rurkowe? efekt podobny do pasków? :pupa: i jak z ich mocą światła? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzis jestem po pierwszych próbach pasków ledowych :-] zamontowałem w kibelku 60cm zimnego białego :-] światło bardzo mocne i równomiernie oświetlla pomieszczenie które od razu wydaje sie wieksze :-] nawet niewiem czy te 60cm to nie za dużo na taka małą klitke :pub: w poniedziałek zamontuje też 60cm nad kuchnią i zobaczymy jak to wyjdzie :-] Nad łóżkami mam lampki na żarówki rurkowe i w nie mam zamiar tylko włożyć odpowiedniki z ledami bo bez sensu jest wymiana na paski :-] po całym zabiegu będzie o połowe mniejszy pobór na oświetlenie :-]

 

Witam, Tomku foto relacja mile widziana :pupa:

Pozdrawiam.

 

miałem rebus przy zakupie czy wziąść zimne czy ciepłe :-] w końcu postanowiłem na próbe wziąść zimne i nie żałuje :ok: zrobiło się wszystko większe czystsze itd na standartowej zarówce 21W wsztystko było zżółkniete zszarzałe i takie klaustrofobiczne teraz jest zupełnie inna bajka :-] efekt przeszedł moje oczekiwania :ok:

 

A orientuje sie ktoś jaki efekt dają ledowe żarwóki rurkowe? efekt podobny do pasków? ;) i jak z ich mocą światła? :mlot:

 

Witam, Tomku zamiast tych rurkowych led wklej te paski w oprawkę będzie lepiej zdecydowanie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki zrobie ale dzis nie miałem niestety aparatu a tel kiepsko wychodzi ale obiecuje że to nadrobie ;) To te rurkowe mimo że ledowe są gorsze, słabsze od pasków? bo chiałem je też wykorzystać do naszego autobusiku :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przerabiałem ten temat led rurkowych - kiszka :pupa: paski ledowe wklejone w oprawki zdecydowanie lepiej daję radę ładniejsze światło , zamiast jednej żaróweczki wklejałem 2 paski led obok siebie i jest super ( czyli 6 led - dwa ogniwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie bedzie za mocne światło? mi chodzi o te rurki nad łóżkami już przed samym snem i zeby tylko widno było ;) kupie jedna dwie rurki zrobie w swornych testy a jak będzie kiszka to zastosuje Jacki twój patent :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja przerabiałem znajomemu oświetlenie w kamperku i on chciał dużo światła lecz masz rację jeśli to ma być tylko jako wieczorne oświetlenie to jeden pasek styka w zupełności, decyzja zależ od ciebie jak masz dwie lampki to jedną wyposaż w ledy paskowe a drugą w żarówkę ledową i będziesz miał wtedy porównanie co ci odpowiada.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie przerabiania lampek jarzeniowych na diodowe z taśmy led.

 

Do zrobienia pierwszej lampy z taśmy led ciepłej zastosowałem 4 linijki po 25 cm,( były dwie rury po 8 Watt), okazało się, że diody ciepłe dają światło takie jakiego oczekiwałem (w kuchni w mieszkaniu mam żarówki diodowe już od roku białe zimne i do dziś nie przyzwyczaiłem się do tego światła) , ale przy nie pełnym zmroku dawały zbyt intensywne światło. Nie zmieniałem nic jeżeli chodzi o ilość ledów, tylko zastosowałem przełącznik dwu pozycyjny i rozbiłem światło na 2 paski lub 4. Rozwiązanie to fajnie się sprawdziło w trakcie testów przy pełny zaciemnieniu nocnym. Jeżeli potrzebujemy pograć w karty lub coś napisać to lepsza widoczność przy pełnym oświetleniu, a dla posiadówki przy piwku idealne jest oświetlenie z połowy tego co zastosowałem.

 

Na chwilę obecną mam zaadoptowane:

 

Lama w sypialni 2x 25cm lub 4x25cm w sypialni.

 

Korytarz przy wejściu 2x25cm.

 

Łazienka 2x 25cm.

 

Nad kuchnio zmywakiem 2x 25cm.

 

Zewnętrzne przedsionkowe 3x15cm lub 6x15cmm.

 

P.S.

 

W jakiej cenie kupujecie taśmę led (3 led na 5cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie mam już zdjęcia.

Do zrobienia tego oświetlenia zużyłem 5 metrów taśmy led biały zimny, oraz ściemniacz na pilota (wszystko na allegro ok 110 zł), oraz włączniki łańcuszkowe. Ściemniacz obsługuje oświetlenie w sypialni i nad stołem, poza tym przy każdym oświetleniu jest wyłącznik łańcuszkowy.

W łazience i nad kuchnią włączam włącznikiem oryginalnym od oświetlenia 12 V (wywaliłem oryginalną żarówkę 12V i zastosowałem tam ledy)

A tak to wygląda:

https://picasaweb.go...feat=directlink

 

Zdjęcia w tym albumie dotyczą nie tylko oświetlenia, ale nie chciałem robić nowego.

Edytowane przez tymar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.