Jump to content
Sign in to follow this  
tymar

Wysokość przyczepy

Recommended Posts

tymar

Witam.

Znacie wysokość swojej przyczepy? Jestem ciekawy, bo sam miałem problem.

W zeszłym roku wracałem z Sobieszewa k Gdańska przez most po południowo wschodniej stronie ( chciałem uniknąć przejazdu po pontonowym). W Tczewie trafiłem na przejazd nad torami, ale z ograniczoną wysokością z powodu konstrukcji mostu. Przestraszyłem się i pojechałem inną drogą. Do dzisiaj nie wiem ile ma wysokości moja przyczepa.

elaola

Ja nie wiem ile wys. ma moja przyczepa, ale mieliśmy przypadek ,że nie zmieściliśmy się z rowerami na dachu samochodu na przejściu granicznym na Węgry. Kolega małżonek musiał ściągać je z dachu.

ogrodnik

Witam nie znać wzrostu swojej czepki to tak jak nie znać swojego :piwko: moja urosła na 215cm

kit

jasne że znam dokładne wymiary :piwko: wysokość to 235cm + kominek i okna dachowe Dla spokoju nie ładuje się pod ograniczenia poniżej 2,5M :-]

jmaciek

Mniej niż 2,5 m?! :piwko: A gdzie są takie ograniczenia? Spotkaliście się z czymś takim na normalnej drodze?

mymlon

tymar, a ja to Cię chyba widziałem...

Faktycznie w Tczewie są ograniczenia jednak nie ze względu na wysokość ale raczej na obciążenie (do 3T), dlatego zamontowali poprzeczki na wysokości 2,5m. Jak przejeżdżam osobówką to haczę anteną od CB :piwko:

Maras

Wysokość i nie tylko znam na pamięć i wynosi 2,57m do tego jeszcze dochodzą relingi + kominek . Okna dachowe i wywietrzniki nie wystają wyżej.

Czyli bezpiecznie pod wiaduktem dla mnie to 2,7m o ile nie położyli nowego asfaltu :piwko:

maxpolalu

Mymlon - a może to mnie widziałeś :ok: też przed tym mostem zawracałem. :piwko: Zahaczyłem masztem antenowym o barierę - i szybko do tyłu :-]

tymar

Witam. MYMLON, ja na ten most to nawet nie próbowałem wjechać. Zatrzymałem się kilkanaście metrów przed nim i po krótkim namyśle zawróciłem. Ale widzę, że nie tylko ja przestraszyłem się tego ograniczenia :piwko::ok::-]

Może to spotyka gości z Bydzi. :-]

Faktem jest, że wysokość trza znać i muszę to czym prędzej nadrobić.

zielonyblekit

Wożę z sobą miarkę( zwijaną metalową taśmę) i te 2,9 m odmierzam. Wiem że przez bramę w Łagowie (lubuskie) nie przejadę, bo mi boki zetnie.

Bywają wredne wiadukty, o łukowych ścianach i wtedy może być kiepsko, podobnie z przydrożnymi drzewami pochylonymi na drogę lub tablicami drogowymi.

Zatrzymuję się, wychodzę, żadna hańba.

P.S.

Innym problemem jest szerokość przyczepy i groźba otarcia się, o słup, czy róg.

Ciekawe, czy ktoś ma w tym jakieś doświadczenia, bo np. terenowe samochody miewają specjalnie nakręcone po bokach listwy ochronne.

Trafko
Innym problemem jest szerokość przyczepy i groźba otarcia się, o słup, czy róg.

Zgodzę się jeżeli jedziemy kombajnem do zboża ,lub jakąś amfibią.

Samochodem z przyczepką nie ma takiej możliwości ,chyba ,że celowo to zrobimy.

Gołym okiem widać ile mamy miejsca obok samochodu i wiadomo czy przyczepa przejdzie.

pplaw
Mniej niż 2,5 m?! :ok: A gdzie są takie ograniczenia? Spotkaliście się z czymś takim na normalnej drodze?

My spotkaliśmy bardzo dużo ograniczeń do 1,8m wdłuż wschodniego wybrzeża Włoch. Najciekawsze, że aby dostać się na kemping należało właśnie znaleźć odpowiedni przejazd :-]...

adi

Poadajecie wysokość + RELINGI. Proponuję ja poznać z relingami wlasnie.

Mnie sie raz trafił przejazd w Oświęcimiu na centymetry.

A co do Włoch czy Francji - tam jest po tp 1,8 aby cepy czy kampery na plaże głównie nie wjeżdzały.

Na allegro są czasami te kampery co o tym zapomniały - tzw kampery open air

tymar

Właśnie przed wyjazdem na Warkot miałem okazję zmierzyć podpiętą przyczepkę.

Moja w najwyższym punkcie ma 2,48 m, więc chyba w ograniczenie do 2,5m mogę się pchać. :bukiet:

Spablo1
więc chyba w ograniczenie do 2,5m mogę się pchać. :bukiet:

Pod warunkiem, że na jezdni nie był ostatnio położony nowy dywanik :hmm: