Skocz do zawartości

Wysokość przyczepy


tymar

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wysokości przyczep;

 

Właśnie przeglądałem ofertę promów Stenaline, bo tak myśle jak najtaniej przedostać sie na drugą stronę Bałtyku i przyznam, że cenowo nieciekawie traktują podróżujących z przyczepami. Sam samochód plus podróżujący to cena ok.

Wymyślili sobie, że jeśli przyczepa przekroczy tylko 2 metry wysokości, to stawka za przewóz jest najwyższa:( Troszkę to lipne, bo gdzie ja znajde przyczepke o wysokości do 2 m, zresztą nawet takiej szukac nie będe bo się w niej nie wyprostuję.

Trochę szkoda, że nie mają jakiegoś innego przyjętego zakresu co do wysokości przyczepy.

Z tego co zrozumiałem to przewóz kampera wychodzi duzo taniej niz samochodu z przyczepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawerek, To chodzi nie o dyskryminację tych czy tamtych tylko o pokłady. Są pokłady (miejsca na promie), gdzie jest tylko 2 m wysokości (przyczepy towarowe się mieszczą). Ty z Twoją zajmujesz już pokład gdzie jest wysoko przeznaczony dla Tirów czy pociągów i stąd te opłaty. Tu nie chodzi o tonaż tylko o zajmowaną powierzchnię i na jakim (chodzi o wysokość) pokładzie.

Te niższe pokłady to po porostu miejsca gdzie auta ustawiane są piętrowo.

 


Na fotce widać część pokładu wysokiego i 2 metrowego

post-110073-imported-9a023f00-8477-4190-89e4-5ea217064a27_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawerek, To chodzi nie o dyskryminację tych czy tamtych tylko o pokłady. Są pokłady (miejsca na promie), gdzie jest tylko 2 m wysokości (przyczepy towarowe się mieszczą). Ty z Twoją zajmujesz już pokład gdzie jest wysoko przeznaczony dla Tirów czy pociągów i stąd te opłaty. Tu nie chodzi o tonaż tylko o zajmowaną powierzchnię i na jakim (chodzi o wysokość) pokładzie.

Te niższe pokłady to po porostu miejsca gdzie auta ustawiane są piętrowo.

Dokładnie tak jest jak pisze adi. Identycznie jest z rowerami przewożonymi promem na dachu samochodu. Jeśli rower wieziesz na stojąco zapłacisz drożej. Jeśli ten sam rower w jakiś sobie znany sposób będziesz mógł przewieźć na tym samym bagażniku ale w pozycji leżącej - zapłacisz sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam serdecznie,ja tu jestem nowy i fajnie,że znalazłem temat o który chciałem zapytać,a mianowicie o przyczepy które są niższe niż dwa metry,mogą mieć rozkładany dach,bo jakkolwiek chciałbym gdzieś jezdzić to właśnie do skandynawii a meritum,czyli cenę pow.2m już ktoś poruszył.Z góry dzięki za info pozdrawiam Kuba WLKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to przeprawa tak komfortowa ( tłok i jakość ) jak ze Świnoujścia do Ystad czy z Gdańska do Nynesham ale z uwagi na cenę i czas przejazdu najbardziej ekonomiczna (wszystkie testowałem autem osobowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeprawiałem się tam kilka razy bez rezerwacji w jedną i drugą stronę i nigdy nie było problemu..., bilety też kupowałem na miejscu.

 

A jak się zrobi tłok to tu masz plus, że za 4 godz następny płynie i wtedy na pewno wjedziesz.

 

A w poprzednim poście napisałem, że tłok, bo mało pomieszczeń z fotelami, siedzeniami i sofami przy barku, a szczególnie jak nocą się przeprawiasz to o małej drzemce myślisz...

 

A najbardziej komfortowo jest z Gdańska do Nynesham, płyniesz 18 godz, bierzesz kajutę, masz czas zwiedzić prom, zrobić zakupy, przeprowadzić małą degustację, pójść do kina, wytrzeźwieć i rankiem podziwiać z pokładu wschód słońca na morzu :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.