Skocz do zawartości

Jakie zabezpieczenie zaczepu przyczepy przeciw kradzieży ?


DarekSłupsk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 godziny temu, Maras napisał:

 

Nic tak nie cieszy jak krzywda sąsiada ...

Z dyszlem to myślałem raczej w tym kierunku

https://homefree.eu/pl/show/przyczepka-samochodowa-lekka-200x106-unitrailer

3 godziny temu, Maras napisał:

 

 

3 godziny temu, Maras napisał:

 

 

3 godziny temu, Maras napisał:

 

3 godziny temu, Maras napisał:

 

 

 

Edytowane przez Gregor887 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

myślę że ten monitoring GPS się mógłby sprawdzić czy ochronie przed kradzieżą. Znajomi używają truckonline do zabezpieczenia sprzętu budowlanego. Odpukać jeszcze właściciela nie zmienił żaden czy to koparka czy walec. Chociaż na każde zabezpieczenie znajdzie się sposób ale im więcej zabezpieczeń tym trudniej złodziejowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Azjata napisał:

myślę że ten monitoring GPS się mógłby sprawdzić czy ochronie przed kradzieżą. Znajomi używają truckonline do zabezpieczenia sprzętu budowlanego. Odpukać jeszcze właściciela nie zmienił żaden czy to koparka czy walec. Chociaż na każde zabezpieczenie znajdzie się sposób ale im więcej zabezpieczeń tym trudniej złodziejowi. 

GPS nic nie daje. Zagłuszasz to w 10 sekund. Nam w firmie ukradli kilka osobówek z GPSem. My GPS używamy tylko do "śledzenia" pracowników.

Jak chcesz zabezpieczyć to raczej coś radiowego jak Lojack. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.03.2021 o 08:39, olas1 napisał:

GPS nic nie daje. Zagłuszasz to w 10 sekund. Nam w firmie ukradli kilka osobówek z GPSem. My GPS używamy tylko do "śledzenia" pracowników.

Jak chcesz zabezpieczyć to raczej coś radiowego jak Lojack. 

każde zabezpieczenie można jakoś zniwelować. Ale jak się nie wie że jest zabezpieczenie to może być skuteczny taki system jaki oferuje truckonline oparty na GPS

Edytowane przez Azjata (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
2 minuty temu, Marcin T napisał:

Ten będzie pasował.

Mam i polecam. W odróżnieniu od tych uniwersalnych ten zabezpiecza także śruby, więc nie mam możliwości odkręcenia całego zaczepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Mam i polecam. W odróżnieniu od tych uniwersalnych ten zabezpiecza także śruby, więc nie mam możliwości odkręcenia całego zaczepu.

No i można mieć go założonego w czasie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, jacek00 napisał:

No i można mieć go założonego w czasie jazdy. 

No tak, i na postoju z podczepioną przyczepą też ?

 

Zapomniałem jeszcze dodać, że do niego powinno się jeszcze dokupić taka zwykłą kulkę, którą wkładasz w zaczep, jak zostawiasz przyczepę na parkingu:

image.png.5d10810cb1a6cee60888d97385289f9d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najpierw się wkłada kulkę i do tego to drugie zabezpieczenie. W tym poleconym sklepie na allegro, który ma odpowiednie zabezpieczenie, jest nawet taka kulka, ale jeszcze z takim zamkiem. Nie bardzo wiem, jakby to się miało zamykać. Bo rozumiem, że kulkę się wkłada i zapina zaczep, tak jak normalnie na haku i potem zakłada się to drugie zabezpieczenie, co uniemożliwia zdjęcie kulki? Ale nawet te kulki z zamkami się różnią, np. W tym sklepie jest coś takieg:

Zobacz ofertę: ZABEZPIECZENIE ZACZEPU AL-KO AK301 AK351 ZAMEK HAK https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-zaczepu-al-ko-ak301-ak351-zamek-hak-6943245787

i coś takiego

Zobacz ofertę: ZABEZPIECZENIE ZACZEPU AL-KO AK161 AK270 wkładka https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-zaczepu-al-ko-ak161-ak270-wkladka-8700128686

 

 

1 godzinę temu, Marcin T napisał:

Ten będzie pasował.

A zmieści się tam ta czarne rączka zaczepu? Ta, którą widać troszkę na zdjęciu pod stabilizatorem.

Edytowane przez katarzyna9518 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, katarzyna9518 napisał:
2 godziny temu, Marcin T napisał:

Ten będzie pasował.

A zmieści się tam ta czarne rączka zaczepu? Ta, którą widać troszkę na zdjęciu pod stabilizatorem.

image.png.3c0af2c02104f82b3d35f63859e0a811.png

dokładnie tą rączkę zabezpiecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.