Skocz do zawartości

Co nagrywać na vlogu?


rodzinsonada

Rekomendowane odpowiedzi

smok_wawelski
Opierałem się 2 lata. To dzieciaki mnie prosiły aby to publikować. Ale skoro mnie namówiły to trzeba słuchać ludzi co mówią. Tak więc dzięki za Twój punkt widzenia. W dodatku dużo i konstruktywnie. Dzięki za poświęcony czas.

Cathay
Dwa kanały chyba nas już by przerosły. Masę z tym roboty. A szkoła jest najważniejsza na tą chwilę. Przekonuje mnie twoje podejście "dla każdego coś dobrego". Masz też rację z tą radością. Ale powiem Ci, że te pierwsze filmy to w sumie są znacznie gorsze niż kolejne. Po Malcie wrzucę naszą podróż południem Europy, która zacznie się od niespodzianki i wielkiej radości. Wychodzi tak mniej więcej na 9 marzec. Generalnie pełno cennych opinii i masę czasu spędzonego na odpisanie. Bardzo dziękuję. Nie wiem tylko o co z tymi polarami chodzi???

DarekSłupsk
Mam trochę takich materiałów, ale wydaje mi się, że prawie wszystko jest oklepane. Będzie materiał czym skutkuje trzymanie wody pod ciśnieniem w rurach pomimo reduktora ciśnienia, czy podłączenie się pod wodę przy pomocy zawora pływakowego, który kupiłem za duży aby zmieścił się do zbiornika ;) Muszę to pomontować. Pi*drzwi w obecnym tempie to wyjdzie gdzieś podczas wakacji.

Suzu4x4
Ciężko budować kanał i mieć filmik co 4 dni ograniczając się tylko do takiego tematu. Rzeczy o których piszesz będą się przewijały, ale nam chyba bardziej chodzi o promowanie aktywnego lifestyle niż o sprawy techniczne. Tak jak Cathay mówi - ludzie mnie zjedzą jak powiem jakieś herezje, a o to nie trudno w takich filmach.

kit
Gdyby nie Covid to w życiu bym tego nie wrzucił. Powiem Ci, że chociaż jakieś emocje się pojawiły. Jest kontakt z ludźmi. Dzieciaki wniebowzięte.

ampre
Jak już pisałem wyżej, końmi by mnie do tego nie zaciągnęli jeszcze rok temu. Nagrywałem to bo mieliśmy niezłą zabawę. Bardzo mi się podoba ta sugestia, aby czymś się wyróżnić. Masz rację. Próbuję się na tą chwilę odnaleźć co to ma być.

smok_wawelski
Będzie sporo niszowych, ale cudownych miejsc. Kilka dni temu byliśmy na Bardenas Reales. Mówię Ci jaki to był czad. Machnęliśmy też Wydmy Piłata koło Bordaux, świąteczną bajkową Alzację czy rozlewiska w delcie Ebro. Byliśmy kamperem. Ale mam jeszcze dużo innego wcześniejszego materiału do zmontowania zanim za to się zabiorę. Konstruktywna krytyka rozwija. Niekonstruktywną pewnie oleję. Mam grubą skórę. Nie boję się krytyki. Robię wiele rzeczy beznadziejnie. Ten kanał miał się nazywać: Niedoskonali - no cóż... byłem w mniejszości

voku
To spox co piszesz. Robić swoje trzeba. Ale poprawić też coś mogę. Mam już dużo wniosków i nasza podróż kamperem jest znacznie lepiej technicznie nagrana. Ale na nią przyjdzie też pora.

Dioblik
Trochę do tego algorytm youtube zmusza twórców. A ja szukam tego czegoś co nie będzie codziennym jedzeniem ryby. Chciałbym, aby każdy znalazł coś innego. Nie zależy mi na tym, aby każdy obejrzał wszystkie odcinki, ale np.. Gdy szukasz kampera, abyś znalazł recenzje różnych osób. Jedna z nich będzie moja. Jak to Ci pomoże w wyborze to super. Mi to pomoże utrzymać się w zainteresowaniu youtuba moim kanałem. Powiem Ci jednak, że gotowanie na kempingu to moja osobista pasja i ja z kolei wszystkie filmy o tym oglądam z zainteresowaniem.

Suzu4x4
Madzię akurat oglądam. Nie wszystko, ale znajduję coś ciekawego w ich filmach. Np. to ich sadzenie ziemniaków, czy spawanie. Sam bym chciał się nauczyć. Nie chcę krytykować aspektu dodawania zabarwienia erotycznego do kontentu, bo jak się zastanowić, to w każdym filmie kinowym producent Ci powie, że bez tego aspektu nawet nie przychodź z filmem. Podobnie jest z wydawcami książek. Kim jestem aby ich krytykować. Oni znacznie dłużej, cierpliwiej i więcej nagrali niż ja. Mają więcej widzów. Życzę im powodzenia.

ampre
Nie czekam na gotowy scenariusz. Chcę poznać to co robię źle. Bo jak to mam zmieniać, skoro nie wiem co jest źle.

Marcin T
Bardzo ciekawe podejście. Nie znam w tej chwili odpowiedzi na pytanie, czy chcę zrobić coś dla widzów, czy dla siebie. Chciałem dla dzieciaków, ale skoro tyle czasu w to poszło to twoje podejście zaczyna być co raz ważniejsze. Z tym kręciołem to faktycznie muszę to przemyśleć. Co do dźwięku, to poprawiłem, ale dopiero w filmach które nagrywałem już po tym gdy zacząłem je montować. Sporo się namęczyłem z tym wiatrem. Tak więc będzie lepiej, ale jeszcze trochę.


jacek00
Na usprawiedliwienie powiem, że ten materiał po prostu nie nagrywałem i nie montowałem z myślą o YT. Poprawiam te aspekty od momentu gdy zacząłem to składać. Pracuję już nad nową wersją. Będzie nowa grafika, lepszy dźwięk i montaż. Ale mam jeszcze trochę filmów gotowych zanim do tego dojdę. Nie mniej jednak słuszne uwagi. Co do przeładowania, to to był ostatni raz. Przeładowaliśmy ją bo uwierzyliśmy w informacje odnośnie wagi, zanim ją zważyliśmy. Ale potem już było lepiej.

maciejstraus
Rozumiem Twoją perspektywę. Dzięki wielkie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

 

Spoko nie analizuj video [mention=3476]Cathay[/mention] pisze o polarach z forum camperteam.pl default_smile.png

 

 

Hahaha, gdybym tu napisał to by mnie błotem obrzucili, a na CamperTeamie to już w ogóle ...  

 No nie uwierzę że Ty taki bojący default_smile.pngNa CT nie gryzą, nie biją, nie zjadają ludzi żywcem a jakby co to będę Cię bronił - no chyba że przegniesz ewidentnie to krawat dostaniesz default_smile.pngAle też nie widzę nic złego w polarkach z logo CT przecież tu też sa naklejki i inne gadżety i na prawie każdym forum są takie rzeczy.

Nawiasem - polarki CT nie są niebieskie są raczej granatowe default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciejstraus napisał:

 Jestem pewien, że głównym sensem kanału na YT czy to IG czy FB jest osobowość autora i czy jest autentyczny a nie gdzie pojedzie i co pokaże. 

Dobrze napisane. Ale żeby mieć co pokazać o sobie to trzeba się na czymś konkretnie znać lub czymś pasjonować. A wiele osób, niestety, myśli, że wystarczy poskładać filmy z wakacji w przyczepie i już będzie youtbowy hit. Bo teraz karawaning jest w modzie i wszyscy będą chętnie to oglądać. Tak to nie działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......ludzie popełniają błędy robiąc takie vlogi......co sprawia, że wracacie do takich vlogów?

 

Głównym błędem jest samo powstanie bloga i parcie na szkło . Nie ma nic ciekawego do powiedzenia ani pokazania a powstają kolejne odcinki

 

Mam kilka vlogów , bardziej technicznych, które lubię ( niemieckie i angielskie) krajowych raczej nie spotkałem ( i wcale nie tęsknie)

Turystycznie to raczej wyszukuje konkretne miejsca niż ludzi.

 

Samo oglądanie czyjegoś życia wydaje mi się raczej smutnym zajęciem, zdecydowanie bardziej wole przeżywać swoje bez chwalenia się

 

Pierwsza przyczepa pierwszy wyjazd pierwsza kupa same tytuły zniechęcają do oglądania

 

Wysłane z tableta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna sprawa. Chodzi mi o dzieci bo widać je na filmach a te są jeszcze małolatami i nie mają nic do gadania jak rodzice mają wielkie parcie na szkło. Może się okazać czego wykluczyć nie można ,że takie dziecko jak dorośnie to powie starym po jaką cholerę kręciliście  te filmy z moim udziałem ... Obciachu mi narobiliście na resztę mojego życia.

I co im powiecie ? :) 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to krew zalewa jak widze wpis na forum ze zapraszam na naszego vloga, lub odpowiedz znajdziesz w naszych vlogach zamiast napisac odpowiedz dla wszystkich gdzie slowo pisane jest do odnalezienia w sieci.  Podobaja mi sie recenzje kampingow ale nie reklamy i az brązowym językiem zalatuje. A juz niezapomnij o subskrypcji to odrazu X w prawym gornym oknie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Rodzinsonade też gdzieś oglądałem. Ja tam do niczego się nie czepiam. Czasami sobie tłumaczę, że wolę oglądnąć czyjś wyjazd niż jakiś serial. Generalnie widać, że ludzie się cieszą na tych filmikach. Była już gdzieś dyskusja tu na forum i wnioski, że niektórzy jak np Kiki świat się zapetlili i choćby nie chcieli to muszą bo to po trochu ich praca. Czasami motywem do kolejnego wyjazdu dla takiego youtubera nie będzie chęć odpoczynku, czy przeżycia fajnej przygody tylko kwestia, że trzeba jechać bo dawno nie było nic na kanale.  Ja sam trochę filmików mam w swojej kolekcji, ale to moja prywatna kolekcja, a udostępniałem je waskiej grupie osób na forum. Sami musicie przyznać, że obecne media społecznościowe Facebook, Instagram powodują, że ludzie chcą się czymś pochwalić. Czasami chyba po to aby w innych trochę zazdrości wzbudzić, że mają lepiej.

Ja oglądam w miarę często vlogi, np zmywam naczynia, smartfon kładę koło zlewu i czas mi milej mija ?. Jednak film to film ale fajnie jest podyskutować na forum słowem pisanym. Wydaje mi się, że formuła forum się nie wyczerpała, fajnie, że jest i istnieje. 

Mnie też się wydaje, że to trochę dziwne aby pytać się forumowiczów jakie filmy by chcieli oglądać. Mnie się podobają spontaniczne filmy z czyjegoś pobytu gdzieś tam. 

Pozdrawian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie oglądam prawie niczego co jest dłuższe niż 7-8 minut. Prawie wyłącznie kanały naukowe. Dużo kanałów psuje się z czasem. Np. kiedyś byłem fanem astrofazy, filmiki były po 6-7 minut. I były krótkie prezentacje wybranego tematu, powiedzmy że o księżycu Kalisto. Potem autor poszedł w wodolejstwo, odcinki mają po 20 minut, ale treści w nich jest dalej na 6 minut. powiedzmy gadając o księżycu Kalisto gada też o tym jak bardzo mu marzną ręce bo akurat jest zima i jest zimno w parku, a w drugim parku też jest zimno, więc trzeba pokazać jak jedzie do trzeciego parku gdzie też jest zimno i trzeba widzom wyjaśnić, że zimno będize jeszcze przez następne 4 miesiące i prawdopodobnie we wszystkich parkach w mieście będzie zimno i temperatura będzie zimna. A na Kalisto też jest zimno. Unsubscribe.

Podobnie jest z wieloma innymi kanałami o różnej tematyce: Nuda. Ciągnące się minutami wywody o niczym, byle by czas zapełnić. Coś, co można by przedstawić w minutę, jest prezentowane w 5 minut w sposób piernikowato-pierdołowaty, jakby odbiorca był ograniczony mentalnie. Zamiast skondensowanego i ciekawego materiału 5-miutowego, jest 25 minut pierdół.. Po co to w ogóle oglądać? Unsubscribe.

Kiedyś był fajny kanał stopCham. Teraz ładują filmiki jak leci, często sami autorzy nagrań są mocno ograniczeni mentalnie.. unsubscribe.

Dla ciągnących się w nieskończoność selfików z ręki łażącego po kempingu podstarzałego ogra z kryzysem wieku bardzo późno średniego: unsubscribe. Nie wiem kto jest większym dzbanem: ogr czy jego widzowie.

Żeby przygotować porządny odcinek to naprawdę trzeba się mocno napocić, jest taki kanał astronarium, gdzie poziom prezentowanych treści i sposób prezentacji jest naprawdę na wysokim poziomie i oglądam pomimo, że odnicinki mają około 20 minut. Ale tam nie ma wodolejstwa. Łapka  w górę.

Chcesz mieć fajny kanał, to wymyśl coś innego niż wszyscy, coś ciekawego. Np. jak rozwalasz przyczepy młotkiem (jest bardzo fajny kanał na yt tylko i wyłącznie o przejeżdżaniu różnych przedmiotów kołem samochodu. Krótkie, nieszlablonowe i treściwe. Ktoś z was widział w zwolnionym tempie jak się zachowuje cukinia przejeżdżana przez koło samochodu?). 

I nie przekraczaj 6 minut.

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.