Jump to content
Voku

Sylwester miejscówki na morzem

Recommended Posts

Voku

Szukam fajnych miejscówek nad naszym morzem w okolicach Półwyspu Helskiego , Władysławowa, Jastrzębia, gdzieś gdzie zaparkuje zestawem bez zbytniego kombinowania.
Tak przeglądam park4night to wydaje mi się że on wielu miejsc nie pokazuje?
Takie jeszcze pytanie Gdynia Port da się tam stanąć? 

marek230482

Ale szukasz czegoś o wybitnych walorach?

Ponieważ jako tako stanąć to można gdziekolwiek. Nigdy nie mam problemów z tym/ Parę lat temu na hel dotarłem o drugiej w nocy. Wszystko pozamykane więc stanąłem na parkingu pod lasem. 

Voku

Nie po prostu bardziej żeby stanąć i nie kombinować. Bardziej interesuje mnie Gdynia i port czy tam można stanąć? 

marek230482

To po prostu stajesz. Tylko unikaj płatnych. 

Z ciekawych dzikich miejsc w okolicy to klif Mechelinki. 

maarec
Godzinę temu, Voku napisał:

Nie po prostu bardziej żeby stanąć i nie kombinować. Bardziej interesuje mnie Gdynia i port czy tam można stanąć? 

Bardzo przemysłowe miejsce na pobyt z budką. Jest tam jeden parking w stronę Orłowa, kamper kiedyś stał. Przy porcie jest parking, ruch tam duży, ciężarówki itd. 

Skwer Arki Gdynia
Generała Józefa Bema 58, 81-386 Gdynia
https://maps.app.goo.gl/8CzdnCAfXbpq1PmB9

Parking
81-339 Gdynia
https://maps.app.goo.gl/oin8X1mHfpaVnNxA7

Edited by maarec (see edit history)

konrad_b
Godzinę temu, Voku napisał:

Rok temu stal kamper na tym placu przy akwarium

Więc może i z budka się uda ? (Płatne jest w dzień roboczy do 18 chyba), więc w tym roku 3dni za free ;)

Voku

No razie zbieram jakieś miejscówki, zobaczymy co z tego wyjdzie, fajnie było by stanąć gdzieś bliżej molo na jedną noc, potem już na półwysep. 

maarec
3 minuty temu, konrad_b napisał:

Rok temu stal kamper na tym placu przy akwarium

Więc może i z budka się uda ? (Płatne jest w dzień roboczy do 18 chyba), więc w tym roku 3dni za free ;)

Oczywiście, że się tam stanie, szczególnie że wieczorem. Zimą pustki, tylko teraz nawet knajpki nieczynne, żeby posiedzieć. Osobiście mimo wielkiej sympatii do Gdyni nie widzę sensu tam stawać, chyba, że na 1 noc. 

Co innego  na mierzei wiślanej. Od Mikoszewa do Piasków jest gdzie stanąć.

IMAG7615.jpg

konrad_b
3 minuty temu, maarec napisał:

Oczywiście, że się tam stanie, szczególnie że wieczorem. Zimą pustki, tylko teraz nawet knajpki nieczynne, żeby posiedzieć. Osobiście mimo wielkiej sympatii do Gdyni nie widzę sensu tam stawać, chyba, że na 1 noc. 

IMAG7615.jpg

Ej ale to nie widok z cepki tylko apa na xx piętrze ;)

Knajpki na wynos będą pewnie jakieś czynne, na1 noc można 

Można też szukać przy zejściach na plażę, są tam przeważnie duże parkingi które zima stoją puste, zwłaszcza wieczorem

Np w Gdańsku Sobieszewo, Gdynia Orłowo, czy nawet na Babich Dołach

Na Helu też miejsce się znajdzie

Voku
49 minut temu, maarec napisał:

IMAG7615.jpg

Chcemy chyba 1 noc przespać i ruszyć dalej. Z kiedy to zdjęcie?

maarec
Godzinę temu, konrad_b napisał:

Ej ale to nie widok z cepki tylko apa na xx piętrze ;)

Knajpki na wynos będą pewnie jakieś czynne, na1 noc można 

Można też szukać przy zejściach na plażę, są tam przeważnie duże parkingi które zima stoją puste, zwłaszcza wieczorem

Np w Gdańsku Sobieszewo, Gdynia Orłowo, czy nawet na Babich Dołach

Na Helu też miejsce się znajdzie

Ale z fotki widać fajnie okolicę. 

38 minut temu, Voku napisał:

Chcemy chyba 1 noc przespać i ruszyć dalej. Z kiedy to zdjęcie?

Chyba luty 2018r, oczywiście, można tam stanąć. Na samym końcu jest duży parking. Nie będziecie stać wtedy wzdłuż drogi... z bruku.

Piotrekm13
10 godzin temu, marek230482 napisał:

To po prostu stajesz. Tylko unikaj płatnych. 

Z ciekawych dzikich miejsc w okolicy to klif Mechelinki. 

Na klif z przyczepą może być ciężko, szczególnie po opadach. Chyba że 4x4.

10 godzin temu, maarec napisał:

Bardzo przemysłowe miejsce na pobyt z budką. Jest tam jeden parking w stronę Orłowa, kamper kiedyś stał. Przy porcie jest parking, ruch tam duży, ciężarówki itd. 

Skwer Arki Gdynia
Generała Józefa Bema 58, 81-386 Gdynia
https://maps.app.goo.gl/8CzdnCAfXbpq1PmB9

Parking
81-339 Gdynia
https://maps.app.goo.gl/oin8X1mHfpaVnNxA7

Kawałek dalej jest ciekawsze i spokojniejsze miejsce - Polanka Redłowska

https://www.google.pl/maps/place/Parking+Polanka+Redłowska,+Ejsmonda,+81-980+Gdynia/@54.5025147,18.5555481,18.15z/data=!4m5!3m4!1s0x46fda0b35270410b:0xc321769f4f118bd2!8m2!3d54.5025623!4d18.5576201?hl=pl&authuser=0

Nie widziałem tam przyczep ani kamperów, więc czy na pewno nikt nie pogoni to już nie wiem, ale na pewno ciszej i spokojniej jak przy skwerze. Poza tym widok na morze i można sobie na spacer do lasu i na klify iść. 

Do Skweru Kościuszki też można spacerem - coś koło 2km deptakiem wzdłuż brzegu morza. 

Voku
2 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Na klif z przyczepą może być ciężko, szczególnie po opadach. Chyba że 4x4.

Kawałek dalej jest ciekawsze i spokojniejsze miejsce - Polanka Redłowska

https://www.google.pl/maps/place/Parking+Polanka+Redłowska,+Ejsmonda,+81-980+Gdynia/@54.5025147,18.5555481,18.15z/data=!4m5!3m4!1s0x46fda0b35270410b:0xc321769f4f118bd2!8m2!3d54.5025623!4d18.5576201?hl=pl&authuser=0

Nie widziałem tam przyczep ani kamperów, więc czy na pewno nikt nie pogoni to już nie wiem, ale na pewno ciszej i spokojniej jak przy skwerze. Poza tym widok na morze i można sobie na spacer do lasu i na klify iść. 

Do Skweru Kościuszki też można spacerem - coś koło 2km deptakiem wzdłuż brzegu morza. 

A to morze być fajne miejsce. Dzieki

Andrzej

W Gdańsku przy plaży pomiędzy Portem Północnym a Westerplatte jest płatny parking głownie dla ciężarówek. Może w Sylwestra i Nowy Rok będzie pustawo?

W zeszłym roku w cenniku był zaznaczony kamper w cenie 30zł/dobę więc chyba turystów przyjmują.

czyś

Czyli piszesz o tym parkingu wcześniej, niż sam parking na Westerplatte na Sucharskiego, tym, na który wjeżdża się od ul. Poinca?