Skocz do zawartości

Co nagrywać na vlogu?


rodzinsonada

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tak jak z discoPolo, nikt nie słucha, ale wszyscy śpiewają i znają cały tekst i melodię na pamięć xd

DiscoPolo to było kiedyś. Potem muzyka taneczna !! a teraz niektórzy nazywają to Sztuką Estradową  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nikt nie ogląda, ale widzę że wszyscy się dobrze w temacie kanałów/vlogów karawaningowych orientują   Ciekawe.

 

 

Ja się przyznaje, że oglądam karawaningowe. Twój też, chociaż na początku też było ciężko, ale się wyrobiłeś z czasem Oglądam też okołokarawaningiwe, prezentacje przyczep, kamperow itp. I nic w tym złego nie widzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę to i czytam z wypiekami na twarzy :] - co ja zrobię że lubię swoją niebieską bluzę z logo. No ale jak widać, trzeba uważać na to nie co się nagrywa, a w czym :lol:.

Ale zacznijmy od początku i parcia. Parcia na szkło. Tak parcie na szkło towarzyszy mi od samego początku i dlatego właśnie założyłem dawno, dawno temu to forum :]. Żeby mieć swoją publiczność i mieć przed kim występować. Nie wiem tylko czemu zbudowaliście niezależną społeczność, zamiast być tu tylko po to żeby podziwiać tego co to założył :rolleyes:, co pokazał i co napisał. 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Bo może zamiast siedzieć, przeglądać i komentować na forum, wytykać innym parcie na szkło - jeździć i siedzieć cicho? Skąd pewność że Nas nie zaliczą do Nich? 

Kurde a może każdy kto komentuje na forum, też szuka poklasku i ma parcie na szkło? W sumie każdy kto wstawia cokolwiek na fb czy insta - ONI też mają parcie na szkło! A może po prostu jednemu jest miło podyskutować, innemu wrzucić fotki na fb, a jeszcze inny nakręci jakiś film, zmontuje go i wrzuci na YT. Teraz Panowie od tego parcia - zerknijcie na walle waszych żon. Czy nie ma tam fotek z prawie każdego wyjazdu :lol:?
 

Doświadczenie - nikt doświadczonym nie zabrania nagrywania. Masz wiedze, masz doświadczenie, masz chęć no to pokaż co potrafisz :). Tak większość YTberów jest świeża, ale z drugiej strony oni bardziej mogą wyczuwać na jakie tematy jest zapotrzebowania, co będzie miało większą oglądalność. Ktoś kto jest bardziej doświadczony do prostego tematu podejdzie "przecież to każdy już wie" "po co pokazywać taką oczywistość". Jest w nich radość, jest świeżość, jest zajawka. Zajawka zarówno na filmowanie jak i na karawaning.

Co mnie pchnęło do nagrywania swoich filmów w niebieskiej bluzie? Nie wiem. Tak możliwe że parcie na szkło - tak samo jak 16 lat temu, kiedy powstawało Karawaning.pl . Może po prostu chęć zbudowania społeczności, poznania nowych ludzi, chęć podzielenia się. Może YT to zwykłą szuflada. Uczę się wielu nowych rzeczy - sam proces nagrywania, montażu, przemyślenia tego co się chce nagrać, wystąpienia przed kamerą. Dla mnie to odskocznia - taka sama jak to forum. Nigdy w przypadku tego hobby nie kierowałem się chęcią zysku i w przypadku YT jest tak samo. Pieniądze? Mam nienajgorszy zawód, mam firmę i stać mnie jeszcze... na niebieski polarek. 

Wracając do tematu - co nagrywać na vlogu? Jak to co - vlog jest to forma "pamiętnika". Chodzi tylko o to żeby z każdego dnia, wyjścia, wydarzenia które chcesz przedstawić ułożyć zgrabną historię. Jak to zrobić? Patrz na to co oglądasz u innych, zwracaj uwagę na kompozycje kadrów, na ilość ujęć, brolle, spójność opowiadanej filmem historii, konsekwencje w ruchu obiektów itp. Pooglądaj jak to wyglądało u mistrza vlogów - CaseyNeistat. 

Jeśli chodzi o nasze karawaningowe podwórko ytbowe to trzeba mieć świadomość, że w sumie 2 największych twórców, z filmem było związanych komercyjnie jeszcze przed działalnością ytbową. Kiki nagrywał poradniki budowlane. Natomiast Michał, Kapitan, poza wcześniejszym kręceniem filmów o tenisie stołowym (hobbystycznie) kręcił i chyba robi to dalej, filmy po weselach. Nikt z nas nie rodzi się z umiejętnością filmowania, montażu czy pracy twórczej. Są ludzie obdarzeni większym talentem, ale za wszystkim i tak stoi praca. Najważniejsze żeby się zdobyć na odwagę, ruszyć z miejsca, zrobić coś i mieć chęć na rozwój. 

Dziwię się tylko że brakuję Ci pomysłów ;) bo do vlogów, chyba nie końca są potrzebne. Przecież to się dzieje!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał:

co ja zrobię że lubię swoją niebieską bluzę z logo.

 

1 godzinę temu, Tomii napisał:

Co mnie pchnęło do nagrywania swoich filmów w niebieskiej bluzie?

 

1 godzinę temu, Tomii napisał:

stać mnie jeszcze... na niebieski polarek. 

Nie ma co się dziwić. To Ty byłeś jednym z tych który brać skazał na to nieszczęście.

Ale Ty chyba znasz całą historię która mnie do nich tak zraziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cathay napisał:

Nie ma co się dziwić. To Ty byłeś jednym z tych który brać skazał na to nieszczęście.

Ale Ty chyba znasz całą historię która mnie do nich tak zraziła.

Mogę oczywiście mylić (rany - kiedy to było) chyba była "domokratyczna" ankieta i kilka wariantów kolorów. Nie pamiętam na który kolor głosowałem, więc jak najbardziej - poczuwam się do winy :yes:
Sławku nie pamiętam chyba tej historyji :), ale spokojnie - nie mam z tym problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo vlogów karawaningowych to jakiś czas temu odkryłem ten, dopiero sie rozwija i ma ledwo 200 subskrypcji:

https://www.youtube.com/c/CrazyTroll/videos

Pieknym czerwonym zestawem Audi Q3+ Hymer Eriba para mieszkająca w Norwegii robi filmiki ze swoich wycieczek - doskonałe przygotowanie, zdjęcia, zdjęcia z drona, i duzo informacji praktycznych w tym w łatwo rozumianym jęz. angielskim z podróżowania po Norwegii - takich kanałów mogłoby być więcej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, golob napisał:

A propo vlogów karawaningowych to jakiś czas temu odkryłem ten, dopiero sie rozwija i ma ledwo 200 subskrypcji:

https://www.youtube.com/c/CrazyTroll/videos

Pieknym czerwonym zestawem Audi Q3+ Hymer Eriba para mieszkająca w Norwegii robi filmiki ze swoich wycieczek - doskonałe przygotowanie, zdjęcia, zdjęcia z drona, i duzo informacji praktycznych w tym w łatwo rozumianym jęz. angielskim z podróżowania po Norwegii - takich kanałów mogłoby być więcej.

 

 

 

Bartek powiem ci że takie filmiki to lubię:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomii napisał:

Teraz Panowie od tego parcia - zerknijcie na walle waszych żon. Czy nie ma tam fotek z prawie każdego wyjazdu :lol:?

A co to są walle ???
Zerkam i zerkam wypatruję gały do granic możliwości   i .......  no naprawdę nie widzę .......   prawie łbem w ekran wale   lecz ....  nie tylko nie widzę ściany żony a co dopiero mówić o zdjęciach :lol:   Może kiedyś zobaczę ale na razie nie widzę :) 

 

6 godzin temu, Tomii napisał:

... Doświadczenie - nikt doświadczonym nie zabrania nagrywania. ...

Niedoświadczonym też nikt nie zabrania - twórczość firmową  (i każdą inna też) wg mnie nie tylko weryfikuje krytyk filmowy ale przede wszystkim widz, jeśli takowa twórczość coś ma w sobie widz będzie oglądał, jeśli nie po krótkim czasie nie będzie widzów

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Niedoświadczonym też nikt nie zabrania - twórczość firmową  (i każdą inna też) wg mnie nie tylko weryfikuje krytyk filmowy ale przede wszystkim widz, jeśli takowa twórczość coś ma w sobie widz będzie oglądał, jeśli nie po krótkim czasie nie będzie widzów

I o to chodzi. Brak doświadczenia nie jest i nie powinien być argumentem przy vlogu. Przy poradniku już może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacek00 napisał:

Ja się przyznaje, że oglądam karawaningowe. Twój też, chociaż na początku też było ciężko, ale się wyrobiłeś z czasem emoji6.png Oglądam też okołokarawaningiwe, prezentacje przyczep, kamperow itp. I nic w tym złego nie widzę

 

Dzięki za oglądanie, staram się cały czas poprawiać i dopracowywać vlogi. Czasem wychodzi lepiej czasem gorzej.
 

3 godziny temu, Tomii napisał:

I o to chodzi. Brak doświadczenia nie jest i nie powinien być argumentem przy vlogu. Przy poradniku już może. 

To co pisałem trzeba robić swoje i się nie przejmować. Komuś się spodoba komuś nie i tyle. Im więcej nagrywasz tym lepiej to robisz.

Co do napraw, poradników, pokazywanie przyczep itp. to z własnego podwórka powiem tylko tyle że w przypadku karawaningu interesuje to mało kogo przynajmniej w PL , można to robić hobbistycznie ale chyba nie o to też chodzi. Może to tylko kwestia przygotowania dobrego materiału, ale przygotowanie dobrego materiału to już koszty i wiedza. 

Ja przy zakładaniu kanału chciałem pokazywać ciekawe miejsca (kempingi) nie wiem czy ktoś to robił wcześniej. Ale przeszło to w formę vogów kanał się pomału rozwija a to niesie ze sobą nowe perspektywy i otwiera kolejne drzwi w świecie karawaningu. Bo raczej na kasę z YT nie ma co liczyć może za 5 lat :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomil - genialny tekst z tym parciem na szkło i w ogóle świetny post. Dzięki

Co do parcia na szkło jeszcze to chyba ten argument z kryzysem wieku średniego i podstarzałym ogrem był bliższy rzeczywistości hihi, ale tak na prawdę to lubię bardzo Szreka, więc może ogry wcale nie są takie złe. A do tego mają warstwy ;)

Dioblik - myślę, że słusznym argumentem jest robić coś innego niż kiki. On tylko karawaninguje, a ja bym chciał czasem zobaczyć też coś poza obszarem zasięgu naszego auta. On jest w innym momencie życia niż my. W ogóle mocno się różnimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 14:49, peja76 napisał:

Bartek powiem ci że takie filmiki to lubię

Ja też lubię, ale tutaj widać generalnie spore doświadczenie (albo duży talent).  W zasadzie poszczególne odcinki są tak dobrze zrobione że nadają się do puszczenia w TV jako filmy dokumentalne. Inna sprawa że niekoniecznie szerszej publiczności takie coś się podoba, nie jest takie krzykliwe jak Kiki i tym podobne vlogi. Jest to coś innego.

W każdym razie przed wyjazdem do Norwegii z przyczepą obowiązkowa lektura bo oprócz pięknych zdjęć jest dużo cennych informacji (i np. dobrych tipów jak sobie radzić z promami aby było w miarę tanio).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu pierwszego filmu (pomijając słaba jakość, dźwięk i montaż, ale to jest do ogarnięcia) zwróciłem uwagę (tak jak pewnie wiele osób przede mną) na załadunek przyczepy. Powiem tak. Albo naucz się poprawnie rozmieszczać ładunek albo nie jezdzij z przyczepa. Zrobisz krzywdę sobie i przy okazji innym uczestnikom ruchu drogowego. Od tego zacznij bo jakiś laik to obejrzy i powieli twój błąd. 
Dopiero zaczynacie wiec nie będę bardziej się czepiał samego wykonania. No ale w aspektach technicznych i bezpieczeństwa musisz się doedukować. 
Przepraszam za moja dobitna szczerość ale nie ma co słodzić i się oszukiwać. 

Edytowane przez KrzysztofCC (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.