Skocz do zawartości

Co nagrywać na vlogu?


rodzinsonada

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Dioblik napisał:

(...) Co taki karawaningowy youtuber w dłuższej perspektywie ma pokazać aby jego kanał był atrakcyjny?

(...)

może zrobić kalendarz z własnymi fotkami być może  będzie dla niektórych atrakcyjny :-]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 Może jednak nic ,skoro brak pomysłów...

Nie wiem ,czy autor tego posta czeka na gotowy scenariusz? Temat postu można różnie interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy kalendarz to jest to deklarowany travel-vlog ?   Czy ma to coś wspólnego z karawaningiem czy podróżowaniem ?       Czy może jest to już tylko bazarek z kalendarzami i błyskotkami ?
Dobrze napisane @Suzu4x4 - dla niektórych :ok:
Owszem Madzia jest sympatyczna ale tylko dopóki nie gwiazdorzy co niestety zdarza się dość często - a kalendarza w puszce nie powieszę bo nie ma tu dla mnie tematu atrakcyjności - dziecię jest prawie w wieku mojej córy nawiasem mówiąc mającej podobna posture, fryzurkę i kolor włosów  - to Smoczyca by mi ostatnie kły wybiła :lol:

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, kręcisz vlogi, a to nic innego jak blog internetowy, którego treścią są filmy o założonej tematyce. Jesteś ich autorem, to Twoja relacja z życia, którym chcesz się dzielić z użytkownikami internetu. Moim zdaniem pytanie

13 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Co na takim kanale lubicie oglądać, a co nie?

nie powinno zostać zadane, bowiem to TY decydujesz o swoim życiu i jakie jego fragmenty chcesz pokazać publiczności w postaci materiałów video. To tak, jakby autor książki pytał się w sieci co jego przyszli czytelnicy chcieliby przeczytać. No nie, nie tędy droga. Tutaj poprę zdanie @Voku, po prostu rób swoje. Efekty będziesz widział po ilości subskrybentów, łącznym czasie wyświetlania filmów czy średniej czasu utrzymania widza.

13 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Jakie ludzie popełniają błędy robiąc takie vlogi.

Różne, ale przecież nikt nie jest doskonały. Każdy je w jakimś tam stopniu popełnia. Mnie np. najbardziej irytuje kręcenie wokół osi kamerą na stedicamie czy gimbalu co sprawia, że materiał jest nieoglądalny, bo kręci mi się w łepetynie. Stąd np. Twój ostatni materiał "02 04 Zero turystów, zwykłe maltańskie życie" skończyłem oglądać w 2:12. Sorry, nie da się. W tym odcinku z pewnością ogarnąłbym też dźwięk, ponieważ szum otaczającej Cię okolicy jest zbyt dominujący w stosunku do Twojego głosu.

13 godzin temu, rodzinsonada napisał:

A co sprawia, że wracacie do takich vlogów?

Jeśli zobaczę, że pokazujesz coś, co warto zobaczyć, jakieś miejsce gdzie warto pojechać to z reguły zapisuję sobie i wracam w odpowiedniej chwili. Też podglądam filmy Kiki, bo w tym całym ferworze zabawy z dziećmi i "za krótkich przedłużaczy", czasem pokazuje po prostu ciekawe miejsca. Np. fajnie oglądało nam się z żoną ich wyprawę do Norwegii. Inny powie "no ale co on tam takiego odkrył?". Hmm i tym się różnimy. Każdy musi znaleźć coś dla siebie i korzystamy z tego dopóki Youtube jest bezpłatne.
Zatem podsumowując - to WIDZ zdecyduje o tym czy wróci do Twojego kina, czy nie. Jeśli będziesz próbował zadowolić każdego to szanse mogą być marginalne.
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smok_wawelski napisał:

Ale czy kalendarz to jest to deklarowany travel-vlog ?   Czy ma to coś wspólnego z karawaningiem ? Czy może jest to już tylko bazarek z kalendarzami i błyskotkami ?
Owszem Madzia jest sympatyczna ale póki nie gwiazdorzy

nie wiem, nie jestem specem od jutubów ale kanał  "Madzia Boho" przynajmniej po części  wygląda na karawaningowy :

Cytat

Cześć :) Mam na imię Magda :) w 2017 roku całkiem spontanicznie wraz z moim partnerem Markiem kupiliśmy kamperka. Mega nam się spodobało życie kamperowiczów :) Postanowiliśmy więc uwieczniać nasze wyprawy :) Ponadto co nieco pokazuje trochę swojej pracy którą jest produkcja biżuterii :) Jeżeli mój kanał Ci się podoba serdecznie zapraszam do subskrybcji

 

więc nagrywać można wszystko tylko pytanie czy nagrywasz dla siebie i widzów czy gonisz za wyświetleniami  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Witajcie. Od jakiegoś czasu rozwijamy kanał karawaningowy. Mam do was pytanie. Co na takim kanale lubicie oglądać, a co nie? Jakie ludzie popełniają błędy robiąc takie vlogi. A co sprawia, że wracacie do takich vlogów?

A ja obejrzałem Twój pierwszy film jak wyjeżdżasz:

Filmy są po prostu słabe pod względem technicznym. Słaby dźwięk, słaba jakoś obrazu, brak stabilizacji, często jest ciemno i nic nie widać, filmy często lagują, kadry są ciasne i nic na nich nie widać, w obiektywie często widać twoje palce.. Jak pokazujesz np. kemping to staraj się chociaż napisać jego poprawną nazwę. Przykładowo piszesz "Kamp Markur", a to jest "Kemp Merkur". W samym filmie kilka fontów, na miniaturce font taki, na czołówce inny, i na początku filmu jeszcze inny (ściśnięty i  mało czytelny). Po prostu takie niechlujstwo bije z tych filmów. Odniosłem wrażenie, że nagrane jest byle co, byle jak i byle czym, i poskładane też byle jak - bez pomysłu. Mimo wszystko życzę powodzenia, wytrwałości. Nagrywanie i cała postprodukcja wcale nie jest łatwa, ale trening czyni mistrza.

A teraz odniosę się już do samego aspektu karawaningowego. Wg mnie to co pokazujesz, jak masz załadowaną przyczepę to jest jakiś dramat i książkowy przykład jak nie pakować przyczepy. Załadowane wszystko do przyczepy, byle jak i na umór - rowery, torby z jedzeniem, ubrania. Przyczepa to nie towarówka! A ona jest ewidentnie przeładowana - nie wierzę, że się zmieściłeś w 1200 DMC. Poczytaj o podstawach pakowania przyczepy i nie pokazuj tego całego majdanu, bo świecisz naprawdę bardzo złym przykładem - już pomijam, że to jest zwyczajnie niebezpieczne. 

Jeśli już trafiłeś na forum to zacznij z niego korzystać nie tylko w celach promowania swoich filmików :D Zacznij od lektury forum i podstaw karawaningu, unikniesz sytuacji jak na powyższym filmie, że brakło Ci kabla, że przyczepa jest źle załadowana, że auto jest za małe do ciągnięcia takiej przyczepy - itp. itd.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Suzu4x4 napisał:

może zrobić kalendarz z własnymi fotkami być może  będzie dla niektórych atrakcyjny :-]

 

Rozumiem tok myślenia wszak jestem facetem:) Załóżmy, że jednak przeciętny karawaningowy youtuber nie wypina się i nie pręży do kamery aby swoją fizycznoscią zainteresować publikę. Co może pokazać wtedy? Z drugiej strony ludzie oglądają "odmóżdacze" takie jak "Na wspólnej " Jestem za karawaningiem ,ale ciekawych pozycji do oglądania nie widzę, swego czasu oglądałem też kapiatana jak budowal kampera - ale temat sie wyczerpał. Cóż w dzisiejszym świecie trzeba chyba czegoś więcej niż fimik z weekendu lub wakacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

więc nagrywać można wszystko tylko pytanie czy nagrywasz dla siebie i widzów czy gonisz za wyświetleniami  ;)

Dokładnie tak i dodałbym rób  i pokazuj to co deklarujesz 
 

45 minut temu, Marcin T napisał:

Michał, kręcisz vlogi, a to nic innego jak blog internetowy, którego treścią są filmy o założonej tematyce. Jesteś ich autorem, to Twoja relacja z życia, którym chcesz się dzielić z użytkownikami internetu.    ......   Tutaj poprę zdanie @Voku, po prostu rób swoje.    .....

I wszystko OK ale.....

14 godzin temu, rodzinsonada napisał:

Od jakiegoś czasu rozwijamy kanał karawaningowy. Mam do was pytanie. Co na takim kanale lubicie oglądać, a co nie?

więc oceniajmy to w tej kategorii a nie w kategorii family live-vlog  -  jesli ma to być udostępnianie swojego życia czy kronika rodzinna spoko ale jeśli deklaruje się inne przesłanie to bądźmy konsekwentni - mnie czyjś kot niespecjalnie interesuje ale to czy na danej miejscówce jest go gdzie wylać to tak

 

43 minuty temu, jacek00 napisał:

słaby dźwięk, słaba jakoś obrazu, brak stabilizacji, często jest ciemno i nic nie widać

Spoko Jacek - nikt Wajdą ani Polańskim od razu nie był ani Paramount Pictures - to da się z czasem poprawić,  nawiasem zawsze dla mnie jest ważniejsza treść niz jakość obrazu jak widzę dośc wyraźnie jest to dla mnie akceptowalne i nie muszę miec 4K ze stabilizacją starczy mi filmik ze srajfona :) to turystyka i karawaning a nie festiwal w Cannes czy Oskary natomiast adresując do szerszego widza YT porządane byłoby  to robić również dobrze jakosciowo   :).
Natomiast pozostałe uwagi jak najbardziej słuszne w kontekście zarówno staranności jak i karawaningu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też nie wymagam nie wiadomo czego ale co innego krótki filmik w telefonie gdzie można przymknąć oko na niedociągnięcia a co innego oglądanie kilkadziesiąt minut vloga.

Jeśli chodzi o mnie to lubię oglądać vlogi które są starannie zmontowane (np. wspomniany wcześniej Wujek Czarek czy np. Makłowicz) ale na podstawie innych kanałów widać że

"nie od razu Rzym zbudowano " (np. Duży w Maluchu wystarczy popatrzeć na pierwsze odcinki i obecne) .

tyle że YT jest już kilkanaście lat i wychodząc dziś do szerszej publiczności wypadałoby już spełniać  jakieś minimalne standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo podchodził kanał Terenwizja  na YT. Może nie jest to caravaning ale chłopaki są naturalni, pokazują jak to jest z tymi samochodami terenowymi a przy tym jest jakość materiału. Jestem pewien, że głównym sensem kanału na YT czy to IG czy FB jest osobowość autora i czy jest autentyczny a nie gdzie pojedzie i co pokaże. Z przyjemnością oglądałem też budowę vana "mentosa" przez parę CoupleAway - fajni, młodzi podróżnicy. Jeśli chodzi o twórców z caravaningu to ZAHAR miał swój epizod i jego można oglądać ale znów bo facet ma wiedzę i osobowość. Polski Caravaning jest do oglądania ale nigdy nie wiem czy oglądam reklamę zamówioną czy Bartek przedstawia zdanie redakcji, którą reprezentuje. 

Wracając do powyższego to @rodzinsonada rób swoje i niech Ci to sprawia radość. Przerzuciłem kilka filmów i jak widzę masz już swoich odbiorców i komentujących. Na nich się skup a to, że i mnie odrzuca, wydaje się nudne i nie jestem wstanie tego oglądać, to co? Nic! Ja po prostu nie jestem Twoim odbiorcą i jak śpiewał Młynarski: róbmy swoje. Dokończone jest lepsze od tego gadanego, a jestem pewien, że gdyby większość z nas dostała kamerkę to byśmy wypadli jak.... no nie najlepiej, zdecydowanie Ja bym nie wypadł dobrze ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, danielpoz napisał:

Nic, wolę jezdzić niż oglądać kolejnych którzy mają parcie na szkło. ?

Święta racja, lepiej jeździć niż oglądać tych co niby zęby zjedli a rozpoczeli karawaning 3 lata wstecz i jak to oni wielce karawaningowcy sobie radzą... hahaha...

Albo jakie to oni mają przygody i naciągane atrakcje które są wyreżyserowane aby widzów skłonić do oglądania.

Daniel nic dodać nic ująć.. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ufolz napisał:

Albo jakie to oni mają przygody i naciągane atrakcje które są wyreżyserowane aby widzów skłonić do oglądania.

 

No ale co w tym dziwnego? YT to medium do zarabiania a nie do wrzucania filmików z wakacji ;) Logiczne, że jak się chce zaistnieć to trzeba mieć nie tylko pomysł ale i dobre wykonanie. No i wszystko musi być zaplanowane i wyreżyserowane - w końcu YT to narzędzie do zarabiania i to wcale nie małych pieniędzy. Przecież taki wspomniany Kiki nie wrzuca tych filmików bo lubi - to obecnie jest jego praca, z której czerpie profity.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jacekzoo napisał:

Żeby jeszcze 3 lata wstecz ? zobacz, że większość wrzuca pierwszy film pt: kupujemy pierwszą przyczepę

To jednak absolutnie nie oznacza braku możliwości zaistnienia na YT i pokazania ciekawych miejsc, ludzie podróżują czasem wcześniej np z namiotem  i takie miejsca znają,  czasem znają ich więcej i fajniejsze niż wysokozaawansowana brać karawaningowa - przyczepa czy kamper to nie są jedyne formy turystyki 
Oczywiście porady karawaningowe maja w takim przypadku małą wartość i nie należy mienić się vlogiem karawaningowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, smok_wawelski napisał:

To jednak absolutnie nie oznacza braku możliwości zaistnienia na YT i pokazania ciekawych miejsc, ludzie podróżują czasem wcześniej np z namiotem  i takie miejsca znają,  czasem znają ich więcej i fajniejsze niż wysokozaawansowana brać karawaningowa - przyczepa czy kamper to nie są jedyne formy turystyki 

oczywiście się zgadzam

2 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Oczywiście porady karawaningowe maja w takim przypadku małą wartość i nie należy mienić się vlogiem karawaningowym

a z tym jeszcze bardziej :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.