Skocz do zawartości

Jakie zabezpieczenie zaczepu przyczepy przeciw kradzieży ?


DarekSłupsk

Rekomendowane odpowiedzi

Może Ci się przydać:
 
Instr_AKS_2000.pdf
Mam w swojej avondale identyczny zaczep. Są blokady do zaczepu boczne na kluczyk, oraz dodatkowe zabezpieczenia już na rozstawione podpory - takie nakładki. Gdzieś, jeszcze na internetach widziałem do tego zaczepu nakładkę na całą dźwignie- klamrę zamykającą
Dzięki za instrukcje
Wymiana okładzin jest prosta. Trzeba dobrze wyregulować i dbać o czystość haka jak również samego zaczepu . Jak stoi samopas zakładać pokrowiec na zaczep itp... nie smarować broń boże.
Dobrze stabilizator dziala jak na swoje lata.
Link do zamka https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-na-zaczep-al-ko-ak-13-15-21-aks-2-9592146653?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

48 minut temu, Gregor887 napisał:

Tak sobie pomyślałem, że najlepszym zabezpieczeniem zaczepu jest... brak zaczepu ?

 A może zrobić krok dalej i odkręcić dyszel :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Idąc tym tropem można też powiedzieć, że najlepszym zabezpieczeniem przyczepy będzie - brak przyczepy ? 

PS

Widzę, że pisaliśmy z Jackiem w tym samym czasie ?

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gregor887 napisał:

Taki mam plan, jak będę miał przyczepę z łamanym dyszlem ?

Zapewne masz na myśli przyczepę podłodziową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gregor887 napisał:

Nie, zawias na dyszlu przed bakistą.

Jaś Fasola zabierał z samochodu kierownicę. Ja se zdejmę kawałek dyszla z zaczepem :bevil:

Bez foty  tego nie ogarnę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie powszechnie dostępnych elektronarzędzi akumulatorowych i osprzętu do cięcia nawet najtwardszych stali, blokady itp niewiele dadzą, jeśli komuś wpadnie naprawdę w oko. Zabezpieczą przed byle łachmytą z brzeszczotem albo przed totalnym dyletantem, ale taki to jeszcze z żalu i bezsilności zdewastuje lub np. podpali, a casco na tą cepę raczej nie wykupi się, wie i tak w plecy. 

Sensowne zabezpieczenia byłyby upierdliwe (bo wielostopniowe - blokada na dyszel, spięte kola z ramą łańcuchem) i dość kosztowne, jeśli jeszcze uzupełnić np. monitoringiem gps.

Zdejmiesz zaczep, przyjdą ze swoim i śrubami. 

Monitoring wizyjny na placu? I po czym poznać, po butach? (wystarczy maseczka, czapka z daszkiem i bluza z kapturem). 

Przerabiałem to. Ktoś miał porachunki z ludźmi parę domów dalej, którzy mieli skodę fabię. Że nasza fabizna stala w pobliżu, to naszej się przez pomyłkę oberwało. Monitoring? Był, jedynym dość charakterystycznym szczegółem były tylko buty. Starczyła bluza z kapturem i czapka z daszkiem. 

Jeśli to nie jest zamknięty teren, ona którym ktoś raczej jest, to zamiast pchać się w technikalia do zabezpieczeń, strzeżony parking, ubezpieczony.

Tez tego unikałem (bus, nie przyczepa), bo wydatki itp, ale teraz święty spokój, warty tych stu paru złotych.

Za naprawdę dobre zabezpieczenie na zaczep parę miesięcy opłaconego parkingu, gdyby chcieć kompleksowo, wyjdzie że sporo  dłużej, a i tak gdyby co (wyładowana na cepie złość za skuteczne zabezpieczenia) jest sie stratnym. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś...ponad 10 lat temu...trzymałem często przyczepę na parkingu pod blokiem - zakładałem blokadę koła (taka żółta jak straży miejskiej)...zresztą gdzieś se jeszcze leży nie używana...

Oraz takie podstawowe zabezpieczenie na AKS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris_66 napisał:


b68941d9374da7c3871d1f4cebda5d04.jpg

Powszechne w generatorach albo kompresorach na przyczepie emoji123.png



Wysłane z telefonu emoji12.png

A widziałeś taki dyszel w przyczepie kempingowej ? Wyobrażam sobie typową "'V" .

  Są takie lawety ze skrętną osią przednią gdzie można podnieść dyszel w pion. .Tylko ten dyszel jest zapewne dłuższy jak w kempingowych.

Znalezione obrazy dla zapytania: laweta oś skrętna

8 godzin temu, Misio napisał:

Jak kiedyś...ponad 10 lat temu...trzymałem często przyczepę na parkingu pod blokiem - zakładałem blokadę koła (taka żółta jak straży miejskiej)...zresztą gdzieś se jeszcze leży nie używana...

Oraz takie podstawowe zabezpieczenie na AKS...

A sąsiedzi  zapewne się cieszyli ,że mu dowalili mandat za parkowanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.